Skocz do zawartości
jarmk

A5 (2017) | Dyskusja, opinie, wrażenia, problemy dotyczące baterii

Rekomendowane odpowiedzi

melis

@Sumek95 czuwanie sieci ewidentnie wskazuje, na kłopoty z siecią. Po prostu spróbuj ustawić tylko 3g oraz wybierz operatora ręcznie, aby w roaming Tobie nie przechodził i, sprawdź wnet

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też mam telefon z kartą SIM w sieci Play ,na sztywno ustawione 2G/3G i czuwanie sieci mam na pierwszym miejscu w zużyciu baterii. Ktoś z inną siecią ma podobny problem? Czy problem ten występuje tylko z kartą Play.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@arex766 Niekoniecznie, karta PLAY - Czuwanie sieci na 3. miejscu 8%, a zużycie baterii nieco lepsze niz na 7.0 Zmiana automatyczna 2G/3G/LTE

Edytowane przez radoslawik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@radoslawik Możesz powiedzieć, o masz ustawione i w jaki sposób iraz wysłać zrzut ekranu z zakładki bateria? Moze po prostu coś mam zmienione w ustawieniach i dlatego tak drenuje baterię. 

@melis A powiesz, jak ustawić, żeby telefon nie wchodził w roaming? Próbowałem w opcji "Sieci komórkowe", ale od czasu do czasu i tak wchodzi mi w roaming krajowy (Orange i T-Mobile). Wtedy te spadki są jeszcze większe. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    melis

@Sumek95 pewności nie mam, bo w Orange nie da się korzystać z innych sieci, ale zdaje się, że operatora trzeba wybrać ręcznie.

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Sumek95 Nie zwracaj jedynie uwagi na 4 dni użycia baterii, bo jak widzisz na wykresie ładowałem go do ok. 70 % bo był pilnie potrzebny i został też wyłączony na ok. 2 godz. Nie wiem czemu nie złapało całej długości, ale pod System Android 1% jest jeszcze: Aparat 1% (21 min.), Połączenia głosowe 1% (44 min.), Jądro systemu 1%, Usługi GP 1% (9 min.)

Pytałeś jak to u mnie wygląda? Następująco: spróbuj coś takiego: Ustawienia ---> Połączenia ---> WiFi ---> "Aby poprawić dokładność lokalizacji, włącz wyszukiwanie sieci Wi-Fi w ustawieniach Zwiększ dokładność" (można wejść też przez Połączenia ---> Lokalizacja) ---> Skanowanie Wi-Fi (wył.); 

NFC wyłączone; sieci komórkowe tak jak pisałem auto 2G/3G/LTE, Operatorzy sieci: PLAY.

Ust. ---> Połączenia ---> Więcej ust. poł. ---> Skanowanie urządzeń w pobliżu (wył.) i okolica, gdzie jest średnio-dobry zasięg LTE i raczej dobry zasięg ogólny 2-4/4 kreski przeważnie.

Spoiler

Screenshot_20180623-230903_Settings.thumb.jpg.62282153909f171983cedfc89c72e206.jpg

Edytowane przez radoslawik
    • Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za porady. :) Spróbuje jeszcze przełączyć na tą sieć tylko 3G i zobaczymy czy coś się poprawi. A jest też taka możliwość, że to antena w telefonie jest uszkodzona lub karta sim, i przez to tak to wygląda? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    melis

@Sumek95 Rzeczywiście może być kłopot z kartą SIM. Bywały sytuacje, że wymiana pomagała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak wygląda zużycie baterii obecnie. Telefon jest po kolejnym wipe, wymianie karty SIM, działaniu tylko na sieci 3G. Nie wiem już, co mam począć. Przy przeglądaniu Internetu w 30 minut potrafi mi zjeść 10 procent baterii. Czuwanie sieci dalej wysoko. Ktoś może ma jeszcze jakąś radę, co z tym zrobić? Czy może pozostaje już tak z tym żyć? 

Spoiler

Screenshot_20180716-210853_Settings.thumb.jpg.f07ee942cb40dce4531222dae4439f22.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Yourant

Też mam 23% czuwanie sieci i jest na pierwszym miejscu, ale aktywne użycie mam 0 i użycie w tle 0. Na 7.0 miałem 2 do 5% a po przejściu na 8.0 już wystartowało wyżej i też robiłem wszystko co się tylko dało. Telefon śmiga normalnie więc się tego nie czepiam, opisałem tylko to co zauważyłem u siebie żebyś nie był sam 😀 Przeważnie czuwanie sieci mam w granicach 10 do 15%, a to 23% może wzieło się z tego że doładowywałem telefon a byłem nad morzem w różnych miejscowościach i z zasięgiem było różnie. Wróciłem teraz do siebie do Częstochowy i zobacze jak tu się będzie zachowywał telefon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi