Skocz do zawartości
Edness

TV BOX x92 problem z HDMI.

Rekomendowane odpowiedzi

Spoiler

d030cc5a104691c01425541da4e1f68a.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez jeronimo
    spoiler
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    syxtus

Dzięki za pomoc - kupiłem na ali... - 65 dol za wersję 3/32

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    syxtus

Jestem kilka dni po testach tego urządzenia i mogę się podzielić kilkoma uwagami.

1. Klawiatura MINIX NEO A2 (z głośniczkiem) przejmuje dźwięk i nie da się tego wyłączyć - mimo ustawienia dźwięku na HDMI dalej dźwięk jest przesyłany do klawiatury. Klawiaturę muszę wymienić bo pilotem nie da się sprawnie obsługiwać np. netflixa.

2. Nie działa standardowy youtube. Ten w KODI jak i ten preinstalowany działają wyśmienicie (przyzwyczaiłem się)

3. Wgrany KODI 16.1 jest przeładowany syfem. Usunąłem i zainstalowałem 17. Działa świetnie.

4. Działa pad XBOX ONE S

5. Nie da się usunąć launchera systemowego, który najbardziej syfi urządzenie - jest przejrzysty i szybki ale wydaje się że to on sprawia najwięcej trudności.

Zauważyłem że przez launcher blokowane jest kopiowanie z pamięci wewnętrznej na dysk zewnętrzny, ale norton commander działa poprawnie.

6. Działa mi dysk 750 GB podpięty do urządzenia. Wydaje się że zasilacz nie radzi sobie z moim prądożernym dyskiem bo muszę dysk podpinać do urządzenia i zasilać go z dodatkowego zasilacza. Z nowymi dyskami nie powinno być problemu (a jak by były to wystarczy zmienić zasilacz).

7. Urządzenie jest szybkie i sprawnie odtwarza filmy blueray. KODI, YT i NETFLIX - działają bajecznie.

Urządzenie polecam, choć po moim urządzonku noname z czystym androidem 4.0, to wydawało się na początku denerwujące. Daje mu 8/10 gwiazdek.

ps. moja wersja to 3/32

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    souacz

@syxtus

1. Też to miałem na Measy RC13 ale tam na szczęście był przycisk na klawiaturze, który odłączał dźwięk, w dodatku strasznie szybko padał akumulator, teraz mam RC11 bez tego bajeru i jest OK.

2. YT w Kodi ma wiele zalet ale odtwarza tylko 720p i czasem się zatyka API, wtedy trzeba się wylogować i w ustawieniach zmienić klucz API po czym zalogować jeszcze raz)

3. Sprawdź temperatury na CPU w czasie odtwarzania HD na Kodi 17, jeśli będziesz mieć koło 80*C to zainstaluj SPMC 16.6, spadną do 55*C. Szkoda CPU, w Kodi 17 wycięli funkcje optymalizacji odtwarzania dla Amlogic i jest problem z temp. na boxach. Mają to przywrócić, jedna z wersji alpha Kodi 18 już działa prawidłowo w tej materii ale jest bardzo niestabilna.

6. Ja sobie poradziłem za pomocą podwójnego kabla - ma z jednej strony 2 USB (wpinam pod 2 wejścia na boxie, mój MXQ ma ich 4) a z drugiej 1 do dysku. W ten sposób zasilanie idzie z 2 gniazd i wystarcza. To taki standardowy kabel do zewn. dysków

Edytowane przez souacz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

YT w najnowszej wersji nie działa. Trzeba zainstalować moda a w zasadzie mojego moda portu z Ugoos.

Edytowane przez pavlikdc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wystarczy ogyoutube i masz YouTube identyczny jak w androidzie. W dodatku z możliwością pobierania audio i wideo.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale tu nie tylko o YT chodzi. Polecam przeczytać właścicielom 3GB wersji skrzynki bo oryginalny soft... daleko mu do ideału.

Edytowane przez pavlikdc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    syxtus

Dzięki Pany za porady. Skorzystam tylko z tego ogy. Jestem na tyle zadowolony z urządzenia że nie będę zmieniał systemu - działa dobrze i jest łatwy do nauczenia. Ale bez airmouse nie idzie go obsłużyć bez stresów. Używam myszki a MELE F10 deluxe już do mnie leci/płynie.

Sprzęt mi się nie grzeje na kodi 17 (nie sprawdzam temperatur, ale jest ok skoro dwa filmy przetrzymał pod rząd i nie był bardzo gorący).

Ale następne cudo to chyba już wezmę z amazonu - jak już uruchomią u nas swój serwis. 

edit. na tym moim cudzie nawet ogy... nie działa poprawnie. Ale tak jak mówiłem - wersja yt która jest na urządzeniu nadaje się świetnie do obsługi zwykłym pilotem także mi nie przeszkadza jej ograniczona funkcjonalność.

Edytowane przez syxtus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 21.04.2017 o 22:48, syxtus napisał:

Skorzystam tylko z tego ogy. Używam myszki a MELE F10 deluxe już do mnie leci/płynie.

OGYouTube nie jest zły ale wymaga MicroG, który krótko powiedziawszy jest kolejnym zbędnym procesem chodzącym wiecznie w tle.

Dnia 21.04.2017 o 22:48, syxtus napisał:

Sprzęt mi się nie grzeje na kodi 17 (nie sprawdzam temperatur, ale jest ok skoro dwa filmy przetrzymał pod rząd i nie był bardzo gorący).

I tu się grubo mylisz bo temperatury z oryginalnym radiatorem (po demontażu nie czujesz w dłoni) przy zamkniętej obudowie zaczynają się od 57 na jałowym biegu i przy obciążeniu do aż 90 stopni! Wiesz że to jest prawie dwa razy więcej niż prawidłowa/optymalna? 70 stopni (czyli już o jakieś 20 za dużo) pudełko osiąga na oglądaniu czegokolwiek na Kodi / SPMC. Temperaturę sprawdzisz w Kodi w ustawieniach albo pobierz ze sklepu jakiś CPU Temp bo dotykając dłonią nie sprawdzisz (tak samo gów...no sprawdzisz ręką gorączkę) - płyta główna jest na nóżkach a co za tym idzie nie styka ani z górnym ani dolnym plastikiem. Prawie wszyscy wschodni sąsiedzi  na forum 4PDA zamontowali aktywne chłodzenie tudzież ogromne pasywne radiatory do zobaczenia na google:  https://www.google.pl/search?q=x92+4pda&espv=2&site=webhp&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjStcDw6rfTAhUDjywKHbgyAqQQ_AUICCgD&biw=1440&bih=780

Samo zdjęcie pokrywy obniża temperaturę o 10-15 stopni (można poparzyć palca radiatorem po kilku sekundach), założenie miedzianych skrzydeł (o których później) to kolejne pięć w dół jednak przy cięższych grach temperatura potrafiła nadal skoczyć do 73. Z racji że nie chciałem ingerować za bardzo w obudowę (jej cięcie) dlatego najpierw zmontowałem skrzydła do radiatora a po stwierdzeniu że to za mało dołożyłem stary pecetowy radiator Zalmana nań. Nie wygląda to ładnie ale działa perfekcyjnie. Wiatrak jest wyłączony ale sam radiator jest na tyle ciężki i miedziany że daje radę na jałowym biegu utrzymać temp w okolicach 36-42 stopni i maksymalnie ok 52 stopni na najbardziej wymagających grach. Panowie będziecie płakać jak nic z tym nie rozbicie w przeciągu roku bo podejrzewam po tym czasie pudełko zacznie się sypać. Samo otworzenie pudełka nie jest dość proste (brak śrubek) i można łatwo ułamać zatrzaski co też później można zniwelować instalując śrubki w gotowych otworach pod gumowymi stopkami. Poza tym Kodi 17 na tym pudełku nadaje się tylko do oglądania 4K i niczego więcej (dość często się wysypuje). Najbardziej stabilnym jest SMPC 16 (wszystko do FullHD włącznie) w tym pliki TS.

Spoiler

01a3078a84ad7a85.jpg

Spoiler

402cd364bf450d47.jpg

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się, że niezłym rozwiązaniem jest zdjęcie obudowy i podpięcie wentylatorka na USB skierowanego na sekcję chłodzenia. Nie każdy będzie miał cooler z PC a te wiatraki na USB są tanie jak barszcz.

Inną sprawą jest to, co zostało skopane w sofcie, że takie to jest gorące. Na Waszym miejscu zapodałbym coś pokroju LibreElec, by sprawdzić jak się będzie sprawowało pudełko na innym sofcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi