Skocz do zawartości
jarmk

A5 (2017) | Zalety i wady

Rekomendowane odpowiedzi

jarmk

Przecież pisałeś i dyskutowałeś już o tym kilkanaście postów wcześniej.. i tak co kilka dni będziesz siał ferment w co drugim tu wątku...?

Na szczęście dla większości to nie tylko aparat jest ważny w telefonie... a inne argumenty przewyższające ten model nad poprzednim wymieniłem w tym samym wątku TUTAJ, gdzie  dyskutowałeś i jak zapewne zauważyłeś skończyła się dyskusja tym, że dla każdego co innego jest ważne i numerem 1...

Dla mnie najważniejsza jest bateria , pojemność telefonu, prędkość działania... dopiero potem aparat i inne..

Wiele jest już recenzji, porównań i testów w necie (szkoda, że tu na forum wręcz prawie wszystkie inne mobilne portale są blokowane, bo bym przytoczył kilka linków).

Oszem, wielu recenzentów czuje zawód co do aparatu, ale nikt nie pisze, że jest beznadziejny, tylko, że jest dobry.

Miałem 2016, a teraz mam też model 2017 i w normalnym codziennym użytkowaniu nie widzę różnicy.

Nie zapominaj też, że jest to seria telefonu "A", średniak.. chce się wszystko super, to z Samsungów trzeba kupić któryś z najnowszych modelu "S".

.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1 godzinę temu, penguino napisał:

Zauważyłeś słowo "albo"? Pod niektórymi względami zmian nie ma albo są na plus. Akurat bateria trzyma równie długo, procesor jest szybszy ale nie przekłada się to na szybkość/płynność działania. Mimo ponaddwukrotnie wydajniejszego GPU A5 2017 potrafi przyciąć w Real Racing jak starszy model.

tylko wiesz że telefon urządzenie mechaniczne a real racing to gra softwarowa, czyli autorzy RealRacing skopali optymalizację na ten telefon. Tak samo płynność działania to też wina optymalizacji touchwiza, zmień launchera to będzie działał jak marzenie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dest

miałem okazję pobawić sie a5 17 i musze przyznac ze tel wyglada pieknie, działa naprawde sprawnie, gdyby tylko cenowo tak nie przesadzali... byłby hit

kurde tylko cos ze mną nie tak ze nie odpaliłem aparatu ehehe, cały tel przeleciałem z wyjatkiem aparatu.... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@dest telefon potaniał o ok 200 zł od premiery więc wystarczy poczekać jeszcze parę tygodni :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino
    9 godzin temu, jarmk napisał:

Dla mnie najważniejsza jest bateria , pojemność telefonu, prędkość działania...

No to z tym działaniem jest różnie bo A5 2017 podobnie jak poprzednik potrafi lekko, na chwilkę spowolnić.

10 godzin temu, jarmk napisał:

Oszem, wielu recenzentów czuje zawód co do aparatu, ale nikt nie pisze, że jest beznadziejny, tylko, że jest dobry.

Że potrafi zrobić dobre zdjęcie. W dobrych warunkach. A takie mamy rzadko. Dla Mobzilli połowa zdjęć wyszła rozmazana. To nie jest dobry aparat. Jest gorzej niż w A5 2016 a to już mocny argument.

10 godzin temu, jarmk napisał:

Nie zapominaj też, że jest to seria telefonu "A", średniak..

Już nie. Samsung nie ukrywa, że seria A to nie zwykły średniak tylko urządzenie aspirujące do premium. Wraz ze wzrostem ceny powinna być poprawa w każdym aspekcie względem poprzednika. I faktycznie pojawiło się kilka fajnych dodatków ale to nie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo
    2 godziny temu, penguino napisał:

Samsung nie ukrywa, że seria A to nie zwykły średniak tylko urządzenie aspirujące do premium.

To niech Samsung sobie tak twierdzi :)

SoC pokazuje wyraźnie że jest to Średniak pełną gębą. Bardzo dobry średniak ale nadal średniak. Przede wszystkim CPU, GPU i RAM pokazują jak daleko ten telefon jest za serią Galaxy S .

CPU to Exynos 7880 8 x Cortex-A53 a wiadomo że Cortex-A53 to dużo mniejsza wydajność w porównaniu do Exynos M1 "Mongoose" ( 4x 1.586GHz 4x 2.60GHz, 2.29GHz ) z S7

GPU to 3 rdzenie taktowane 950 MHz vs 12 rdzeni taktowanych 650 MHz w S7

RAM to  LPDDR3 1033 MHz vs LPDDR4 1794 MHz w S7.

Porównując podzespoły to Galaxy A 2017 jest na poziomie Galaxy S5 a Galaxy A 2016 na poziomie Galaxy S4.

Czytałem już na tym forum różne teorie (jedna osoba upierała się że jego A 2015 jest tak samo dobry jak Galaxy S7) i różne wywody o tym i innych telefonach. Prawda jest taka że Galaxy A5 2017 to bardzo dobry telefon z bardzo dobrymi podzespołami ale w segmencie średnich telefonów. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    manieek
    Napisano (edytowane)
    17 godzin temu, penguino napisał:

żaden z was nie przedstawił żadnego argumentu. To, że A5 2017 kosztuje tyle ile kosztuje stawia przed nim pewne oczekiwania którym musi sprostać. Sam fakt, że nowszy model ma gorszy aparat niż starszy jest poważna wada i nie kompromituj się odzywką "kup lustrzankę" bo to ślepa uliczka. Zaraz od telefonu za 3000zł nie będzie można nic wymagać bo "kup lustrzankę", "kup konsolę" itp. Absurd.

Zdjęcia robi lepsze niz A5 2016 , niekiedy wychodzą poruszone ale ogólna jakość jest lepsza i wideo jest bardziej ostre oczywiście obraz się trzęsie bez stabilizacji ale jakość jest lepsza. Porownanie 

https://www.youtube.com/shared?ci=3O_Wd8k_VB8

Edytowane przez manieek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ten_co

@davidii potaniały na olx czy w marketach? Bo z tego co wiem to podatek od nowości trwa 3 miesiące...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@ten_co

sprawdzałem sobie historie cen na ceneo i ok 150 zł (sory nie 200)

Spoiler

dxxGIhN.jpg

tutaj dowód graficzny, na początku (2017-01-16) cena wynosiła : 1799 zł a teraz (2017-02-26) cena wynosi 1649 zł

Lecz prawdopodobnie są to jakieś pojedyńcze sztuki w sklepach internetowych *nie media expert czy saturn

Edytowane przez Muszczu
    Nie cytujemy całego posta poprzedzającego - wystarczy @up lub @wspomnij, proszę o tym pamiętać. [4.6] + Zdjęcia oraz filmy zamieszczamy w spoilerze, proszę o tym pamiętać. [4.11]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ten_co

@davidii ja te ceny z bestcena itp nie biorę pod uwagę w ogóle. Jak sprawdzasz na ceneo to moim zdaniem najlepiej brać pod uwagę te poważne sklepy typu Saturn. Bestcena itp mają kiepska opinie.

Dodam tylko że co do ceny a5 2016 to była całkiem niedawno po 1189 a teraz podskoczyła do 1299

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi