Skocz do zawartości
felipemasa

rozwiązany Nie działa odblokowanie ekranu za pomocą fingerprint lub znak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Problem wygląda tak:

1. Definiuję sobie kilka odcisków palców i aktywuję opcję odblokowywania telefonu poprzez fingerprint.

2. Wszystko jest pięknie, lecz po zablokowaniu telefonu wystarczy zrobić zwykłe SWIPE, czyli przeciągnąć palcem po ekranie i system się odblokowuje.

3. To samo dzieje się w przypadku kiedy zamiast odcisku ustawię sobie rysunek składający się minimum z 4 punktów - tu też wystarczy zrobić swipe i po blokadzie.

4. Ciekawą rzecz zauważyłem, że przy próbie odblokowania, nad przyciskiem HOME (na dole ekranu) pojawia się ikonka kłódki i po naciśnięciu tej kłódki można odblokować system właśnie poprzez odcisk palca lub rysunek...

... więc ja już zgłupiałem, bo po co w takim razie są te zabezpieczenia skoro można je pominąć i odblokować system zwykłym SWIPE?

Dodam jescze, że wcześniej przy pierwszych kompilacjac 6.0.1 nie było tego problemu - dopiero przy tych ostatnich z grudnia pojawił się ten zonk - do wgrywania używam zawsze ODINA a romy pobieram tu:

http://samsung-updates.com/device/?id=SM-N910C

i jest to zawsze wersja XEO.

Ktoś ma jakieś pomysły?

Edytowane przez felipemasa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@felipemasa

Nie wiem, czy dawno robiłeś wipe ale może trzeba spróbować, u mnie działa to normalnie, cały czas odblokowuje odciskiem palca i nie ma żadnej kłódki nad przyciskiem home.

A może dodałeś jakieś urządzenie do zaufanych ( Smart Lock ) tak to się nazywa i jak telefon jest z nim połączony to wtedy odblokowuje się go przez przeciągnięcie.

Może też zobacz czy opcja wyczyść poświadczenia w Ustawienia -> bezpieczeństwo jest aktywna, jeśli tak to z nią spróbuj. Mi raczej więcej do głowy nic nie przychodzi.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    4 godziny temu, djcygan2009 napisał:

A może dodałeś jakieś urządzenie do zaufanych ( Smart Lock ) tak to się nazywa i jak telefon jest z nim połączony to wtedy odblokowuje się go przez przeciągnięcie.

Dzięki kolego za pomoc. Rzeczywiście miałem dodane do zaufanych mojego GEAR S2. Wystarczyło go tylko na chwilę wyłączyć i możliwość odblokowania poprzez SWIPE zniknęła - został tylko FINGER tak jak chciałem. W tym wypadku trzeba wejść do ustawień Bezpieczeństwo->>Smart Lock i tam z zaufanych urządzeń usunąć GEAR S2.

Jeszcze raz dziękuję... oczywiście browarek poleciał ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi