Skocz do zawartości
retic

Przedłużenie umowy - pytania

Rekomendowane odpowiedzi

retic

Witam serdecznie, jestem w Orange od 10lat i po raz kolejny przede mną decyzja o przedłużeniu umowy. Abonament przez wszystkie lata mam na tym samym poziomie, czyli jest to 29,99zl. Nie podoba mi się opcja spłaty telefonu w ratach, ale widzę że jest to teraz u wszystkich operatorów.

Do rzeczy: pytanie tyczy się czy u innych operatorów przy przedłużeniu umowy też są takie ceny telefonów? Jest to cenna nawet wyższa od tych na internetowych aukcjach. Wybierając telefon Huawei P9 lite muszę zapłacić 29zł * 30 miesięcy co daje kwotę wyższą od aukcji internetowych. Czy to jest normalne będąc klientem przez 10lat tyle płacić za telefon. Wybrałbym inny, ale ten model jest jednym z tańszyc,a poza tym wybór jest bardzo "okrojony".

Warto przedłużać te umowę czy może korzystniej będzie u innych operatorów?

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego SM-G357FZ przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Jaką masz dokładną cenę abonamentu miesięcznego? Ile jest w tym minut, sms, mms i internetu? Na ile jest umowa? I jakie telefony cię interesują? Jak podasz te dane postaram się wybrać najlepszą ofertę.

Edytowane przez piotrzet23

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    retic
    Napisano (edytowane)

Tak to wygląda.

0eef55fcc8b4aae66954fc095a1d0090.jpg

3c4ee655bf2ace131912848dfa706229.jpg

79936473d97ccba4aa5fd72fa93fd350.jpg

dodana zawartość

Co do telefonów to jedyny sensowny wybór to ten P9 lite bo pozostałe dwa to P8lite i Xperia XA, ale te telefony według mnie mają wady.

Edytowane przez Natan
    Zdjęcia wstawiamy w tagach spoiler - zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Strasznie drogo 29,99 to praktycznie same rozmowy na komorki i to do Orange bez sensu. To polecam przenieść numer. Może tmobile. Oferta jest następująca taryfa T1 59,99 zł w tym nolimits połączenia w Polsce na komórki i stacjonarne wszystkie sieci, MMS, SMS bez limitu do każdej sieci 2 GB internetu. Ceny telefonów podaj ile max możesz dopłacić to ci podam co jest ciekawego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    retic

Jeśli chodzi o abonament to wolałbym jak najniższy (nie dzwonie dużo) więcej korzystam z internetu (wi-fi), więc darmowe sms'y i rozmowy nie są mi potrzebne (wysyłam może 10 sms'ów tygodniowo). Najlepiej jakby abonament był w okolicach 30zł i dopłata za telefon ~500 zł.

Co do tego przedłużenia umowy najtańszą opcją z sensownych telefonów jest Huawei P8 lite w cenie 20x30 (600zł) co jest według mnie śmieszne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A no to było tak od razu. To nie lepiej kupić telefon na kartę i w sklepie wybrać raty? Tutaj bardzo przepłacasz wybierając taką ofertę. A inne sieci nie mają nic lepszego raczej są to oferty nolmits w podobnej cenie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie lepiej wziąć oferty w Viking mobile a komórkę kupić na np allegro czy olx a pieniądze zdobyć z banku czy po prostu uzbierać? Swoją drogą może czas pomyśleć i kupić komórkę bez pośredników wprost z Chin np.

Wysłane z mojego twardziela ];p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@Herezja

Jeśli chce korzystać normalnie z internetu to raczej powinna się trzymać z daleka od tych sieci co korzystają z play i roamingu krajowego gdyż jest tam ograniczenie 3 Mb/s pobieranie i 1 Mb/s wysyłanie. Trochę to samo do swobodnego korzystania na telefonie. Zresztą to samo jej doradziłem o tych telefonach więc nie wiem po co drugi raz pisać to samo ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój ojciec ma kartę w Vikingu, który pracuje w zasięgu Play, T-Mobile i ostatnio w Plusie. Ja dla odmiany mam w Lajt Mobile (zasięg plusa) i za 36 zł mam 25 giga przesyłu danych a także darmowe rozmowy kom i SMS. W Viking masz za 29 zł wszystkie tel i SMS a także 15 giga i za 39 zł 25 giga (do tego w Viking transfer nie zużyty się kumuluje czy to w opcji określonej czy tzw no limit czyli obie są na kartę byle uruchomić i utrzymać autodoładowanie).

Wysłane z mojego twardziela ];p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Herezja

Czytałeś jej wymagania? Było wyraźnie napisane że nie chce oferty nolmits gdyż jej taka jest nie potrzebna bo mało korzysta z tego. Woli więcej internetu a do tego tak jak napisałem każda sieć która korzysta z roamingu krajowego się nie nadaje. NIe wiem czy nie umiesz czytać czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi