Skocz do zawartości
jarmk

A5 (2017) | Dyskusja, opinie, wrażenia, problemy dotyczące baterii

Rekomendowane odpowiedzi

@sukr Nie będziesz miał po 16h 84%, bo napisałeś "po powrocie do domu", czyli z automatu powinieneś doliczyć do tego skoki sygnału/wyszukiwanie sieci, bo będziesz przemieszczał się po mieście (co znacząco wpłynie na końcowy %). Chyba, że miałbyś całe 16h włączony tryb samolotowy to wtedy inna gadka.

Edytowane przez radoslawik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sukr

Faktycznie, masz rację. W tym przytoczonym teście na S7 koleś też na trybie samolotowym to robił. Więc koniec końców przełożenie AoD na SoT zależy od naprawdę wielu czynników.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie, mam pytanie odnośnie "zdrowia" baterii w waszych A5. Ja swojego mam od około 1,5 tyg. Przed pierwszym ładowaniem rozładowałem tel do cna aż sam się wyłączył po czym naładowałem do pełna i potem już każde następne ładowanie robiłem kiedy bateria spadała do ok 10-15 %. Zainstalowałem apkę AccuBattery i pokazuje ona, że przewidywana pojemność mojej baterii to ok. 2850 mAh. Generalnie bateria powinna mieć 3000 mAh i jestem w stanie pojąć, że faktycznie ta wartość może być mniejsza niż podaje producent ale wydaje mi się, że ta różnica u mnie jest jednak dość spora. Jak to u was wygląda? Czy ktoś z was sprawdzał jak spada "zdrowie" baterii w A5 w czasie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Darkwater00 Nie rozumiem, masz problem z baterią, że sprawdzasz to jakimiś apkami?  Nie ładuje do pełna, za szybko rozładowuje, czy coś? Po co komplikować sobie życie i wyszukiwać problemy tam gdzie ich nie ma? ;) Ja swoją A5-tkę posiadam od premiery (minęło 8 miesięcy, jak ten czas leci...) i bateria sprawuje się wyśmienicie (standardowe, średnio-przeciętne użytkowanie - 3-6 dni, czasami 9 przy rzadkim użytkowaniu np. ostatnie dni 215h i 9% zostało - trochę YT, wiadomości, przeglądarka codziennie, parę telefonów itp. drobne czynności). Na 7.0 chyba nawet lepiej, bo zapomniałem ostatnio, że mam w tle 4 karty w Samsung Browser wczytane w tle zostawione, zabrało przez całą noc z 4-5% o dziwo. Nie było z rana powiadomienia o "zoptymalizowaniu aplikacji (przeglądarki) w celu zaoszczędzenia baterii". Przeważnie przez noc tak z 2-3% zjeżdża.

EDIT: Niepotrzebnie go rozładowywałeś do 0%, nie powinno się tak robić w dzisiejszych czasach, to nie te dni kiedy formatowało się baterie 3 razy do zera i 3 do pełna. litowo-jonowe podobno "lubią" być często doładowywane np. od 30% do 80%.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Generalnie nie narzekam na baterię. Jak narazie wyciągam około dnia, półtora. SOT mam jakieś 6-7 h więc chyba nie jest źle. AoD wyłączony od 23:30 do 6:00 (przez resztę czasu włączony)i przez noc schodzi jakieś 1-2% wiec generalnie jest dobrze. Co Ciekawe zauważyłem, że po wyłączeniu szybkiego ładowania czas ładowania wydłużył się jedynie o jakieś może 20 min. "Zdrowie" baterii sprawdziłem z ciekawości, natomiast zdziwił mnie ten wynik bo spodziewałem się, że będzie jednak wyższy. Tylko też nie wiadomo na ile ta apka jest dokładna. Poczytałem wcześniej trochę o tych nowych bateriach i generalnie często powtarzała się informacja aby nie rozładowywać ich do cna co ja uczyniłem na początku :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@radoslawik

Faktycznie 3-6 dni to rewelacja. Może jakieś sugestie jak otrzymać takie rezultaty ? Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@wormsik76 Poniższe zrzuty nie są co prawda faktycznym odzwierciedleniem uzyskanych przeze mnie rezultatów, bo niewiele z nich wynika, ale mimo to je wrzucam. Przedstawiają one: 1. zrzut - całkowity czas ostatniej pracy urządzenia (-5h) 2. zrzut - dowód na to, że urządzenie zostało odłączone od ładowania ~5h temu. Zdaję sobie również sprawę, że istnieją osoby, które pomyślą/powiedzą, iż zrzuty te nic nie wnoszą, bo urządzenie mogło być ładowane już kilkakrotnie w "międzyczasie", ale muszą one po prostu uwierzyć na słowo. Ewentualnie prośba o jakieś dalsze zrzuty z pracy urządzenia (SoT + całkowity czas pracy itp.).

Spoiler

Screenshot_20171007-194727.thumb.jpg.e8f886bfcc4e66f65a5ff891ba1a219f.jpgScreenshot_20171007-194251.thumb.png.99f8d07c3a8a664aef1332d2557019f8.png

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

dzięki za odpowiedź :) Napisz proszę co oznacza przy Twoim firmware opis "PrimeHD 10". Prawdopodobnie jakiś zmodyfikowany nieoficjalnie soft?

Jak miałem S5 to używałem ROMów od "Alexndr" i byłem bardzo zadowolony bo był zauważalnie lepszy niz oryginalny na baterii i nie tylko :)

Czy na tym Twoim sofcie zadziała VoLTE ?

Edytowane przez wormsik76

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@wormsik76 Wiem, że będzie to odpowiedź niedotycząca tematu, ale cóż, najwyżej ktoś przeniesie, a zależy mi by odpowiedzieć. Nie, to ROM (stąd też i kernel w stopce profilu: nAa 14) z mojego maluszka Xperii X8, którą nadal posiadam(!) i mile wspominam. Te możliwości modyfikacji... niezawodność... Co z tego, że ~95% użytkowników regularnie zmieniających swoje urządzenia powiedziałoby, że to prehistoryczny model, ale dzwonienie, SMS, bateria, nawet sklep Google Play działało, a zawsze można znaleźć apki pod starsze wersje Andka (2.3.7-4.1, on zaczynał od Andka 1.6! Panie, toż to prehistoria!). Co prawda aktualnie w stanie tymczasowego spoczynku jako urządzenie "w razie gdyby...". Aktualnie nie zajmuje się już modyfikowaniem swoich telefonów, wyszedłem z wprawy, od nowa czytać te poradniki, zabawy z kernelami itp., chociaż teraz chyba nie wygląda to już tak kolorowo od strony deweloperów (CyanogenMody i inne), nie wiem, bo długo już nie jestem w temacie. Ostatni mój model LG nie miał szczęścia nawet by posiadać odblokowany bootloader, więc jakiekolwiek modyfikacje były mocno okrojone. Nie wiem też jak to wygląda na Samsungach. 8 miesięcy, a dział ROM-y pusty, czy zmieni się to w przyszłości, nie mam pojęcia, chyba że wszystkim chodzi aktualnie o Knoxa, by sobie nie nabić w trakcie gwarancji. Działa VoWiFi, sprawdzałem (XEO - karta Play), ale VoLTE nie wiem.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem i dziękuję za info :)

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi