Skocz do zawartości
jarmk

A5 (2017) | Dyskusja, opinie, wrażenia, problemy dotyczące baterii

Rekomendowane odpowiedzi

szybkie ładowanie mam zawsze ładując org kablem i org ładowarką 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Freso

Nie pogorszyło Wam się działanie baterii po aktualizacji do Nougata?
    Kitkat był rewelacja, 7h SOT, ładny wykres.. dziś pierwszy cykl po aktualizacji, 3h SOT i zostało 33%, wykres ciągle mocno w dół, choć chyba w deep sleep wchodzi (deep sleep jest możliwy przy włączonym AOD?). Zobaczymy co wyjdzie na dniach..

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sukashi

@Freso

Katkat'a nie ma dla tego telefonu, jeżeli już to Marshmallow.

Uruchom ponownie telefon, poczekaj z 2-3 cykle i wtedy jak wciąż będzie to samo, to możesz spróbować w recovery zrobić wipe cache. Jak nie pomoże, to chyba tylko full wipe/wgranie od nowa softu 4-plikowego pomoże.

Co do opinii czy się pogorszyło czy nie, są one w 2 tematach dotyczących: aktualizacji dla XEO i ogólnej dyskusji o Androidzie 7 dla A5 17.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jesli powlaczales wszystkie moduły i wszystko na full, to nie oczekuj 20 h sot

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Freso

@up

Wszystko jest tak jak było na 6.0.

Edytowane przez camdell
    Nie cytujemy posta poprzedzającego ! Używamy przycisku "@(Wspomnij obok logo)" lub piszemy "@up" (pkt 4.6 Regulaminu)
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja powiem tak, że kupiłem ten telefon głównie ze względu na baterię, która jest tak wszędzie zachwalana, ale u mnie nie sprawuje się ona jakoś rewelacyjnie. Cały dzień wytrzyma, i owszem, ale trochę martwią mnie te spadki podczas, gdy telefon leży nieużywany w szafce w pracy. Przez trzy godziny potrafi zejść około 7-8%. Czy to aby nie za dużo na telefon, który leży bezczynnie bez włączonego AoD? No i więcej niż 5h SoT nie udało mi się wyciągnąć. Telefon nowy, ma tydzień. Macie jakieś pomysły co może być nie tak? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Sumek95 Może pożerające baterię apki w tle (Messenger itp.). Przeważnie schodzi 3% przez noc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@radoslawik Z moich aplikacji doinstalowałem właśnie tylko tego nieszczęsnego Messengera, FB, Spotify i aplikację nextbike. Wszystko inne to są aplikacje od Samsunga, a od Google mam tylko YT, wyszukiwarkę Google, mapy i sklep. Znasz może jakieś zamienniki tego Messengera? Może faktycznie to on jest winien, chociaż miałem poprzednio Galaxy S7, i tam aplikacji było więcej, a takich spadków na początku nie było. :/ 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Sumek95 Zamiennika nie znam, bo z FB korzystam przez przeglądarkę. Może Facebook Lite? Tylko nie wiem czy on jest z Messengerem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Freso

Messenger Lite i Facebook Lite, taki zestaw mam i mogę polecić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi