Skocz do zawartości
slavo

Samsung Galaxy Note5 - bateria

Rekomendowane odpowiedzi

Artur35

@Malcolm1979

Tak, powszechnie przyjęło się tak upraszczać ten temat. Jednak elektrolit ( a właściwie sole litowe) nawet w bateriach litowo-jonowych muszą osiągnąć swoją "konsystencję ładowania".Dlatego wspomniana przeze mnie procedura daje lepsze efekty niż chaotyczne ładowanie (w pierwszych cyklach)...

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tutek

Im dłużej używam, tym bardziej zadowolony jestem z baterii. Od rana do 17 mam 78% baterii. W N4 i N7 było gorzej.

Wysłane z mojego SM-N920C

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

Owszem, tym bardziej to zaskakuje jak przyrównamy ogniwa pozostałych smartfonów, większość z nich jest  bardziej pojemna. 

Po miesiącu, zakończyłem proces "układania" elektrolitu w swoim Note5. Wynik bardziej niż pozytywny. Ostatnio, na jednym ładowaniu funkcjonował 6 dni.

Oczywiście nie należy tego wyniku odczytywać jako konsekwencji jakiejś rywalizacji, czy zawodów. I również nie zachęcam do takiego współzawodnictwa. Każdy ma swój własny styl korzystania z urządzenia. Ja również potrafię rozładować baterię znacznie szybciej. Ale żaden inny smartfon (prócz starszego Note5), nie potrafił tak długo funkcjonować na jednym ładowaniu. SGS7EDGE, tak samo używany,  potrafi u mnie wytrzymać tylko do 3 dni. 

Spoiler

Screenshot_20161128-110720.png

Edytowane przez Artur35

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    GRIZZLY1

@up, a ile na ekranie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Artur35

U mnie dwa dni... 5 ładowań, teraz wyłączam dodatkowe procesy... czy jeszcze coś można teraz zrobić dodatkowo?

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

@Malcolm1979

Pięć ładowań, nie będzie Ci dawało jeszcze obiektywnego odczytu. Należy poczekać. Rozumiem, że ładujesz na razie małym prądem od 0-do 100%? Dobrze, że dbasz o zamykanie zbędnych procesów i wyłączanie niepotrzebnych aplikacji, szczególnie tych prądożernych. 

Edytowane przez Artur35
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dragen

Up. Małym prądem należy rozumieć że org ładowarka ale z wył szybkim ładowaniem? Da się usunąć pakiet Office?

Wysłane z mojego SM-N920C

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

Tak, na razie z wyłączonym szybkim. Po pewnym czasie do woli będziesz mógł ładować Note5 ładowaniem szybkim, ale obecnie, tylko wolnym.

Edytowane przez Artur35

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dragen

Zauważyłem że pierwsze 10% baterii schodzi stosunkowo szybko.. Nie wiem od czego to zależy? Ale trochę wkurza..
    Też tak macie?
    Jestem po 6 ładowaniu sposobem Artura, w sumie bateria trzyma naprawdę dobrze, ciężko rozładować, nawet na siłę. Ale 10% moim zdaniem za szybko leci. Teraz tłumaczę to tym że jestem w innym kraju gdzie prąd z gniazdka nie jest za mocny i może dlatego? Takie odnoszę wrażenie. Jak wrócę to zobaczę czy to prawda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    8 godzin temu, dragen napisał:
    Teraz tłumaczę to tym że jestem w innym kraju gdzie prąd z gniazdka nie jest za mocny i może dlatego? Takie odnoszę wrażenie. Jak wrócę to zobaczę czy to prawda.

Dlaczego wysuwasz takie wnioski? ;-P

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Muszczu
    Usuwam zbędne zaczepki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi