Skocz do zawartości
slavo

Samsung Galaxy Note5 - bateria

Rekomendowane odpowiedzi

Artur35

@samson09

Po dwunastu, piętnastu cyklach ładowania, będziesz jeszcze bardziej zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pr1991

Witam

Mam taki problem, bateria kiepsko dziala, po pol godzinie zwyklego rozmawiania na messengerze, blokowany co chwila wiec nie swiecil non stop zeszlo 12 procent, w porownaniu ze wszystkimi komorkami jakie mialem to bardzo szybko :( deep sleep dziala bo go naprawialem rootujac urzadzenie i bateria nie schodzi jak zablokowany ale gdy sie normalnie uzytkuje bez gier czy wifi to schodzi jakbym gral w niewiadomo jakie gry. W betterbatterystats jest 11.1%/h 

Czy to juz bateria do wymiany? Jesli tak to gdzie daloby sie to w Warszawie zrobic? 

Przepraszam bez polskich znakow ale pisze w autobusie i nie chce przedluzac pisanie bo mnie mdlosci lapia xd

Edytowane przez NatanW
    Połączyłem wątek z już istniejącym na ten sam temat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy co znaczy szybko schodzi. U mnie cały dzień siedzenia na necie trochę wiadomości kilkanaście telefonów i cały czas włączone LTE to na ekranie jest w stanie wytrzymać około 4 GODZ. SOT . Jak przechodzę na wifi to spokojnie 5-6 SOT

Wysłane z mojego SM-N920S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

@pr1991

Od kiedy użytkujesz Nota5 i ile cyklów ładowania przeszedł? Jaka wersja? Z jakiego źródła go kupiłeś? Jeśli jesteś jego pierwszym właścicielem, czy pierwsze trzy ładowania były pojemnościowe ( bez szybkiego ładowania)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pr1991

@up

Nie jestem jego pierwszym właścicielem ale wiem, że był od samego początku ładowany szybkim ładowaniem, telefon był kupowany w styczniu tego roku, 695 cykli ładowania. Wersja 6.0.1

Edytowane przez NatanW
    Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

Czyli w pełni "ułożony" obszar gospodarowania energią. Wyładuj do końca baterię i podłącz do ładowania, ale małym prądem, nie szybko. Musisz uzbroić się w cierpliwość, bo potrwa to około trzech godzin. Zrób trzy cykle takiego ładowania. Wyłącz także lub odinstaluj prądożerne aplikacje, których nie używasz. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Artur35

To ładowanie pojemnościowe - ładujesz od 0 do 100%? 

Pytanie co potem? Czy też do 100% czy - jak to piszą "fachowcy" - od 20 do 80% ale za to często i gdzie się da? 

Nie wiem, wydawało mi się zawsze, że bateria ma ograniczoną, "zaprogramowaną" ilość cykli ładowań i raczej od 0-20 do 100% a nie od 20 do 80... 

Czy coś poza:

1. ładowaniem pojemnościowym (x3) na początku i co rok;

2. optymalizacją aplikacji;

polecacie?

Raczej ładowanie szybkie czy wolne?

Boję się, że przy niewymiennej baterii może być ciężko - w note4 się tym nie przejmowałem (drugi set) ale chyba dość kiepsko nią zarządzałem (ekran średnio 2,48min), normalnie trzyma mi od 10 do 12h (przy pełnym obciążeniu - synchronizacja, LTE/WIFI, GPS, bluetooth, gear, itp.).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

Zawsze zalecałem przy nowej baterii kilka cykli ładowania od 0 do 100%. Jednak gdy bateria nie jest nowa i nade wszystko gdy od początku była ładowana "szybko", to w razie wyjątkowej jej słabości, należy kilka cykli ładować ją "wolno" i od o do 100%. Przedłużyłem niedawno tym sposobem żywotność słabego już ogniwa i działa. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dragen
    Dnia 3.11.2016 o 02:56, Artur35 napisał:

Czyli w pełni "ułożony" obszar gospodarowania energią. Wyładuj do końca baterię i podłącz do ładowania, ale małym prądem, nie szybko. Musisz uzbroić się w cierpliwość, bo potrwa to około trzech godzin. Zrób trzy cykle takiego ładowania. Wyłącz także lub odinstaluj prądożerne aplikacje, których nie używasz. 

Ja jestem przed 1 ładowaniem, będę chciał ładować czymś słabszym, ale mam dylemat czy to jest dobre dla baterii? gdzieś wyczytałem że powinno się używać org ładowarek producenta ze względu na parametry, a w nich jest 5V i 2.0A

Pytanie czy lepiej ładować przy wył. telefonie?

Ładowarka np 1.0A lub 0,7A będzie ok na 1 ładowanie?

Czy na pewno ładować od 0? wszyscy sugerują że od 20% jest ok, formowanie baterii tego typu wydaje się niepotrzebne.

Ładowarkę indukcyjną chyba odpuszczę z racji większej temperatury i 30% spadku jakości w skali roku.

Co polecicie żeby bateria pracowała jak powinna?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tutek

Moje doświadczenie, nie podbudowane dużą wiedzą dotyczącą baterii jest takie. Swojego N4 używałem dwa lata, ładowałem w nocy ładowarką 1A, wieczorem miał 30÷50%, rano oczywiście 100%. Po dwóch latach nie zauważyłem znaczącego spadku pojemności. Nowego N5, pierwsze ładowania (dzisiaj będzie trzecie) robię ładowarką z kompletu czyli 2A, mam jednak wyłączony tryb szybkiego ładowania. Zwykle ładuję przy włączonym telefonie. Podkreślam, nie kieruję się w tym działaniu wiedzą, nie zgłębiałem tematu teoretycznie.

Wysłane z mojego SM-N920C

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi