Skocz do zawartości
jarmk

A5 (2017) | Czym chronisz? Dyskusja na temat etui, case'ów i szkieł ochronnych na telefon

Rekomendowane odpowiedzi

Krótka recenzja ---> Przed chwilą odebrałem folię ochronną Samsunga na ekran przeznaczoną do tego modelu. Pierwszy duży plus jest taki, że w zestawie są 2 folie, co mnie pozytywnie zaskoczyło (+ dodatki: ściereczka, 2x anti-dust tape, 1x anti-bubble card). Założona na ekran wygląda jak dla mnie idealnie. Nic nie odstaje, posiada wycięcia na czujnik i aparat. Zakrywa (wreszcie!) więcej niż cały wyświetlacz, co miało dla mnie bardzo duże znaczenie. Ostatnio zakupione przeze mnie "szkło" stwarzało efekt tęczy na bocznych krawędziach, gdzie po prostu wyświetlacz był szerszy od "szkła." Znów mam nadzieję, że te informację mogą się komuś przydać w przypadku planowanego zakupu akcesorium chroniącego ekran.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@radas24 Sorka za jakość zdjęć, ale nie mogłem zrobić lepszych. cz.I

Spoiler

20170217_112342.thumb.jpg.57d86edd92b6a8c255d9f97a88d71989.jpg20170217_112717.thumb.jpg.0a6562a9ef3646253a57bcb20d9ec668.jpg20170217_112913.thumb.jpg.2afa985ddf759b93b95b2981377b7eab.jpg

dodana zawartość

@radas24 I jeszcze dwa, bo się nie zmieściły. cz.II

Spoiler

20170217_112951.thumb.jpg.5734de12cb51d220b75ece14c494428d.jpg20170217_113011.thumb.jpg.f45045d1a57062d66c04e4020aabc210.jpg

Edytowane przez radoslawik
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jarmk

A gdzie kupiłeś.?

Tapnięte z G920F

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@jarmk Morele. Tam wziąłem też przejściówkę na usb-c, ale już chyba wykupiona, bo było tylko 5 szt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@radoslawik, ale w zestawie chyba jest przejściówka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@davidii Bynajmniej. W Media Expert nie było, mimo że na stronie w "załączone wyposażenie" była informacja, że jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Haruka

Hej! Przesiadam się z Xperii T3 na A5 2017. Przy mojej poczciwej T3 używałam oryginalnego flip covera od Sony - nie miał żadnych okienek, diod, nie prześwitywał, ale przy otworzeniu wybudzał telefon. Był bardzo mocny dlatego chcę ponownie zaopatrzyć się w etui od producenta.
I teraz muszę wybrać pomiędzy
Neonem - rekompensuje brak diody powiadomień (której osobiście bardzo potrzebuję, a którą miały wszystkie moje smartfony i po prostu... nie wyobrażam sobie mieć telefonu bez niej) i jej kolory przypominają mi mojego SE LWW

Standing - ma ultra przydatne okienko

Clear view - który daje mi dostęp do całego ekranu... (zapomniałam jak nazywa się ta funkcja, która pokazuje godzinę i ikonki powiadomień na czarnym tle :D )

Czytałam posty w tym temacie, widziałam wideo recenzje, ale nadal nie mogę się zdecydować bo tak naprawdę każda z nich jest dla mnie okej, każda okej wygląda i w pewnym stopniu każda jest lepsza od drugiej.
Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Haruka Powiem Ci tak, miej na uwadze, że Neon Flip Cover nie jest na magnes. Oznacza to, że klapka leży sobie luźno (nie byłem tego pewien przed zakupem, bo na filmikach nie było tego widać) i możliwe, że komuś będzie to przeszkadzało. Clear View - nie pamiętam już gdzie, ale w którymś komentarzu na temat tego etui wyczytałem, że Always on Display nie działa (nie wiem czy to prawda, ale byłoby to zaprzeczeniem zdjęć, na których widoczny jest właśnie działający AoD). Mimo wszystko AoD włączony na tym modelu nie wygląda tak jak na tym filmiku z etui Clear View:

Spoiler

Chodzi mianowicie o ikonę baterii, procenty i ikonę zasięgu. W AoD włączanym z poziomu ustawień wyświetlacza ikony zasięgu nie ma, a ikona baterii oraz jej procent naładowania wyświetlane są pod zegarem. Czy powiadomienia (mając to etui) będą wyświetlać się właśnie na górnym pasku zamiast jak to powinno mieć miejsce pod zegarem? Nie wiem. Osobiście kupując etui z klapką wolę mieć cały zakryty ekran zamiast okienka z szybkim dostępem (to oczywiście kwestia gustu). Ja ze swojego Neona jestem bardzo zadowolony. Jako ciekawostka (być może inni nie będą tym zdziwieni, dla mnie to zupełna nowość) telefon wie, że znajduje się w etui - po włożeniu telefonu w etui, w ustawieniach zaawansowanych dochodzi dodatkowa opcja "Akcesoria" - "Otwierana osłona neonowa", czyżby telefon komunikował się poprzez NFC (wyłączone?) z wbudowanym w etui nadajnikiem? Najlepsze jest to, że mimo iż telefon będzie włożony w etui to i tak czujnik (prawdopodobnie zbliżeniowy) wie kiedy zamykamy pokrywę a kiedy tylko przykładamy palec [EDIT: palec do czujnika zbliżeniowego, w ramach testu, czy ekran również wtedy się wygasi, tak jakby to była klapka] (wtedy efektu wyłączania ekranu nie ma). Nie chciałem się aż tak rozpisywać, ale tylko w ten sposób mogłem w miarę dokładnie opisać jak to wygląda.

Edytowane przez radoslawik
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dest
25 minut temu, radoslawik napisał:

Jako ciekawostka (być może inni nie będą tym zdziwieni, dla mnie to zupełna nowość) telefon wie, że znajduje się w etui - po włożeniu telefonu w etui,

Etui ma 2magnesy, tel natomiast ustala to poprzez 2 czujniki halla, jeden z przodu drugi z tylu, przez co wie ze ma etui na sobie i czy w danej chwili jest otwarte/zamknięte

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi