Skocz do zawartości
slavo

Samsung Galaxy Note5 - bateria

Rekomendowane odpowiedzi

... Ładowarkę indukcyjną chyba odpuszczę z racji większej temperatury i 30% spadku jakości w skali roku.

No to mnie zmartwiłeś... Faktycznie indukcja tak rąbie po baterii? Mam tą "płaską", nie jest "fast", ale biorąc pod uwagę niewymienność baterii zaczynam się zastanawiać... :/

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dragen

@Malcolm1979

Temperatura ponoć skacze do 40st, ale to wszystko opinie innych, najlepiej jak sprawdzisz czy jest cieplej :) i też znaczenie ma czy ta ładowarka to org czy pirat ;)

Ładował ktoś z kolegów słabszą ładowarką przy 1 razie? Czy to fanaberie i zwykłe placebo?

Może jakby bateria była wymienna człek by tak nie kombinował...

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Muszczu
    Nie cytujemy całego posta poprzedzającego - wystarczy @up lub @wspomnij, proszę o tym pamiętać. [4.6]
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    un2neo

@dragen

Używam ładowarki indujcyjnej fast charge od Samsunga, temperatura max podczas ładowania to 35 stopni, ładowarka oryginalna

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

czy tylko temperatura może wpływać negatywnie na baterię czy też inne aspekty trzeba rozważyć? Kupiłem tą słabszą ładowarkę (wolniejszą) więc teoretycznie temperatura powinna być jeszcze niższa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    un2neo

W telefonie można wyłączyć szybkie ładowanie bezprzewodowe i wtedy ładowarka indukcyjna pracuje w normalnym trybie nie fast

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dragen

@Malcolm

Widzę że potrzebujesz dużo energii, Power banki itd. Jak chcesz raz na 3-4 dni ładować telefon i nie zależy Ci na wyglądzie to polecam Zero Lemon
    Miałem kiedyś do N2 i ładowałem bardzo rzadko, idealna sprawa na wyjazdy, nawigacja + foty itd.

http://zerolemon.com/product/note-5-battery-case-zerolemon-note-5-8500mah-slim-power-battery-soft-tpu-full-edge-protection-case-compatible-with-all-note-5-variants-180-days-zerolemon-warranty-guarantee-black/

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem Wam taką ciekawostkę - gwarancja na baterie 6mcy ok. Zona miala S4ke po gwarancji jezeli chodzi o baterie a wymienili bo byla "spuchnięte" takze nadzieja ostatnią szansa:-D

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@dragen
    Problem w tym, że na wyglądzie mi też zależy :) Myślę, że po prostu wdrożę zasady zrównoważonego i racjonalnego gospodarowania energią - wszak ekologia modna teraz ;)
    @MichaelloEs
    Ze smartfonów miałem htc wildfire s, samsunga galaxy trenda, Samsunga Galaxy s2, s4 i teraz note 4... Odpukać w niemalowane - nigdy nie miałem problemów technicznych tym bardziej z baterią :) Mam nadzieję, że tak pozostanie :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

Niepotrzebnie sceptycznie podchodzicie do szybkiego  ładowania. Jak najbardziej można go używać, ważne jest aby pierwszych kilka lub kilkanaście ładowań wykonać ładowaniem wolnym i koniecznie od 0 do 100%. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Artur35

Spotkałem się kilkakrotnie z informacją, że formowanie baterii litowo-jonowych nie MB a sensu bo tak zwany efekt pamięci tu nie występuje... Aczkolwiek pisałeś, że u Ciebie to pomogło...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi