Skocz do zawartości
Ament

Android 7.0 na Note5 - pierwsze wrażenia i opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Artur35

Nie licząc rysika, Android 7.0, posiada identyczne funkcje jak SGS7 Edge (oczywiście poza funkcjami ekranu krawędziowego). W SGS serii 6, nie znalazła się zmiana rozdzielczości wyświetlacza, w Note7 o tym nie zapomniano. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    user56

Bawiłem się 7.0 na S6 i moim zdaniem MM jest jakis taki bardziej przyjazny ;)
    Poważnie się zastanawiam czy aktualizować mojego Note5 do Nougata. Belka powiadomień brzydka, graceUX nie robi na mnie też wielkiego wrażenia. Poczekam na opinie innych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

Ja również myślałem, że wstrzymam się z aktualizacją na Note5. Szczególnie po przedpremierowych testach na moim SGS7Edge. Teraz jednak zaryzykuję. Nougat ma kilka użyteczności, które chętnie wykorzystam. Graficznie jednak, nie jest tak ładny jak Android 6.0, jest wyraźnie uproszczony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ltrax16

Może trochę nie na temat , ale jeżeli note 5 różni się tylko od note 4 aparatem i wielkością pamięci ram , to może da się jakoś przeportować do note 4 ? ktoś coś wie ?

Edytowane przez ltrax16

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

Na Note4 wyszedł  Android 7.1 CyanogenMod.

Turcy już od dwóch dni aktualizują przez OTA Note5. Z tego co widziałem, zapowiada się bardzo ciekawie. Cieszę się, że nasze urządzenia dostana pełną wersję Androida 7.0, a nie tak jak w przypadku SGS6, okrojoną z przydatnej funkcji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest już na XDA wersja turecka 7.0. Instalacja przez ODINa. Bez flagi

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

@cyborg14

Opisz swoje wrażenia z Androida 7.0, na Note5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogolnie spoko. Jest w nim kilka nowości. Miedzy innymi filtr światła niebieskiego. W menu rysika pojawił się tłumacz. Bateria na razie w porządku. Od rana zeszła mi 40 %. Zmieniły się ikonki, wygląd folderów. Jest nowy programik do optymalizacji o nazwie Konserwacja Urządzenia. Zmianie uległ również wygląd ustawień oraz belki powiadomień. Osobiście jestem zadowolony. Na pewno jest jeszcze kilka innych nowości. Świerzy powiew. Zachęcam do przejścia na 7.

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    user56

Ja jednak nie wytrzymałem i wgrałem 7
    Wgrywałem odinem bez wipow na ROM rosyjski csc SER. Po wgraniu nic mi nie wykasowal, nie ma bledow, wszystko sie zaktualizowalo i dziala ok.
    Caly wyglad jest odswiezony. Inna czcionka - grubsza. Dużo wiecej ustawien. Najbardziej przeszkadza mi belka sciagana od góry. Ikonki są male i nie widac podpisow. Przyzwyczaiłem się do MM i troche tutaj tego brakuje. Poza tym wiekszosc na plus. Wszystkie funkcje rysika z Note7 sa teraz w naszych note5. Aparat rowniez z note7 - swipy z lewej i prawej i z gory do zmiany na przedni aparat. Dodana mozliwosc zmiany rozdzielczości ekranu oraz filtr swiatla niebieskiego.
    Fajna jest opcja ze w belce tej sciaganrj z gory oprocz standardowych opcji jak wifi, bluetooth, dzwieki itd. mozna dodac swoje wlasne z innych programow.
    Brakuje mi jeszcze Upday z lewej strony zamiast tego Briefing. W S6 można sobie wybrać.
    Zminili nareszcie literke "ż" - teraz jak przytrzymamy "z" to najpierw jest "ż" a nie jak dotychczas "ź".
    Ogolnie oceniam ROM na plus. Jest lepiej niz nougat na S6.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    imre

Podzielcie się później statystykami baterii? (;

Gdzieś czytałem odnośnie powrotu z N do MM, ale nie jestem na 100% pewien - da się wrócić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi