Skocz do zawartości
Ament

Android 7.0 na Note5 - pierwsze wrażenia i opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego też pytałem bo ponoć Samsung znany jest z obniżania jakości zdjęć nagrań przy aktualizacji do nowszych androidów. Po to aby ludzie kupowali nowe fony.

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

Nie sądzę, aby był to celowy zabieg. Samsung po ostatnich wydarzeniach z Note7, bardzo dba o swoją opinię. Taki mechanizm nie zachęci klientów do kupna SGS8, tylko raczej zniechęci ich do marki. To raczej "wypadek niezamierzony". Szybko powinni wydać poprawkę, która te błędy wyeliminuje  Dlatego chcę ustalić, czy w aktualizacji Note5, występuje również pogorszenie obrazu video. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Artur35 a to sam nie możesz sprawdzić? Nie masz jeszcze aktualizacji?

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

Ja się jednak wstrzymałem. Wyciągam wnioski z aktualizacji, mego drugiego urządzenia, SGS7Edge. Android wygląda na nim tak samo i posiada takie same funkcję. Nie koniecznie jednak musi odziedziczyć tę niedogodność, dotyczącą pogorszenia jakości video.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś wie czy jest możliwy powrót z andka 7 na 6

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

Owszem, powrót jest możliwy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    upel

Ktoś wie jak wyświetlić teraz zdjęcia na TV? Kiedyś były jakieś opcje allshare i te "szybkie połączenia", gdzie można było znaleźć np. TV, a teraz jak to wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    slaweczek

@upel, klikasz na zdjęcie, na dole w menu UDOSTĘPNIJ, następnie WYŚWIETL ZAWARTOŚĆ W TV (SMART VIEW) 

Spoiler

58d231bb00913_smartview..thumb.jpg.82efdd7488ba1e433dfbcf3713805707.jpg

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja dziś rano wróciłem do 6.0.1. Główny powód to źle działające np. Endomondo, które nie wykrywało poprawnie pulsometru w słuchawkach Jabra Sport Pulse. Bateria też wydaje mi się, że in minus w 7 w stosunku do 6.0.1

Nowy układ menu - hmmm, pewnie trzeba by się przyzwyczaić :-), osobiście wolę stary układ. 

Z fajnych rzeczy to na pewno filtr niebieskiego światła w systemie bez konieczności instalacji dodatkowych aplikacji.

Mnie 7.0 nie urzekł i nie przekonał :-) przynajmniej na ten moment.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    slaweczek
    14 godzin temu, Artur35 napisał:

Ja się jednak wstrzymałem. Wyciągam wnioski z aktualizacji, mego drugiego urządzenia, SGS7Edge. Android wygląda na nim tak samo i posiada takie same funkcję. Nie koniecznie jednak musi odziedziczyć tę niedogodność, dotyczącą pogorszenia jakości video.

Bawiłem się dziś chwilę aparatem, na 7.0 i na moje oko nie ma pogorszenia jakości ani zdjęć ani video. 

Aparat łapie ostrość zarówno pobliskich obiektów jak i tych w dalszej perspektywie. Ponieważ jest dość pochmurno i w mieszkaniu ciemno, warunki oświetleniowe nie były najlepsze, mimo to nie zauważyłem różnic w jakości zdjęć. 

W spoilerze 2 przykładowe zdjęcia, jak wspomniałem w nie najlepszym oświetleniu, z włączonym trybem HDR 

Spoiler

20170322_104225.thumb.jpg.3288da58592adfb90e41ed597b57c9c3.jpg

20170322_104245.thumb.jpg.b6a14af1d2f7072fed48be9b4f41c72e.jpg

Z filmami radzi sobie równie dobrze jak w 6.0. Różnic nie zauważyłem. Poniżej krótki filmik FHD 30kl/s

Spoiler

Pragnę zauważyć, że to tylko moje wrażenia i nie koniecznie musicie się z nimi zgadzać :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi