Skocz do zawartości
kwapaa

Kupno niebrandowanego Sensation na Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

yusuf1

I co? Kupiles?

Wysłane z mojego Sensation za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, czy zakup niebrandowanego sensation z 23-miesięczną gwarancją, pełnym kpl. opłaca się za 1125zł? Pełne odokumentowanie itp.? Dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Witam, czy zakup niebrandowanego sensation z 23-miesięczną gwarancją, pełnym kpl. opłaca się za 1125zł? Pełne odokumentowanie itp.? Dzięki za odp.

Pewnie, że się opłaca :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xrk014

Witam.

Takie pytanie na szybko (gdzieś widziałem taki temat ale nie mogę go znaleźć teraz)

Na co zwracać uwagę przy kupnie Sensation ? Będzie to pierwszy android.

Mam do kupienia nówkę, niby nieużywany za 1250 z gwarancją z wczoraj. Mam trochę ponad godzinę drogi do sprzedającego i zastanawiam się nad odbiorem osobistym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    LocDog

Skoro nie używana to powinna być w pudełku i ty pierwszy ją otworzysz. Tak ja preferuje kupno telefonow. Przychodzi paczka od operatora i nikt jej nie rusza.

Wysłane z mojego HTC Sensation Z710e za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xrk014

Hmm... no jednak w trakcie wymiany maili wyszło, że to nówka z wymiany serwisowej - niby bateria nie rozpakowywana, niby nie wyciągany z pudełka... tylko pudełko rozpakowane. W aukcji żadnej wzmianki o tym. Do tego dostałem zaraz maila, że jakiś inny klient chciałby odebrać dzisiaj osobiście i żebym się decydował. Dałem sobie spokój. :)

Jednak ponawiam pytanie - na co zwrócić szczególną uwagę przy otrzymaniu / rozpakowaniu / testowaniu telefonu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Skrzypiąca klapka (problem posiadający cały wątek na forum),

S-OFF + inne ewentualne modyfikacje (grzebane coś w oprogramowaniu),

Białe bibułki na baterii i pod baterią (wykluczenie ewentualnego kontaktu urządzenia z cieczą),

Zgodność numeru IMEI urządzenia z pudełkiem i kartą gwarancyjną/fakturą/innym dowodem zakupu,

Kurz pod ekranem (też często omawiana przypadłość),

Informację o ewentualnych naprawach gwarancyjnych (czy w ogóle jakieś były konieczne/przeprowadzane),

Czy telefon się włącza, uruchamia, reaguje na dotyk, nie ma martwych pikseli, robi zdjęcia, nie zawiesza/restartuje/wyłącza się po chwili...

Ogólnie - standard, nic specjalnego w tej materii już się nie da wymyślić... prawda jest taka, że jeśli ktoś bardzo będzie chciał Cię oszukać, to to zrobi :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KarmiPL

Witam chce kupić taki telefon i mam pytanie czy ten pod tym linkiem jest oryginalny z beatsami bo ma inny kolor głośnika i ramki aparatu

http://allegro.pl/show_item.php?item=2313497910

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Smogg

Kratka głośnika i ramka aparatu to części klapki, która jest elementem wymiennym.

Podświetlenia klawiszy są dużo cięższe do wymiany i nie sądzę, aby komuś się chciało robić tylko to bez wymiany klapki na taką z wersji XE. Naklejki na tych klapkach są tak naklejone, że chyba fragment loga BA powinien jednak być widoczny (a nie jest)...

Moja opinia jest taka: Sensation XE + klapka ze standardowej edycji i brak słuchawek Beats.

Warto jednak dopytać sprzedawcę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KarmiPL
    Napisano (edytowane)

To mam to brać? Czy może znajdę coś lepszego?

za 1200zł

Smogg: To nie jest temat w dziale http://forum.android.com.pl/f352/ → tutaj ograniczamy się do zakupu Sensacji.

Edytowane przez Smogg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi