Skocz do zawartości
Kubiszon1

Jak namierzyć skradziony telefon?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów,

Rzadko udzielam się na forach, na ogół znajduję to czego potrzebuję. Niestety przejrzałem forum i nie znalazłem rozwiązania mojego problemu (to tak apropos komentarzy w stylu: "kotlet", "temat wałkowany milion razy na forum, poszukaj, wygooglaj" itd.).

To teraz w czym rzecz: najkrócej ujmując chciałbym namierzyć mój telefon s7 edge, który został skradziony w maju 2016 (wracałem z imprezy taksówką, musiał wysunąć się z kieszeni, ktoś po mnie wsiadł, znalazł i po telefonie). Dlaczego dopiero teraz? Ponieważ zgłaszałem sprawę na policji i w playu, gdzie telefon był zakupiony, ale oczywiście po jakiś niecałych 2 miesiącach dostałem pismo, że sprawę umorzono. Próbowałem jeszcze parę razy szukać na menedżerze urządzeń android w Google i na stronce samsunga find my mobile. Oczywiście telefonu nie było w sieci. Ja jakieś tam knoxy itd. aktywowałem, ale chyba nie zdalne namierzanie.

Wściekłem się dopiero dzisiaj, ponieważ wszedłem na menedżera urządzeń android w sklepie play, żeby sprawdzić coś  na innym moim urządzeniu, ale zajrzałem też na zakładkę mojego S7. I co widzę. Zarejestrowany w listopadzie 2016 (czyli ktoś na nowo sobie go zarejstrował), ostatnio w sieci 06.02.2017 czyli przedwczoraj! CIACH Ktoś na bezczela używa mojego telefonu, a policja, play i samsung rozkładają rączki.

Moje pytanie wygląda tak: czy jest może na forum ktoś, kto powie mi jak namierzyć ten telefon, ewentualnie zrobi to dla mnie w ramach dobrego uczynku lub normalnie, za hajs?

Dziękuję i pozdrawiam,

Kuba

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Fenek

@Kubiszon1

Nie miałeś przypadkiem ustawione żeby Ci wysyłał smsa jak ktoś włoży inna kartę SIM niż Twoja?

Wydaje mi się że powinieneś się zwrócić do Samsunga o pomoc. Może skoro telefon im się rejestruje to może też mają dostęp do informacji o karcie SIM jaka jest tam teraz włożona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maarecki

@Kubiszon1

Jeżeli miałeś zainstalowanego antywirusa na fonie, to także jest możliwość zdalna namierzenia (jeżeli miałeś tą funkcje włączoną oczywiście). 

Zobacz jeszcze--> tutaj

Edytowane przez maarecki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety skradziono mi go zbyt szybko po zakupie i miałem jeszcze zainstalowanych tych rzeczy.

A do Samsunga napisałem drugi raz dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Fenek

@Kubiszon1

A do Google? Bo to przez ich konta chyba przepływa Menedżer urządzeń Android.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie tak. Do Google oczywiście miałem, ale co z tego skoro przez ostatnie kilka miesięcy próbowałem parokrotnie zlokalizować urządzenie i nigdy się nie udało...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cholek3

Ale poprawcie mnie jeśli się mylę. Jeśli ten telefon pokazał się na jego koncie, to znaczy że zagubiony telefon ma też to konto wciąż?
    Zmieniałeś hasło do konta Google po zagubieniu telefonu?
    A w ogóle próbowałeś zadzwonić ma ten telefon (jeśli nie przeniosłeś numeru oczywiście)? Wiem, że to mało prawdopodobne, ale może dopiero telefon się znalazł (przez taksówkarza który posprzątał samochód? Bujam za bardzo wyobraźnią?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To może od razu doprecyzuję kilka kwestii, żeby wykluczyć niektóre możliwości:

1.Hasło do Google (a także wszystkich innych rzeczy typu fb itd.) zmieniłem od razu gdy zdałem sobie sprawę, że telefon mógł zaginąć, czyli po wejściu do domu z taksówki.

2. Gdy byłem już pewny, że telefonu nie mam, a ostatni raz używałem go w taxi, od razu poprosiłem znajomych którzy ze mną wracali, żeby dzwonili na mój numer (bateria była na ponad 75%). Po kilku próbach telefon nagle wyłączony. Później dzwonili do korporacji taksówkarskiej i samego kierowcy, ale nic nie znalazł (podobno, bo kto go wie). Także na stówę ktoś już wtedy go sobie przywłaszczył i celowo wyłączył, tutaj nie ma miejsca na inną możliwość.

Myślę, że ktoś go schował na jakiś czas do szuflady, żeby sprawa przycichła, później zaniósł gdzieś, żeby wszystko wyzerować i przywrócić ustawienia fabryczne i teraz używa sam albo ktoś nieświadomy, kto kupił telefon. Natomiast z menedżera Google, tak jak wspomniałem, widzę, że ostatnie logowanie było 2 dni temu. Lokalizacji pokazać nie chce.

Dlatego nie obchodzi mnie metoda (może jakieś hakerskie skille), ale chciałbym żeby ktoś albo z poczucia sprawiedliwości albo odpłatnie, namierzył mi mój telefon, a dalej już bym sobie go znalazł. Nawet nie chodzi o pieniądze, choć wiadomo, że to nie jest tani gadżet, ale o to, że ktoś niemalże legalnie korzysta z kradzionego sprzętu, co jest na maxa wkurzające i bezczelne. Firmy i instytucje które mogą pomóc nie chcą tego zrobić. Przepraszam, że się rozpisałem, ale myślę, że każdy by tak miał na moim miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Yanos

Skoro telefon został zgłoszony jako skradziony ? to czemu operator nie zablokował go po IMEI ?

Tapnięte z S7 Edge.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też chciałbym wiedzieć. Może ktoś na forum zna odpowiedź? Zwłaszcza, że nawet podobno jest umowa między operatorami, że przekazują sobie zgłoszone numery IMEI skradzionych telefonów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi