Skocz do zawartości
retic

Przedłużenie umowy - pytania

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie proszę abyś mi pokazał ofertę standardowych operatorów dającą za około 30 - 40 zł 25 giga przesyłu danych? To, że Ty nie widzisz sensu korzystania z usług wirtualnych operatorów nie oznacza, że są one do niczego. Jak już w swoim poście napisałem. Sam aktualnie używam oferty operatora wirtualnego i mam zasięg praktycznie tam gdzie jest zasięg plusa a transfer danych nie odbiega od normy (w pozytywnym tego słowa znaczeniu).

Wysłane z mojego twardziela ];p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Herezja

W plusie transfer jest normalny ograniczenie dotyczy Virgin Mobile, play, MobileVikings itd. Oferta lajt mobile takiego ograniczenia nie posiada. Może faktycznie nie napisałem dokładnie. Nigdzie nie napisałem że korzystanie z wirtualnych operatorów jest bez sensu tylko jeśli ktoś ma zamiar używać neta i chce robić to swobodnie nie powinen w ogóle zwracać na te sieci wymienione wyżej tylko np na lajt który nie ma ograniczeń w przesyłaniu danych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Retic tak jak wyżej już pisano kupowanie telefonu u operatora i branie abonamentu jest pozbawione sensu z ekonomicznego punktu widzenia. Ja w tej chwili przenoszę umowę z Play na kartę Orange. 30 zł rozmowy SMS bez limitu i 18 GB. W Njumobile masz za 30 zł 10 GB plus rozmowy i SMS bez limitu ( na stacjonarne pakiet bez limitu +2 zł). Po 6 miesiącach z 10 GB rośnie do 20 GB za lojalność. Oferta którą możesz w każdej chwili zmienić bo masz 30 -dniowy termin wypowiedzenia umowy, która jest bezterminowa. W lajtmobile masz z kolei ofertę "strzał w dziesiątkę" gdzie za 10 zł masz 10 GB internetu i rozmowy oraz SMS bez limitu. Umowa na 12 miesięcy. Lajt działa na sieci Plus, Nju na Orange. Nie zauważyłem żadnej różnicy w prędkościach między podoperatorami i operatorami głównymi. Viking daje duży pakiet ale w tym pakiecie masz tylko 1 GB LTe.. Reszta idzie po 3G. W każdym razie Lajt i Nju testowałem i są Ok. Telefon spokojnie kupisz np w Euro RTV na 20 lub 30 rat 0 proc.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

dodana zawartość

Retic tak jak wyżej już pisano kupowanie telefonu u operatora i branie abonamentu jest pozbawione sensu z ekonomicznego punktu widzenia. Ja w tej chwili przenoszę umowę z Play na kartę Orange. 30 zł rozmowy SMS bez limitu i 18 GB. W Njumobile masz za 30 zł 10 GB plus rozmowy i SMS bez limitu ( na stacjonarne pakiet bez limitu +2 zł). Po 6 miesiącach z 10 GB rośnie do 20 GB za lojalność. Oferta którą możesz w każdej chwili zmienić bo masz 30 -dniowy termin wypowiedzenia umowy, która jest bezterminowa. W lajtmobile masz z kolei ofertę "strzał w dziesiątkę" gdzie za 10 zł masz 10 GB internetu i rozmowy oraz SMS bez limitu. Umowa na 12 miesięcy. Lajt działa na sieci Plus, Nju na Orange. Nie zauważyłem żadnej różnicy w prędkościach między podoperatorami i operatorami głównymi. Viking daje duży pakiet ale w tym pakiecie masz tylko 1 GB LTe.. Reszta idzie po 3G. W każdym razie Lajt i Nju testowałem i są Ok. Telefon spokojnie kupisz np w Euro RTV na 20 lub 30 rat 0 proc.

dodana zawartość

Co do Virgin i Viking sieci korzystają z nadajników Play i T-mobile. LTE jest zupełnie normalne Playowskie natomiast 3G z T-mobile jest faktycznie wolne. Nawet HSPA+ przy dobrym sygnale w Virgin daje mi 3 Mb/s down i 1,12 IP...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja byłem kiedyś 8 lat w plus, ale obecnie operatorzy bardziej cenią nowego klienta niż już posiadanego. Teraz skacze z każdą nową umową co dwa lata do nowych operatora, bo się bardziej opłaca. Biorę bez telefonów, bo zawsze wychodzi drożej niż na aukcji. Średnio o 150-200 zł drożej

wysłane z RedMi Note 3 Pro

dodana zawartość

W dodatku zmieniam telefon dość często i wolę je kupować u chińczyka

wysłane z RedMi Note 3 Pro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kup telefon na wolnym rynku i wybierz opcję na kartę. Np plus na kartę 29.00 darmowe rozmowy mms i sms wszędzie włącznie z stacjonarnymi + 6 gb Internetu.
    Branie telefonu do abonamentu się nie opłaci.
    Przepłacisz go dwukrotnie.

lg g4 taptuś

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Całkiem niedawno stałem przed podobnym problemem. Mimo tego, że byłem w Play od wielu lat ich oferta była co najmniej śmieszna. Przeszedłem do NJU mobile, które miażdży swoją ofertą konkurencję. Polecam ci poczytać o ofertach pre paid a telefon kupić osobno. Jest to chyba najbardziej ekonomiczna droga ;)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy ostatnio tmobile ma ciekawą ofertę gdzie jeśli sprzedamy telefon nolmits w PL i UE mamy za 24 zł więc nikt nie ma lepiej. Trzeba po prostu porównać i policzyć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sukr

Jak wybieraliście nju mobile, to opcję z rachunkiem, czy na kartę? Jak rozumiem, różnica jest w tym, że z rachunkiem ma jakąś umowę z 30dniowym okresem wypowiedzenia, a na kartę do po prostu na kartę z roczną ważnością konta?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam viking mobile no limit za 29 PLN. Przy regularnym doładowaniu niewykorzystane GB przechodzą na kolejny miesiąc. Nie wiem skąd teoria o okrojeniu transferu w Viking mobile. U mnie śmiga na tyle na ile ruch sieciowy pozwala. Ogólnie nie mam na co narzekać. Weź sobie kartę tel. na raty w RTV euro AGD i będziesz zadowolony.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sukr tak, różnica jest tylko taka, że przy rachunku masz 30 dniowy termin wypowiedzenia i opcje powiększania transferu za lojalność.

Ambroży jaki masz transfer jeśli ustawisz 3G jako najwyższą prędkość danych ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi