Skocz do zawartości
lala166

Magic 32B - problem z flashowaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Dostałem Magic'a podobno przeflashowanego złym softem - przez to nie działa BT, WiFi i np rotacja ekranu.

HBOOT - 1.33.0004 (SAPP10000)

CPLD-10

RADIO-2.22.19.26I

Próbowałem już kilku sposobów, niestety żaden nie działa, zawsze są błędy (nie skopiuje się plik, nie ma opcji dostępnej w programie itp itd). Trafiłem na waszą stronę i znalazłem kilka innych opisów.

Np ten:

http://theunlockr.com/2009/08/29/how-to-root-the-htc-magic-in-one-click/

lecz trzeba w nim zrobić to:

http://theunlockr.com/2009/08/22/how-to-unroot-your-mytouch-3g/

Ściągnąłem plik. Wrzuciłem na kartę. Włączam Magic'a z strzałką głośności w dół i po chwili pojawiają się zielone napisy. Widać że szuka plików lecz wywala: No image, albo No image or wrong image.

I jestem w kropce bo dalej nic nie mogę zrobić. Chciałem wgrać od początku softa żeby przywrócić "media". Proszę o pomoc, inne poradniki itp.

---------- Post dołączono o 00:56 ---------- Poprzedni post napisano o 00:08 ----------

sformatowałem kartę wrzuciłem plik Sappimg.img jeszcze raz i ruszyło. Tylko że z błędem :/ Wrong Model ID… więc tak jak mi radzą mam użyć tej solucji:

http://theunlockr.com/2009/08/14/how-to-root-your-mytouch-3g/

i tu mi znowu coś nie działa ;/

krok 6. wklejam kod i dostają inny z 00 na początku. Czyli już nic nie muszę robić? wkleić tylko ten kod do linku z kroku 7. aby otrzymać goldcard.img ? niby tak robię jak piszą do końca lecz później po wrzuceniu (tego pliku Sappimg.img) nie widzi go :/

Co dalej ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Doszedłem mniej więcej, pomęczyłem się z goldcard. I wykonałem downgrade do 1.5

Teraz htc po naduszeniu power+back wypluwa mi:

SAPPHIRE PVT 32B SHIP S-ON H (??????)

HBOOT-1.33.0009 (SAPP10000)

RADIO-3.22.28.17

pewnie spowodowane jest to tym plikiem SAPPIMG.zip który trzeba było wgrać na kartę. Co zrobić żeby zmienić to H na G ? ? znalazłem coś mniej więcej ale czy to to ?

http://www.allshadow.com/forum/viewtopic.php?f=13&t=6962&p=44325

"Revert to 32B Radio and ROM"

Edytowane przez lala166

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

do zamknięcia.

problem rozwiązany

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    do zamknięcia.

problem rozwiązany

Jesli rozwiązałes problem to napisz jak go rozwiązałes i potem sie zamknie. Moze komus sie to jeszcze przyda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w związku z tym że mam 32B który jest mało popularny w Polsce naprawa zajęła mi sporo czasu.

Mam zamiar napisać tutorial tylko że narazie nie mam czasu ze względu na uczelnię, a chyba będzie potrzebny bo znalazłem taki sam temat jak mój tylko że w tamtym przypadku użytkownik się poddał i htceka sprzedał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    w związku z tym że mam 32B który jest mało popularny w Polsce naprawa zajęła mi sporo czasu.

Mam zamiar napisać tutorial tylko że narazie nie mam czasu ze względu na uczelnię, a chyba będzie potrzebny bo znalazłem taki sam temat jak mój tylko że w tamtym przypadku użytkownik się poddał i htceka sprzedał.

Dokładnie dlatego napisałem, żebys podzielił sie wiedzą jak to zrobiłes, bo własnie pamietam, ze był taki problem juz nie raz. Jak będzie tutek to sie go przyklei.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi