Skocz do zawartości
jarmk

A5 (2017) | Pytania nowego użytkownika/pytania do posiadaczy

Rekomendowane odpowiedzi

dest
    2 godziny temu, baluciarz7 napisał:

mam pytanie, czy istnieje możliwość ściągnięcia innych zegarów w Always on Display? bo w s7 było ich chyba 6 albo 8, a tutaj są tylko 2. da się to jakoś wzbogacić?

nie ma takiej mozliwosci, niektore motywy dodają coś do AOD ale nie widziałem jeszcze niczego godnego uwagi... 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    1 godzinę temu, somebody101 napisał:

Żadna poprawka nie dołoży stabilizacji. Poza tym Samsung nie ma w zwyczaju dopracowywać średniej półki...

Co do stabilizacji wiadomo, że nie wyczarują optycznej, ale może poprawią cyfrową? a najbardziej liczę na poprawę całego aparatu w aktualizacji do Androida 7.0, żeby chociaż dali takie opcje jak na stałe włączony tryb HDR.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

...

Edytowane przez somebody101

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    domadm

Jeśli focisz widoczki albo graty do wystawienia na aukcji to się nada, ale jeśli znajomych w w mrocznym pubie albo zwierzaki w domu to już będzie słabo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie, jak ma się sprawa z głównym aparatem w A5 2017, bo w wielu recenzjach zwracali uwagę na to, że żeby wykonać nieporuszone zdjęcie trzeba czasem zrobić nawet 3-5 zdjęć, żeby potem wybrać takie, które jest nierozmazane.

Chciałem, też dopytać o czytnik linii papilarnych. Jak oceniacie jego funkcjonowanie? Gdybyście mogli w waszej ocenie podać w ilu procentach przypadku odczytuje za pierwszym razem? 

I jeszcze kwestia wielozadaniowości, bo zauważyłem, że w wielu porównania często A5 odświeżał appki co sugerowało by, że oprogramowanie dość radykalnie zarządza pamięcią. Czy rzeczywiście tak słabo trzyma aplikacje w tle?  

Edytowane przez Darkwater00

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    40i4

1) Zdarza się tak w zależności od warunków. Jeżeli zależy Ci głównie na aparacie, wybierz inny model. Ja z tym problemu nie mam, bo aparat w telefonie nie jest dla mnie priorytetem. 

2) Ostatnio po update coś nie używam czytnika,  bo skupiam się na sprawdzeniu czegoś, ale jak używałem to działał dobrze. Zdarzało się, że złapał za drugim razem, ale u mnie w tym przypadku jest jak z aparatem - dla mnie problemu nie ma.

3) Bzdura. Akurat był to jeden z moich  priorytetów przy wybieraniu telefonu. Chyba oglądałeś filmy A5 2016. Tam, tak, jest kiepsko. W 2017 jest ok. Od 6:11 --> 

Spoiler

Edytowane przez Camulos
    zdjęcia, garfiki i video zamieszczamy w tagu spoiler, reg. 4.11

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki 40i4 za odpowiedź. Faktycznie dla mnie aparat tez nie jest priorytetem ale chciałbym po prostu aby jeśli trzeba to działał bezproblemowo bo nie widzi mi się sprawdzać za każdym razem czy zdjęcie jest poruszone czy nie i czy je powtarzać czy nie.

Co do multitaskingu to właśnie widziałem ten filmik jak i takie gdzie wyglądało to zgoła odmiennie stąd pojawiła się u mnie mała konsternacja.

A jeśli mogę Cię jeszcze zapytać o coś to czy:

- telefon dość głośno dzwoni i jest łatwo słyszalny kiedy jest w kieszeni?

- czy zauważyłeś aby występowały jakieś problemy z zasięgiem? W jednym porównaniu recenzent pisał, że w porównaniu z p10 lite A5 2017 nie miał zasięgu w miejscu gdzie p10 lite miał prawie pełen (trochę to dziwne dla mnie),

- na XDA niektórzy skarżyli się na problemy z wifi, że często rozłącza i kłaczy ponownie. Zauważyłeś coś podobnego u siebie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Darkwater00 Głośność ma naprawdę niezłą, co prawda czytałem gdzieś (dawno temu przy pierwszych zagranicznych recenzjach), że narzekali na lekko "metaliczny pogłos" przy głośnym odtwarzaniu muzyki na głośniku głównym, ale ja tego nie uświadczyłem, bo słucham przeważnie na słuchawkach. Z WiFi problemu nie powinien mieć, bo sam korzystam codziennie i nie zdarzyło mi się rozłączenie ani razu od samego początku korzystania z telefonu. Co do zasięgu to miałem niedawno przeskok z 4 na 2 kreski, ale to jak na razie jednorazowy incydent. Wiadomym jest, że w trakcie ostatniej podróży wskoczył mi nawet roaming, ale to ze względu na przejazd przez bardzo małą miejscowość. Odnośnie tej wielozadaniowości to rzeczywiście musiałeś (tak jak kolega wyżej wspomniał) przeglądać recenzje nt. A5 2016, bo w tym modelu to raczej niemożliwe by wywaliło z którejś apki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    40i4

1) Ustawiasz wibrację podczas dzwonienia i powinno pomóc. Ja jestem osobą młodą także słyszę :)

2) Nie mam za bardzo porównania. Jest lepiej niż na starym S2. Na zasięg nie narzekam choć w pracy jest słabszy, ale na służbowym jest to samo.

3) Odkąd mam telefon (coś koło miesiąca od premiery), to ani razu nie wyłączyło mi Wi-Fi. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Spoiler

od 7:25, wywalił stronę i grę. Oczywiście nie twierdze, że to reguła. Zawsze może się zdarzyć to jest dla mnie jasne. Kojarzę, że widziałem co najmniej jeszcze jeden taki filmik ale nie potrafię w tej chwili go znaleźć. W każdym razie ciekawiło mnie tylko czy ubija większość appek (jak starsze Huaweie - swoją drogą poprawili się w tej kwestii bo miałem przez 2 tyg P10 lite i rzeczywiście ładnie trzymał wszystko w tle) czy to po prostu to co widać na filmie to przypadek, który zawsze może się zdarzyć.

Edytowane przez Camulos
    na forum zdjęcia, garfiki i video zamieszczamy w tagu spoiler, reg. 4.11

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi