Skocz do zawartości
jarmk

A5 (2017) | Czym chronisz? Dyskusja na temat etui, case'ów i szkieł ochronnych na telefon

Rekomendowane odpowiedzi

@gunnersson Faktycznie, jak mogłem jeszcze zapomnieć o alarmie, ale o tym podświetleniu gdy etui jest zamknięte to nie wiedziałem. I dzięki za info odnośnie Gmail'a.

@snatchorg Weź przed ewentualnym zakupem pod uwagę to, że klapka nie jest na magnes, co według mnie nie jest uciążliwe.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mxx_rs

Ja zainwestowałem w markowe szkło 2D czy tam 3D (nazywało się jakoś Wójcińsky czy coś), które zakrywało cały ekran i ... po 2 dniach je zdjąłem. Dlaczego? Ano dlatego, że w te małe otworki na przednią kamerkę, czujnik światła jak i w okolicach klawisza zbierał się kurz, który następnie przesuwał się pod szkło. Wyglądało to nieestetycznie. Teraz mam szkło za 3 czy 4 zł z allegro, takie, które nie zakrywa całego wyświetlacza ale jestem z niego w 100% zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za podpowiedzi. Kupiłem to etui, ale nie podoba mi się. Raz założyłem i zdjąłem. 

Edytowane przez dszymek
Usunieta zbedna czesc tekstu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
40i4

Niestety @3mk folie ochronne to - przynajmniej u mnie (pech?) - jedna wielka lipa. 3 folie Arc i na każdej po pewnym czasie robi się jakaś kaszka na całej powierzchni folii. I teraz najlepsze. Przed chwilą zdjąłem folię i na całej powierzchni ekranu odbiła się ta dziwna kaszka... Cały wyświetlacz był w kropkach... Trzeba było wycierać. Tragedia. Nigdy nie miałem problemu z 3mk, a w A5 wychodzi jakaś lipa, jakby coś zwalone przy produkcji. Może upały i kiszenie w spodniach coś jej robi. No i mogłaby być też ciut mniejsza, żeby etui jej na rogach czasami nie podnosiło, bo tak się zdarza. 

Kupiłem folię Samsunga na test, bo dobrego szkła na ten ekran raczej nie ma. Te ścięte po bokach brzydkie.

Edytowane przez 40i4
  • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sukr

Ja na Xperii Z2 używam ich folii od dwóch lat, właściwie flexible glass i złego słowa powiedzieć nie mogę.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@sukr Nikt nie mówi, że są złe, problem leży w produkcji przedniego panelu 2.5D do którego ciężko dopasować szkło tak w A5 2017 jak i w modelu 2016.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sukr

W opisie szkieł 2.5d masz napisane, że nie zakryja całego panelu.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@sukr Ja kiedyś brałem takie szkło w komisie i na opakowaniu żadnej takiej informacji nie było (szkło nieznanej mi marki). Dopiero w domu zauważyłem, że jest za małe i na bocznych krawędziach przy włączonym wyświetlaczu robi się efekt "tęczy" + siwa poświata dookoła, bo szkło wszędzie odstawało mimo iż było i tak już za małe. Są też szkła na panel 2.5D z taką czarną obwódką które zakrywają nie tylko cały wyświetlacz, ale i praktycznie cały przedni panel (do dziś nie wiem jak one się konkretnie nazywają, ale można je bez trudu znaleźć. Kupiłem po tamtym szkle firmową folię i do dziś nie mam problemu. Zakrywa tyle panelu ile mi było potrzeba (efekty w postaci własnoręcznie wykonanych zdjęć widoczne na pierwszej stronie tego tematu).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

koledzy szukam przezroczystego etui z sylikonu które będzie cienkie i bardzo mocno przylegało do telefonu :) ktoś coś poleci?

Edytowane przez kliczko93

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi