Skocz do zawartości
neo292

Kradziony telefon zakup z allegro

Rekomendowane odpowiedzi

neo292

Dzisiaj dzownili do mnie z policji z zapytaniem czy nie nabyłem jakiegoś samsunga lub iphona podając mi  numer imei i chcą mnie wezwać w charakterze świadka. Wszystkiego mam się dowiedzieć na miejscu u nich. Sprawdziłem swoje telefony i okazało się że jeden z nich ma identyczny imei. Zakupiony 1,5 roku temu na allegro. Posiadam paragon, kartę gwarancyjną podbitą przez sklep/komis, który dalej sprzedaje na allegro. Co mam z tym fantem zrobić? Jeżeli się okaże że jest kradziony to mam jakąś szansę na zwrot kasy z allegro? Czy ktoś może mi pomóc? Z policją umówiłem się na spotkanie na poniedziałek. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sroczkin
Napisano (edytowane)

Wszystkie tranzakcie na allegro do kwoty 10 000 PLN sa ubezpieczone . Zeby moc odzyskać pieniądze od allegro trzeba posiadać cala korespondencje ze sprzedającym , dowody przelewu oraz numer zgłoszenia sprawy na policje .  Dopiero po nadaniu numeru sprawy na policji można sie ubiegać o zwrot od allegro . Kiedyś brałem udział nie świadomie w piramidzie finansowej na allegro i choć mi sie udało uzyskać zakupiony sprzęt bylem jednym z ostatnich który  cokolwiek otrzymał . Wszyscy co kupili po mnie zostali bez kasy i sprzętu . Ale po zgłoszeniu sprawy na policje i dostarczeniu allegro wszystkich dokumentów z tego co pamiętam tylko jedna osoba nie otrzymała zwrotu kasy gdyż robiła przelew na poczcie i pozbyła się całej korespondencji z zakupu oraz potwierdzenia przelewu . 

Tak wiec jak najszybciej pisz do allegro i opisz cala sprawę . Mam nadzieje ze zachowałeś maile potwierdzające dokonania zakupu z aukcji tego komisu?

Edytowane przez sroczkin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak naprawdę wystarczy numer sprawy. Wszczetego postępowania. Wiem ponieważ już raz zwrot dostalem;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neo292
Napisano (edytowane)

Wszystko mam, e-maile przelew z  pay-u itp. Rozumiem, że telefon zostanie zatrzymany przez policję. A w jaki sposób zgłosić sprawę do allegro? słyszałem że zwrócić mi mogą jedynie 50% ceny. Jak długo należy czekać na ewentualny zwrot kasy ? Chciałbym zrobić backup telefonu jednak nie mam go zrootowanego ze względu na gwarancję (ha,ha) ,  jest to samsung note 4 edge android 6.01 i mam na nim wszystko. Wie ktoś jak go szybko  zrootować?  

Edytowane przez neo292
zmiana

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zwrócą ci 100% a przy płatności PayU łącznie z kosztami wysyłki.

Edit. Ja na zwrot kasy czekałem mniej niż miesiąc od wypełnienia formularza i przesłania dokumentów do allegro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ltrax16

Napisz na wykop pl to allegro zareaguje momentalnie wiesz mi :D opisz tam co ci się przydarzyło 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
neo292

Dobra poszedłem na policje a tam mnie przesluchano oraz odczytano moje prawa. Następnie poinformowano mnie że gościu zawinał telefony na 170.000 zł i ze toczy się przeciw niemu sprawa. Skopiowali paragon gwarancję info z allegro o transakcji i o dziwo telefon mi oddali z warunkiem zakazu zbycia do finału rozprawy. Dziwne. Czy w takim przypadku mogę ubiegać się o zwrot kasy z allegro?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No nie możesz skoro towar masz. Allegro oddaje pieniądze w przypadku, kiedy byś zamówionego towaru nie otrzymał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi