Skocz do zawartości
slavo

Samsung Galaxy Note5 - bateria

Rekomendowane odpowiedzi

Ament

slavo, u mnie schodzi przez noc 2-5% na wifi (modul gsm wylaczony, piszac noc mam na mysli z reguly od 0:00 do 6:30), w zaleznosci ile przyjdzie @ czy innych powiadomien i ewentualnie czy jakies aktualizacje sie pobiora. Ja nigdy nie wylaczam wifi - chodzi 24h/dobe. Na noc wylaczam tylko gsm i bluetooth (ten ostatni z uwagi na smartwatch - zeby mi nie wibrowal w nocy).

Taki duzy spadek jaki miales musial spowodowac tylko i wylacznie drain przez jakas aplikacje/usluge - wejdz w Battery (Bateria czy jak to tam bedzie w telefonie z polskim jezykiem) i zobacz, ktora aplikacja albo usluga miala najwiekszy udzial % od ostatniego ladowania. Wklej screena to zobaczymy.

Edytowane przez Ament

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Racja. Wifi nie jest bardzo pradozerne. Pewnie jakas apka korzysta z łącza i wybudza urzadzenie. Obawiam sie jednak ze statystyki baterii niewiele powiedza bo czesto roznia sie od rzeczywistosci. Moze Gsam Baterry Monitor cos wiecej powie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie w nocy schodzi 1% na godzinę. Włączona synchronizacja nom stop 3x gmail , 1x yahoo. BT non stop włączone. Podświetlenie na 50% auto. Wyłączone apki typu facebook, instagram itp. W użytkowaniu schodzi mi około 12-13% na godzinę pracy ekranu. Jestem super zadowolony. Mam power bank xiaomi 16 000, więc w razie czego nie widzę problemu.

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

2h27m tylko??? Cos jest nie tak z Twoim softem lub ustawieniami. 3 dni to tez troche malo aby ocenic baterie.

Powylaczaj smieci samsungowe, kup disabler pro i wylacz reszte tego, czego nie uzywasz. Sprawdz ustawienia synchronizacji kont, a takze synchro googla.

Nie wiem czy duzo grasz czy uzywasz pradozernych Fejsow albo Messengerow. Ale mimo to niecale 3h to jednak stanowczo za malo. Zastanawia mnie tylko to, ze wspomniales ze na n4 tez takie wyniki osiagales...

Odinstalowałem wszystkie aplikacje jakie zainstalowałem. Całą baterię zżera mi System android. Disabler Pro kupiłem i wszystko wyłączyłem co mogłem wyłączyć. Wyłączyłem też optymalizacje aplikacji bo może to mi tak obciąża Note 5. Sprawdziłem też synchronizacje. Zobaczę jutro czy się coś poprawi. Mam też włączony cały czas bluetooth bo mam zegarek gear fit. Zastanawiam się czy to może też tak mocno obciążać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałbym taką prośbę, czy jesteście w stanie oszacować ile na godzinkę leci Wam baterii przy włączonym wifi?

Z reguły nie mam cały czas WIFI ON, ale, wczoraj wieczorem zostawiłem tel ~ 23:00 jak zasypiałem z włączonym wifi (85% baterii), a rano ~ 7:00 miałem jej raptem 11%.

Na N4 raczej nic takiego mi się nie ptrzytrafiło a potrafiło wifi całymi dniami latać.

To jest problem z WiFi. Są wątki o tym na xda, chyba jeden nawet poświęcony specjalnie routerem asus. Nie jesteś jedyny.

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ament

chrisu75, polaczenie ze smartwatchem po bt na pewno tak nie obciaza bo sam mam LG Urbane a SOT prawie zawsze w okolicach 5h.

A jak u Ciebie z zasiegiem?

Edytowane przez Ament

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sieć mam T-mobile i mieszkam w centrum miasta. BT dzis mam wyłączone caly dzień , Wifi wyłączam na noc. Synchronizacja włączona.

Edytowane przez jeronimo
    nie cytujemy post poprzedzajacy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    luc02

2h27m tylko??? Cos jest nie tak z Twoim softem lub ustawieniami. 3 dni to tez troche malo aby ocenic baterie.

Powylaczaj smieci samsungowe, kup disabler pro i wylacz reszte tego, czego nie uzywasz. Sprawdz ustawienia synchronizacji kont, a takze synchro googla.

Nie wiem czy duzo grasz czy uzywasz pradozernych Fejsow albo Messengerow. Ale mimo to niecale 3h to jednak stanowczo za malo. Zastanawia mnie tylko to, ze wspomniales ze na n4 tez takie wyniki osiagales...

Jakie aplikacje samsung owe wyłączyles?

Wysłane z mojego SM-T800 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kazdy wylacza te ktorych nie uzywa. Z poziomu menedzera wylaczylem te ktore sie dalo i ktore sa mi zbedne. Reszte zalatwilem z pomoca Package Disabler Pro. Np.nie uzywam scrapbooka ani samsung link itd wiec je wylaczylem. To dosc subiektywna kwestia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Możesz podać wszystkie aplikacje, które wyłączyłeś ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi