Skocz do zawartości
kwapaa

Kupno niebrandowanego Sensation na Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

kwapaa

witam. planuje kupić sensation, na allegro, i poszukuje niebrandowanego. wypatrując jak najtaniej wypatrzyłem coś takiego: NOWY HTC SENSATION Z710e*bez simlock*KOMIS KRAKÓW (1877825043) - Aukcje internetowe Allegro w miare tanio więc raczej się skuszę. ale znalazłem jeszcze aukcje pana mjuskowiaka : HTC SENSATION POLSKI *24M GW*8GB*BEZ LOCKA*POZNAŃ* (1890669537) - Aukcje internetowe Allegro taniej o całe 100zł, więc postanowiłem spytać sprzedającego o ten fon. odpowiedział mi że: Jest z orange polskiego ale ma soft bez brandu. czy takie coś jest możliwe że z orange i jest niebrandowany? czy próbuje wcisnąć na siłę? z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możliwe. Wystarczy, że zrobił S-OFF, root i wgrał oryginalny niebrandowany rom. Czyli po prostu na prosty język - odblokował telefon i wgrał nowy czysty soft. Skoro bedzie mial root to bedziesz sam mogl wgrywać nowe romy ;) Sporo pracy zaoszczędzone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Z S-OFF i Rootem nie ma gwarancji. Musiałbyś na nowo wgrać soft Orange i zrobić S-ON.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale kupując taki telefon możesz spokojnie spać. Telefon bedzie na gwarancji :) wystarczy przed wysylka do serwisu zrobić co trzeba do stanu początkowego. :) Wiele osób łamie zabezpieczenia by modyfikować telefon. Wiecej frajdy potem z niego masz. W wielu wypadkach nawet nie sprawdzają czy masz odblokowany czy nie jesli masz uszkodzenie np klapki czy wyświetlacza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kwappa, ale to nie jest wydaje mi sie jakas super okazja... Ja kupilem no branda z plusowej dystrybucji nowy oczywiscie za 1500, rowniez w krakowie. Mysle ze warto jeszcze poszukac

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czy takie coś jest możliwe że z orange i jest niebrandowany?
    Możliwe. Wystarczy, że zrobił S-OFF, root i wgrał oryginalny niebrandowany rom.

Zwracam tylko uwagę, że w przypadku takiego zabiegu trudno nazwać telefon "nowy" i "nieużywany".

Ja mojego kupowałam w komisie na Kalwaryjskiej w Krakowie, wolę zapłacić te 100 zł drożej, ale osobiście odebrać i widzieć co kupuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yusuf1

Ja sie nie bede wypowiadał bo kupiłem w jednym niemieckich elektromarketow i w przeliczeniu na złotówki przeplacilem trochę za telefon. Ale w tym " gratisie" dostałem kartę 16gb class 10 ;) Starter niemiecki, zniżkę do w/w i coś tam jeszcze chyba było ale ukradli wszystko prócz karty.. Więc kolego nie przejmuj sie tym, ze jeden jest trochę droższy. Telefon ten i tak tyle stracił na wartości przez jakieś 3 miesiące, ze i tak nie przeplacisz. Weź lepiej doplac do nowego pewniaka bez brandu i simlock. Masz przynajmniej ten komfort, ze nikt przy nim nie grzebal, ze masz ważna gwarancje i nic nie było kombinowane. Z rootem to chyba lepiej mieć 100% pewności, ze sie chce z tego dobrobytu korzystać i zrobić to świadomie. Kupisz taniej, już zrootowany i z s off i nawet nie bedziesz o tym wiedział. Jeśli jesteś normalnym uzytkownikiem, może nie bedziesz z tego korzystał. Coś Ci padnie odeślesz na gwarancje a oni Ci ja anuluja bo było grzebane. I co wtedy? Niby może sie udać jak pisze kolega madtrexx. Ale są też użytkownicy którzy twierdzą, ze teraz bardzo to sprawdzaja i często anuluja. A powrót do normalności w sensation jest troszeczkę trudniejszy niż z desire... Decyzja należy do Ciebie. Jest kilka tematów na forum gdzie ten temat już walcowalismy.

http://forum.android.com.pl/f319/sensation-w-orange-czy-bae-dzie-brandowany-86290/index6.html

Sam wtedy myślałem, ze wszystko jest ładne i piękne ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Mam pytanie czy cena sensation spadnie po nowym roku ? I gdzie moge kupic niebrandowany telefon ? Jest producent na polske ktory sprzedaje telefony ? i czy bedzie taniej niz np. w saturnie itp. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi