Skocz do zawartości
Pararocker

Wybór ROMu

Rekomendowane odpowiedzi

Który ROM na dzień dzisiejszy polecicie na Moto X Play? Zależy mi głównie na stabilnym, poprawnym działaniu i czasie pracy na baterii. Stock najlepszy pod tym względem? Android najlepiej 6 lub nowszy. Dodatkowe ustawienia itp. jeśli nie są kosztem stabilnosci mile widziane, bloatware niemile widziany :)
    Pozdrawiam i dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przychylam się do pytania Pararockera, polećcie coś, nie chcę zgnić z 6 na Play

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adagio

Możecie pójść w obie strony. Resurrection Remix trzyma na baterii dobrze, ma multum opcji i OMS (Substratum) i jest stabilny.

Albo pójść w LineageOS, który też jest stabilny, trzyma dość dobrze na baterii i jest uboższy od Resurrection Remix albo innych Custom ROM'ów. Brak OMS.

W obu Custom ROM'ach aktualizacje są co tydzień. Oczywiście bazowane na 7.1.1

Edytowane przez adagio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A może tak po prostu samemu protestować i wybrać najlepszy dla siebie? Każdemu co innego przypadnie do gustu, to co jednemu się spodoba, drugiemu nie koniecznie....

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wiemar

dla mnie wszystkie romy są takie same. większość bazuje na cyanogenmod. te na wersji 7 mają jak dla mnie jedną wielką wadę - ciszej nagrywają dźwięk. być może włączona jest jakaś redukcja szumów

moto x play

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tam mówię ; najlepszy jest stockowy ROM . Jest dopracowany i na nim bateria trzyma najlepiej .

Te różne custom rom-y są bardziej eksperymentalne i bateria na nich też trzyma krócej .....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wiemar

teoretycznie na wersji 7.1 telefon powinien wytrzymać dłużej na baterii. jak jest w praktyce nie wiem. siedzę na szóstce na oryginale. 

na xda często na pytanie "na jakim romie wytrzyma dłużej bateria" użytkownicy piszą o AOSiP. nie testowałem go pod względem baterii ponieważ każdy rom oparty o siódemkę ciszej nagrywa dźwięk (nie ma znaczenia aplikacja aparatu czy dyktafonu). dlatego czekam na oficjalną wersję i być może przesiądę się na custom.

w tej chwili korzystam z custom kernel (squid) oraz skryptu który ma wydłużyć pracę na baterii. w tej chwili testuję GlassFish 1.2 i GlassFishCP. więcej o tym tutaj:

https://forum.xda-developers.com/moto-x-play/general/interactive-governor-battery-save-t3443201

nie wiem co dokładnie robią te skrypty. prawdopodobnie zarządzają pracą procesora. różnica jest widoczna ale nie podam szczegółów bo używam Clash Royale.

podobno najlepsze zestawienie to AOSiP + skrypt. jeszcze jest coś takiego jak combo aplikacji greenify+wakelock którego nie testowałem (z tego co ludzie piszą to greenify jest bezużyteczne na androidzie 6 i 7).

jeśli jest ktoś chętny to zrobię poradnik jak uruchomić te skrypty

Edytowane przez wiemar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    adagio

@wiemar

Poproszę o taki poradnik, bo sam rozkminiałem jak to włączyć i nie za bardzo mi to wychodziło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, zainstalowałem na swojej moto x play androida aosp extended. Wszystko ok działa, tylko nie wiem gdzie wyłączyć gest, gdy przy potrzasaniu telefonu przy zablokowanym ekranie włącza się aparat. Ktos wie gdzie mogę znaleźć te opcje i wyłączyć?

tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wiemar

może zainstaluj moto actions i tam wyłącz?

moto x play

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi