Skocz do zawartości
muchabzz

problem z wieszajaca sie klawiatura ekranowa

Rekomendowane odpowiedzi

witam

z gory zaznaczam ze nie jestem jakims fanem telefonow jako takich i moja wiedza jest ogolna ale staram sie :)

moze najpierw czym dysponuje:

samsung galaxy s. ostatnio poprzez kiesa wgrana najnowsza wersja systemu 2.3.4

i teraz problem

od jakiegos czasu klawiatura ekranowa w poziomie co jakis czas sie wiesza i nie chce nic pisac. Taki sam objaw byl na poprzedniej wersji systemu jak i teraz. To samo sie dzieje pod ADW Launcherem. Nie ma znaczenia czy robilem wipe czy nie. ciagle to samo. Czasem musze przeladowac telefon wyciagajac baterie. Po przeladowaniu kalawitura sie wlacza prawidlowo po czym po napisaniu paru mejli czy esemesow zaczyna coraz bardziej zwalniac az przy ktoryms z kolei potrafi sie powiesic. Wyglada to tak ze juz na koncu przed powieszeniem dotykam liter i nic nie widac zebym pisal a dopiero po parunastu sekundach nagle wskakuja wszystkie literki. Troche mi to przypomina sytuacje z jakim przepelniajacym sie buforem. Tak jakby to co pisze wskakiwalo do jakiegos bufora i powoli go zapelnialo i w ten sposob zajmowalo pamiec telefonu.

co mozna z tym zrobic gdzie szukac ?

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kash

zainstaluj sobie alternatywną klawiaturę np. swype z mojej sygnatury po prostu kliknij na nią... jeśli chcesz standardową klawiaturę to musisz sobie zrobić factory reset (WAŻNE: zrobienie kopi kontaktów, danych itp.) lub zainstalowanie nowszej wersji Rom-u

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tylko nie do konca rozumie czemu mam robic wipe skoro go robilem. mnie raczej interesuje mechanizm czemu to sie tak dzieje. bo nawet jesli zrobie to co piszesz to i tak to wroci.

alternatywne klawiatury interesuja mnie tylko takie ktore nei wymagaja roota.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yasu

to moze sprobuj zmienic soft odinem , byc moze ten jest jakis wadliwy no a z kiesem to wiadomo...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hmmm ... czy wgranie nowej wersji oficjalnego systemu (czy starej) rozni sie jesli uzyje odina czy kiesa? bo jakos mi sie wierzyc nie chce.

cos powoduje ze klawiatura ekranowa sie tak zachowuje. i tylko pytanie czy to jest u innych tez spotykane czy tylko u mnie bo jak tylko u mnie to mam problem jak u innych to znaczy ze system ma problem :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    _Del_

zainstaluj najnowszy JVT przez odina, w kiesie jest wszystko z opóznieniem, powinno byc ok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmień klawe na swype i zobacz czy jest lepiej.

W temacie o flashowniu odinem ktos sie skarzyl na klawe samsung ze mu sie wiesza niezaleznie od wersji softu - w koncu przesiadł się na swype i czeka na stable release.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi sie że do wgrania klawiatury nie potrzeba roota bo ją nie potrzebowałem przy instalacji Swype,htc ime

Sent from my MB525 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kash
    tylko nie do konca rozumie czemu mam robic wipe skoro go robilem. mnie raczej interesuje mechanizm czemu to sie tak dzieje. bo nawet jesli zrobie to co piszesz to i tak to wroci.

alternatywne klawiatury interesuja mnie tylko takie ktore nei wymagaja roota.

pozdr

Siema... ale też jest swype w apk. możesz znaleźć w aplikacje android>dobra klawiatura> mnóstwo wersji do wyboru. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dziekuje wszystkim za porady. zrobilem zgodznie z waszymi sugestiami. nawet sobie nie zdawalem sprawy z tego ze to takie proste. jak na razie inna kalwiatura smiga i jest tez wygodniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi