Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Dobrze znasz WordPressa? Czytaj więcej.. ×
Woocashek

Downgroad, problem z nawiązaniem połączenia komputer-tablet

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam. Zarejestrowałem się na forum, gdyż potrzebuje pomocy. Kilka miesięcy temu zaktualizowałem android do lolipop, do czego dziś dzień bardzo żałuję, ale do rzeczy.

Dzisiaj zdecydowałem się postąpić wg tematu: 

Jednak w punkcie 10 jest problem, gdyż program nie wykrywa w ogóle tabletu, mimo zainstalowanych wszystkich wymaganych programów. Po wejściu w droidboot wyswietla się "No valid installer medium found"

Podpowie mi ktoś, co robię źle? Pozdrawiam

16790646_618633075013571_708612419_n.jpg

Edytowane przez Woocashek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W temacie z którego korzystałeś jest 5-ty poradnik: Unbrick (Nie wczytuje się system, nie działa droidboot ani recovery)

Też nie pomaga? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

@Woocashek

Zawsze się tak wyświetla - bootloader. PFT powinien wykrywać w tym trybie.

Opisz dokładniej co chcesz zrobič i czym.

Wersje programów, firmware, otkat...itd.

dodana zawartość

Linki do pobierania:

http://forum.android.com.pl/topic/294945-narzędzia-potrzebne-do-wgrania-firmware-backup-root/#comment-4872931

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na początku chciałbym podziękować za wszystkie odpowiedzi.

Artur, domyśliłem się przed założeniem tematu użyć Unbrick, lecz tablet uśmierciłem. Doszło do 30%, wyskoczył error oraz komunikat o odłączeniu tabletu (mimo niedotykania go). Tablet nie chciał się włączyć, pomogło wyczyszczenie /cache poprzez bootloader. Po tej czynności tablet odżył.

dzidexx, chcę przywrócić androida na tablecie Lenovo Tab S8-50l z Lollipop 5.0.1 do Kitkat 4.4.2. Używam do tego Platform Flash Tool Lite 5.8.2.0. Uruchamiam go jako administrator, wchodzę w tablecie w DroidBoot poprzez naciśnięcie przycisku power oraz zmniejszania głośności. Program tabletu nie wykrywa. Początkowo myślałem, że będzie to wina kompa, jednak sprawdziłem na laptopie - jest to samo. Później pomyślałem, że wina kabla USB - sprawdziłem na trzech, bez zmian. Co najdziwniejsze, tablet zostaje wykryty w programie kiedy nacisnę przycisk power oraz obydwa klawisze głośności. Wyskakuje wtedy napis "FastBoot Starting...", jednak podczas próby flashowania wyskakuje od razu flashing failed, natomiast przy wspomnianej wyżej próbie Unbrick, dochodzi do 26-30% i jest error. Wszystkie pliki pobrałem z cytowanego wyżej tematu. Niestety nie pomyślałem, żeby wrzucić log z programu do notatnika, jakie błędy mi wyskoczyły podczas próby wgrywania repair_bios, wiem że było coś o timeout - 120s. 

Jeśli to ma znaczenie - na obydwu komputerach używam Windows 10. Teraz sprawdziłem, na tablecie jest Android 5.0.1, wersja oprogramowania S8-50L_150821.

Jeszcze raz bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi i proszę o pomoc..

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

@Woocashek

Nadal działa Lolipop, recovery czy wyświetla się tylko efi hard drive error?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nadal działa Lolipop na tablecie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx

Wgrywaj więc otkat a nie bios repair.

Podłącz w trybie fastboot (+/- power), pc powinien go wykrywać jako dnx(?).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Tak, pc wykrywa w takim trybie tablet jako DNX_OS, jednak przy wyborze pliku pft_flash_lte_normal i próbie flashowania, wyskakuje od razu:

2/19/17 13:36:58.185 ERROR : [Port 3/1] Failed to reboot the device

:(

Edytowane przez DeTeMoto
    Kolor CZERWONY jest tylko dla Adminów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dzidexx
    Napisano (edytowane)

Sprawdź w opcjach pft - może da się coś wyłączyć. Nie musi go rebootować jeślli podpięty jest w trybie fb starting.

Może inną wersję? Niższą 5.5.x?

Edytowane przez dzidexx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Zainstalowałem 5.5.1, niestety nadal 02/19/17 14:07:16.911 ERROR : [Port 3/1] Failed to reboot the device. W ustawieniach próbowałem podznaczać kolejne "ptaszki", jednak nie przyniosło to rezultatu :(

dodana zawartość

Komputer wykrył tablet w trybie Droitboot, włączyłem do flashowania otkat, zobaczę co się będzie działo.

dodana zawartość

02/19/17 14:32:16.430 ERROR : [Port 3/1] Command `C:\Program Files (x86)\Intel\Platform Flash Tool Lite\fastboot.exe "-s" "Baytrail97B1BC01" "flash" "system" "C:\Users\1\Desktop\tabs8-50lc_s139_141010_ww14_bmain_row_us\TABS8-50LC_S139_141010_WW14_BMAIN_ROW_US\target_bin\system.img"` timed out (420 s)

02/19/17 14:32:16.430 ERROR : [Port 3/1] Flash failed (Command type: Fastboot)

takie cuda wyskakują :(

dodana zawartość

Tablet znowu uśmierciłem, nie pomaga wpiping /cache :(

Edytowane przez DeTeMoto
    Kolor CZERWONY jest tylko dla Adminów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi