Skocz do zawartości
jarmk

A5 (2017) | Dyskusja, opinie, wrażenia, problemy dotyczące baterii

Rekomendowane odpowiedzi

jarmk
    Ja powiem tak, że kupiłem ten telefon głównie ze względu na baterię, która jest tak wszędzie zachwalana, ale u mnie nie sprawuje się ona jakoś rewelacyjnie. Cały dzień wytrzyma, i owszem, ale trochę martwią mnie te spadki........ Macie jakieś pomysły co może być nie tak? 

A zasięg...? Synchronizacja ? Lokalizacja ? Jakaś pogodynka?
    Od wielu, wielu czynnikow zależy czas baterii..

Tapnięte z G935F

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Byk

Normalny Facebook i do tego Messenger Lite. Sot zwykle 6h. Moim zdaniem bateria na 7.0 lekko lepiej. Wszystko na + w Nougat. Baterie najbardziej drenuje słaby zasięg. Dodam ze mam dual i jedna karta PL a druga UK

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba dobry wynik..... Ekran non stop włączony (aplikacja Keep Screen ON) z pełną mocą oświetlenia + Dane komórkowe + WiFi + Bluetooth + GPS + synchronizacja + NFC +AoD (parę telefonów + SMS + kilkanaście minut internet)

Wynik 19g5m25s zasialania baterią

Ekran 82% = Czas działania 16g7m55s (ale dziwne zużycie energi 3841mAh - przecież bateria ma 3000mAh)

Spoiler

1.png3.png2.png4.png

Edytowane przez camdell
    Grafiki oraz zdjęcia wstawiamy w spoiler. (pkt 4.11 Regulaminu) Tu poradnik jak to zrobić: http://forum.android.com.pl/topic/228801-dodawanie-grafiki-zdj%C4%99ciowej-w-spoiler/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    3 godziny temu, wormsik76 napisał:

Chyba dobry wynik..... Ekran non stop włączony (aplikacja Keep Screen ON) z pełną mocą oświetlenia

Spodziewajmy się za kilka miesięcy nowego tematu na forum: "Wypalony wyświetlacz, co robić?"

Edytowane przez radoslawik
    • Lubię to! 1
    • haha! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 23.09.2017 o 15:14, radoslawik napisał:
    Spodziewajmy się za kilka miesięcy nowego tematu na forum: "Wypalony wyświetlacz, co robić?"

Zrobilem to raz bo bylem ciekaw wyniku, nie robię tego na co dzień więc nowego tematu o którym wspomniałeś nie zamieszczę:)

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Linkyop
    Usunięto fragment tekstu zawierający odpowiedź na ukryty post.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@wormsik76 Domyśliłem się, bo nikt normalny nie siedział by od 100% do 1% baterii na full jasności, chyba by mi oczy wypaliło w ciemniejszych miejscach. Wynik co prawda imponujący, ale mnie osobiście udało się dobić do ok. 7h SoT (tylko lub aż, dla mnie bez znaczenia) przy normalnym użytkowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Rozumiem, A kto mówił że patrzyłem w ekran ? :) pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez camdell
    Nie cytujemy posta poprzedzającego ! Używamy przycisku "@(Wspomnij obok logo)" lub piszemy "@up" (pkt 4.6 Regulaminu)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@wormsik76

10 godzin temu, wormsik76 napisał:

Dane komórkowe + WiFi + Bluetooth + GPS + synchronizacja + NFC +AoD (parę telefonów + SMS + kilkanaście minut internet)

Nikt, mi osobiście szkoda byłoby tak bardzo zużywać wyświetlacz (baterię w sumie też, przy tylu opcjach na raz) włączony jednostajnie w celach testów, ale co kto lubi, Twoje pieniądze, Twoje urządzenie, rób co chcesz ;)

EDIT: W sumie to muszę Ci podziękować za rzetelny test i poświęcenie. Dzięki Tobie wiemy teraz ile można z tego urządzonka wycisnąć. I nie doszukuj się w tym zdaniu ironii, czy podtekstu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sukr

A mnie ciekawi realny wpływ AoD na SoT. Zakładam, że o 6 rano mam 100% naładowanej baterii i włączony AoD. Samsung wspomina, że 1%/1h ucieka z baterii mając włączony AoD. Wracam do domu o 22, czyli 16h jestem poza dostępem do źródła prądu, co wynika że realnie mam 84% mam na użytkowanie baterii. Do tego dochodzi fakt, że AoD niejako wyłącza się (a faktycznie pobiera nieco mniej energii), gdy telefon leży ekranem do dołu, ewentualnie w kieszeni. Więc koniec końców, ciężko pewnie będzie określić realny wpływ AoD na baterię, tak sadzę. Czytałem świetny test gościa, który użytkując S7Edge sprawdził wpływ AoD na baterię, ale wiadomym jest, że tak 1 do 1 nie ma co odnosić tych dwóch urządzeń, choć jest to jakiś punkt odniesienia. Jakie wy macie zdanie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi