Skocz do zawartości
jarmk

A5 (2017) | Czym chronisz? Dyskusja na temat etui, case'ów i szkieł ochronnych na telefon

Rekomendowane odpowiedzi

Negative

Kupiłem to szkło --> Vakoss

Szczerze mówiąc jest tragiczne. 

Oczywiście pokrywa 90% ekranu. 

Po bokach 2-3mm niechronionej przestrzeni. 

Po 1 dniu zaczęło się odklejać, na dodatek na krawędziach pojawiły się jakieś plamki. Wygląda to tak jakbym rozlał olej. Killer featurem jest oczywiście efekt tęczy na krawędziach, przypomnę, nie w pełni pokrytego wyświetlacza. 

Samo szkło pogarsza też znacznie jakość wyświetlanego obrazu. Obraz wydaje się taki zapiaskowany maciupeńkimi drobinkami. 

Podsumowując, trzymajcie się od tego wynalazku z daleka. :) 

Moje pytanie jest teraz następujące. :) 

Używał ktoś tego --> Matte Coat? Jeśli tak to prosiłbym o jakieś opinie. :)

edit: Ogólnie właśnie je przekleiłem do popękanego A5 2016. Na 2016 Wygląda znacznie lepiej, nie ma tęczy i pokrywa znacznie większą powierzchnię ekranu. 

Edytowane przez Negative
    Dodanie treści.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli szkło hartowane to jakiej firmy najlepsze? Najlepiej, żeby nie kolidowało z silikonowym etui.

Edytowane przez Maniek.k

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Negative

Właśnie doszło do mnie oryginalna folia od Samsunga. 

Pierwsze co się rzuca w oczy to świetne zapakowanie tej folii. 

Dostajemy 2 folie, karta do wypychania bąbli, 2 naklejki ściągające kurz, a także ściereczkę z mikrofibry. 

Dobrze, że były dwie folie, bo jedną założyłem tragicznie. 

Z drugą też było trochę problemów, ale wszystkie bąble po 20 minutach wypchałem. 

Sama folia przylega idealnie. Pokrywa cały wyświetlacz i nigdzie się nie odkleja. 

Tutaj macie zdjęcia: 

Spoiler

JonTHLH.jpgPTWpKNB.jpgCrl6qDa.jpge53EeMT.jpg

Szczerze, to za 29 złotych bardzo się opłaca. 

Kupiłem w oficjalnym sklepie Samsunga, za przesyłkę się nie płaci. Przesyłka dotarła po 2.5 dnia przez firmę UPS. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    40i4

Szkoda tylko, że ta folia nie jest w pełni przejrzysta. Widać to na białym tle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@40i4 Na dodatek w moim odczuciu jeżeli używałeś wcześniej szkło jako ochronę lub nie używałeś nic, to jest znaczna różnica w "smyraniu" palcem po ekranie (na korzyść ekranu bez zabezpieczenia/ze szkłem).

EDIT: Odnośnie przejrzystości, to jest nic w porównaniu z najtańszym szkłem z komisu, uwierz na słowo. :)

Edytowane przez radoslawik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    40i4

3mk Arc pamiętam, że przejrzystość była chyba bdb, ale te folie u mnie miały jakąś wadę (miałem kilka). Po dość szybkim czasie tworzyła się na nich kaszka widoczna pod kątem, a przy zdejmowaniu folii na ekranie odbijają się te kropki jakby muchy narobiły na wyświetlacz. Pierwszy raz takie coś widziałem.

Edytowane przez 40i4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawda, folia od Samsunga nie jest do końca przejrzysta, w moim przypadku widać było nawet takie... nierówności folii jak się odbijało od niej światło. Arc od 3mk też był podobny, aktualnie mam folię Spigena, nie pokrywa dokładnie całości, ale kończy się idealnie na zaokrągleniach, więc na szerokość kończy się razem z miejscem końca wyświetlacza (Czyli lepiej niż 90% zwykłych folii), więc wizualnie prawie jej nie widać. Przejrzystość piękna.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Maniek.k tak ta, tylko trzeba być dokładnym przy naklejaniu, ale warto.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Posiada ktoś etui clear view i może napisać krótką recenzję po jakimś czasie użytkowania? Szczególnie wygoda oraz jakość etui i jego poziom zniszczenia.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi