Skocz do zawartości
bartos38

tutorial Aktualizacje MIUI - wersje stabilne MIUI Stable 8.2

Rekomendowane odpowiedzi

bartos38

Pojawiła się nowa aktualizacja Global Stabile V8.0.5.0 można instalować na zablokowanym bootloaderze na wersje global

Instalacja:

1. Jeżeli przechodzisz z niższej wersji wipe nie konieczne a jeśli z wyższej wersji wipe wymagane (ja osobiście zawsze robię wipe przed i po instalacji jestem w tedy pewien że nie będę miał kłopotów z daną wersją)

2. Pobieramy aktualizacje na komputer (link niżej)

3. Kopiujemy do pamięci wewnętrznej telefonu za pomocą komputera

3. Wchodzimy w telefonie do aplikacji Aktualizacje, klikamy na trzy kropki w górnym prawym rogu

4. Wybieramy zainstaluj aktualizacje z pliku zip. przenosi nas do menadżera plików i wybieramy plik zip z aktualizacją fajkujemy przyciskamy ok i postępujemy zgodnie z instrukcją

Link: http://en.miui.com/download-299.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartos38

Pojawiła się nowa aktualizacja Global Developer wersja 6.11.3  można instalować na zablokowanym bootloaderze na wersje global
    Instalacja:
    1. Jeżeli przechodzisz z niższej wersji wipe nie konieczne a jeśli z wyższej wersji wipe wymagane. Jeżeli przechodzisz z Global Stabile wipe wymagane przed i po instalacji
    2. Pobieramy aktualizacje na komputer (link niżej)
    3. Kopiujemy do pamięci wewnętrznej telefonu za pomocą komputera
    3. Wchodzimy w telefonie do aplikacji Aktualizacje, klikamy na trzy kropki w górnym prawym rogu
    4. Wybieramy zainstaluj aktualizacje z pliku zip. przenosi nas do menadżera plików i wybieramy plik zip z aktualizacją fajkujemy przyciskamy ok i postępujemy zgodnie z instrukcją

Link:http://en.miui.com/download-299.h

Jakie zmiany w aktualizacji względem niższej wersji, niestety nie mogę opisać, nie jestem wstanie instalować każdej aktualizacji na jednym telefonie, proszę zauważone zmiany opisywać w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra, wszystko spoko, ale tak się postępuje z każdą aktualizacją. Równie dobrze tak samo można sobie wgrać dev na global i odwrotnie, wystarczy zrobić Wipe All Data i można sobie skakać po ROMach tych oficjalnych z en.miui.com

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Global ma OTA, więc nie trzeba się, aż tak bawić, a changelog jest zawsze podawany na en.miui.com

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartos38

Może nie wszyscy o tym wiedzą napisałem to osobno bo tak jest prościej nie wszyscy chcą skakać po romach, zresztą nie wiadomo gdzie to umieścić i jak opisać 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartos38

Wiem że ma OTA ale może ktoś chce przejść z global stable na dev. i tu ma jak znalazł na naszym forum i nie musi nigdzie szukać

Edytowane przez bartos38
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ok, ale to się tyczy wszystkich modeli nie tylko Mi5, więc chyba powinno być w ogólnych tutkach. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartos38

Instalacja tak ale aktualizacja jest dla każdego modelu inna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to jasne, że ROM jest inny, ale 6.11.3 wyszedł dla większości modeli. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartos38

@VikingsAreComing Zaproponowałem już Moderatorowi żeby przeniósł te tutoriale do Xiaomi tutoriale poradniki 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi