Skocz do zawartości
jarmk

A5 (2017) | Dyskusja, opinie, wrażenia, problemy dotyczące baterii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od 3 dni mam A5. Wszyscy się zachwycają baterią w tym telefonie i nie ukrywam że to był jeden z kluczowych aspektów przy wyborze telefonu. Natomiast po zakupie muszę przyznać że raczej jest normalnie. Oczywiście pewno to kwestia jakichś ustawień itp,, stąd też moje pytanie: czy w tym telefonie trzeba v coś konkretnego wyłączyć\włączyć aby baterią działała dłużej? Ja telefon używam można powiedzieć out of the box. Czyli wyjąłem z pudełka wgrałem aplikacje, wgrałem najnowszy soft OTA I tyle w temacie. Dzisiaj rano odłączyłem telefon od sieci o 7.00 teraz jest 14.00 a ja mam 66%na wskaźniku baterii. SOT w między czasie wynosi 2,5h... Trochę dzwonienia, maili, YT, Instagram.... Czy coś zrobiłem nie tak od nowości? Proszę o poradę lub wskazówki

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zbyszekk

@adigawi

Odinstaluj nieużywane aplikacje,

wyłącz te których nie używasz, a nie dadzą się odinstalować.

Poczytaj ten wątek:

http://forum.android.com.pl/topic/302923-optymalizacja-s7-czyli-co-warto-zrobić-aby-bateria-z-nami-współpracowała/?page=46&tab=comments#comment-5148048

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@zbyszekk Z takich podstawowych rzeczy co mogłem to zrobiłem, nie używam FB, Skype... Nie chcę jakoś specjalnie mieszać w telefonie. Chodzi mi o to że wszyscy piszą jaki to telefon jest mega wydajny jeżeli chodzi o baterię a ja tego zwyczajnie nie widzę. Przecież ludzie którzy piszą recenzje itd robią to bez żadnych dodatkowych kombinacji i tuningòw a i tak zachwalają że telefon to bestia. Więc problem musi leżeć w czymś innym, nie w grzebaniu i odchudzaniu telefonu na siłę żeby dodatkowe parę minut uzyskać. Widzę że głównie standby jest kiepski bo telefon leżąc na półce traci jakieś pi razy oko 3%\h...??!!!!??

Edytowane przez Pawlo421
    Nie cytujemy całego posta poprzedzającego, @wspomnij wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zbyszekk

@adigawi

Coś ewidentnie drenuje baterię.

W poradniku, do którego dałem Ci linka, lub w innych o baterii znajdziesz sposób żeby sprawdzić co to jest.

Ten model naprawdę dobrze trzyma baterię.

W A5, jak jeszcze zona go uzywała, po właściwym ustawieniu  to w ciągu nocy od 22 do 6 rano bateria spadała max 1%.

Spróbuj zrobić konfigurację ustawien telefonu z poradnika.

Edytowane przez zbyszekk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@zbyszekk Kurcze będę musiał chyba popróbować metodą prób i błędów z tego co widzę... Generalnie zawsze w każdym telefonie mam to samo zainstalowane i nigdy nic nie sprawiało problemów więc nie podejrzewałem że akurat tutaj może być jakiś zgrzyt, ech...

Edytowane przez Pawlo421

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@adigawi wyłącz AoD i inne niepotrzebne duperele zżerające baterie

Edytowane przez Pawlo421

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@excelencja Nie no, tego typu rzeczy to mam już załatwione od samego początku. Tak jak napisałem wcześniej na telefonie mam zawsze standardowe swoje ustawienia oraz aplikacje i jak do tej pory nie miały one wpływu (aż tak) na baterię... Wyłączyłem wszystko czego nie używam na co dzień, wszelkie dodatki typu reakcje na gesty jakieś magiczne inne rozwiązania itd. Obecnie mój telefon służy mi typowo do pracy i odrobinę do zabawy więc jego apetyt na prąd jest niestety niepokojący. Po 3000mah i takim energooszczędnym procesorze jak wszyscy piszą spodziewał bym się raczej wyników mega pozytywnych jeżeli chodzi o standby. I wiem także jednocześnie że rzeczy typu poczta push, oraz inne regularnie odświeżane aplikacje w tle coś tam muszą też dla siebie uszczknąć, nie bronię im!

Edytowane przez Pawlo421

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wtam serdecznie. Też posiadam A5 2017 i mam problem ze  słabą baterią. Telefon naładowany do 100% wyłączone aod wifi wyłączone i drenaż baterii przez noc 25%. W telefonie zostały wprowadzone ustawienia fabryczne i nie instalowane dodatkowe aplikacje poza oryginalnymi. Telefon nowy, tygodniowy. Ktoś pomoże ogarnąć temat? 

Edytowane przez elrafael

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@elrafael No ja przepraszam bardzo, ale 25% na czuwaniu przez noc to jest chyba rekord. Masz Facebooki, Messengery, Snapchaty? Obwiniaj te aplikacje, ale 25%? Sam jestem zdziwiony takim wynikiem. GPS, NFC, Skanowanie urządzeń w pobliżu wyłączone? Sprawdź Wakelock Detector LITE i podaj wynik. Coś ewidentnie wybudza telefon i to nadmiernie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Snajpiq

Chyba, że jest słaby zasięg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi