Skocz do zawartości
JoeBlack66

Wybudzanie telefonu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczoraj zrootowałem metodą GoldenCard moją G1. Robiłem wszystko zgodnie z instrukcją umieszczoną na WIKI. Wgrałem rom eClair 5.2 by Laszlo (radio 2.22.19.26I) i dzieje się coś dziwnego. Czasami, nie za każdym razem, po wciśnięciu czerwonej słuchawki i uśpieniu telefonu nie mogę go wybudzić. Klikam na MENU, podświetlają się przyciski ale ekran pozostaje czarny. Zeby było fajniej po reboocie poprzez kombinacje klawiszy "Zielona+Menu+Czerwona" dalej nic nie widać. Telefon zawibruje w miejscu loga G1 i jedyne co widzę to ciemność. Aby problem znikł muszę wyciągnąć baterię z telefonu odczekać chwilę włożyć z powrotem i wszystko śmiga na nowo.

Jak mówię nie dzieje się to za każdym razem ale tak 6 na 10 wybudzeń jest problemowych. Kiedy nie zreeboruje telefonu i odczekam chwilę - wybudza się. Lecz po 10 minutach znów się psuje.

Przed rootem miałem oryginalny soft od Ery i takich problemów nie było, wiec nie jest to chyba problem sprzętowy.

Serdecznie pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wrzuć inny ROM i sprawdz = powinno być lepiej, może nie spełniasz wszystkich wymagań zainstalowanego ROMu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale dlaczego, przecież ten rom jest specjalnie pod G1. Próbowałem Donata by Laszlo i działo się to samo. Jaki rom polecacie sprawdzić ? CyanogenMod ? coś innego ? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A powiedz, czy masz jakieś APPsy poinstalowane, czy to goły ROM tak sie zachowuje. Może jakaś aplikacja?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgralem czystego CM i mniej ale tez tak robilo. Teraz próbuje Donata Little ... Może to jednak coś z taśmą ? :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Draffter goły. Jedyne appki jakie są to te wrzucone do ROM'u przez Laszlo.

Michał napisz może jakie masz SPL, radio, recovery, partycje, może to coś podpowie. Przy donucie i eklerce od Laszla się to dzieje. Albo wrzuć jakiegoś Cyana i zobacz czy znowu będzie się to samo działo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najgorsze że teraz to się dzieje nawet przy recovery ... ogólnie coraz gorzej. Przy cyanie było nawet w miarę ale też się powtarzało.

---------- Post dołączono o 17:27 ---------- Poprzedni post napisano o 17:11 ----------

A może dzieje się tak przez za wolny SWAP ? ;> Mam zwykła karte 2GB SanDisk

---------- Post dołączono o 21:30 ---------- Poprzedni post napisano o 17:27 ----------

Zauwazylem jedna bardzo wazna rzecz. Wyswietlacz przestaje swiecic kiedy telefon jest za goracy w dolnej czesci. Dzieje sie tak np podczas ladowania. Podlaczylem telefon do ladowarki i po kilku godzinach sprawnego dzialania wyswietlacz juz sie nie chcial wlaczyc. Jak myslicie co to moze byc ? Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez JoeBlack66

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

karta 2GB to żaden problem. mi działał rom od Laszlo na 2GB i Cyan też

nie wiem czy to normalne u G1, ale też tak mam. jak się ładuje, albo intensywniej używam komórki to ekran wolniej reaguje na podswietlanie, wychodzenie z uśpienia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W recovery nie ma usoienia;]

Ale nawet jesli to chyba logiczne ze jesli to hardware to bez roznicy gdzie-wszedzie bedzie ta sama przypadlosc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi