Skocz do zawartości
Edness

TV BOX x92 problem z HDMI.

Rekomendowane odpowiedzi

Taka temperatura to raczej endemiczna wina chińskiego chłodzenia bo każdy procesor bez problemu dopłynie do stówki bez radiatora lub ze szczątkową jego wersją i soft przynajmniej w tym przypadku nie ma nic do tego. Wszystkie pudełka z takim chłodzeniem podobnie się grzeją. Widziałem jedno pudełko na s905, które się nie grzało ale pasywny radiator zakrywał praktycznie całą płytę główną i nie był zrobiony ze stopu powietrza z aluminium. W sumie softowi poza kilkoma dziurami w tłumaczeniu nie mam nic do zarzucenia. To nie pierwsze moje pudełko więc doświadczenie mam znaczne a tu wszystko śmiga bardzo szybko i stabilnie. Oczywiście nie mówię tylko o mojej modyfikacji z portu Ugoos AM3 choć ta jest najlepsza bo ma kilka bajerów extra. Śmiało można powiedzieć że X92 w wersji 3/32 to najlepszy androidowy box na rynku. Oczywiście mówię tu o technologi ARM co oczywiście przekłada się (w odróżnieniu od X86/64) na dużą kompatybilność z grami a to akurat dla mnie jest bardzo ważne biorąc pod uwagę ogromna ilość gier. Poniżej moja, niepełna lista gier obsługujących gamepada gdzie nie gdzie mysz - oczywiście posiłkowana modułem XInternalSD by zmieścić ok 75GB tytułów nie wspominając o emulacji. Dodatkowo z marszu obsługuje wiele kamerek internetowych (w tym C170 i C270 od Logitecha) także wielofunkcyjność biorąc pod uwagę aż 4 porty USB jest ogromna.

Spoiler

70c1af919eb53447.png

Spoiler

2f2e349f4656d8ae.png

LibreElec jest, ale tylko w wersji eksperymentalnej do tego stopnia że sami programiści odradzają zakup tego pudełka w rozumieniu tylko dla Libre. Związane jest to z brakiem oprogramowania dla grafiki Mali ( https://forum.libreelec.tv/thread-5848.html ), które najprawdopodobniej nigdy nie ujrzy światła dziennego. Ruscy twierdzą że jest w miarę stabilnie ale lepiej odpalić Libre z botowalnej karty SD / USB. Poniżej instrukcja po rusku. Ja nie kupowałem boxów na androidzie tylko dla Kodi (choć to był główny argument) ale (w tym przypadku nie nowy zakup a dość znaczy upgrade) również dla całej reszty w tym dla Miracast.

Разобрался с LibreELEC. Форум
    Файлы перезалил в облако на Mail.ru Файлы LibreELEC 
    Если покороче, то так:
    1.Качаем сам LibreELEC.
    2.Качаем LibreELEC.USB-SD.Creator.Win32 .
    3.Качаем файл gxm_q200_2g.dtb для приставки с 2Гб оперативки
    файл gxm_q200_3g.dtb для приставки с 3Гб.
    4.Запускаем LibreELEC.USB-SD.Creator 
    5.Пункт 1 пропускаем, 
    пункт 2 "Выбрать файл" выбираем скачанный LibreELEC-S912.arm-8.0-8.0.1e-experimental.img.gz 
    пункт 3 Выбираем свою SD карту
    пункт 4 Записываем образ на карту.
    6.Переименовываем свой файл gxm_q200_2(3)g.dtb в dtb.img .
    Копируем его в корневую папку SD карты с заменой старого.
    7.Отключаем питание приставки, вставляем SDкарту,нажимаем зубочисткой кнопку сброса,
    подключаем питание удерживая кнопку,дожидаемся появления логотипа LibreELEC, 
    отпускаем кнопку.
    Чтоб вернуться на Андроид, выключите приставку, вытащите карту включите заново.
    Снова запустить LibreELEC, вставляем карту и перезагружаемся.

Edytowane przez jeronimo
    spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    syxtus
    Dnia 22.04.2017 o 12:38, pavlikdc napisał:

dotykając dłonią nie sprawdzisz

Dzięki za sugestię :) miałeś rację - szkoda pudełka. Skasowałem to kodi 17 i wróciłem do 16. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Działa wam chromecast/miracast na tym urządzeniu? Albo streaming z komputera z windows 7? Chciałem podłączyć tego boxa do wieży i umożliwić puszczanie z każdego urządzenia w miarę łatwo piosenki (np. z youtube) ale jedyne co udało mi się uruchomić to streaming do kodi za pomocą wtyczki do chrome/firefoxa i podłączenie przez wyjście AV dźwięku (mini jack -> 3x RCA). Interfejs www kodi też jest dla mnie wielką zagadką - mogę puścić kilka trailerów i tyle. Jak z niego korzystać? Czy da się streamować z telefonu na te urządzenie?

Szukałem informacji na rosyjskim forum, ale nie znalazłem w sumie nic o swoich problemach (może w tłumaczeniu gdzieś umknęło)...

Edytowane przez thinkpader

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Czasem jest problem z połączeniem (po dwóch miesiącach mogę policzyć na palcach jednej ręki) z miracast ale wystarczy restart obydwu urządzeń i wszystko działa bezproblemowo. Ludki ze wschodu piszą że potrzeba dobrego routera 5G żeby to ogarnąć i prawdopodobnie tak jest bo mi działa bezproblemowo. Możliwe że wymaga również telefonu z obsługą sieci 5Ghz . Jak masz tylko 2,4Ghz to spróbuj zmienić ustawienia miracast w pudełku na SD i w swoim telefonie z movie na game mode czyli 720p i pewnie sprawa sie poprawi ale jakości toto nie będzie miało... Mówię oczywiście na klonowaniu ekranu z telefonu. Opcja z PC/Laptopem mnie nie interesuje bo do tego jest HDMI i ponoć w ogóle dobrze to działa dopiero z Win10 (ja mam 8.1). Streamowanie oczywiście działa perfekcyjnie z Kodi ale dotyczy to tylko obsługiwanych przez Windows Media Player formatów. Możesz udostępnic multimedia po sambie i odpalając na telefonie kolonować obraz na pudełko ale to chodzą 3 urządzenia. Natomiast jeśli chcesz poszczać sama muzykę to spróbuj serwera po stronie PC i klienta po stronie androida - SoundWire. 0,3 sekundy opóźnienia. Z Androida tylko jedna aplikacja do streamingu jest warta uwagi - BubbleUPnP. Dodam że jestem na porcie romu Ugoos AM3. Oryginalny soft tak mnie przytłoczył że nie zdążyłem tam sprawdzić Miracast choć pewnie jest podobnie.

Edytowane przez pavlikdc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To ciekawe, bo mi OOTB nie działało nic. Serwer po stronie PC to słaba opcja, bo tych PC może być kilka, w dodatku - to nie dla mnie sprzęt, musi być banalne w obsłudze... Liczyłem na coś w stylu chromecast, niestety standardowo nawet w telefonie z androidem nie wykrywa mi tvboxa (ale projektor już tak, więc to nie problem z siecią) - przeliczyłem się mocno. Spróbuję jeszcze zastosować się do tych porad - https://www.howtogeek.com/277116/how-to-cast-youtube-and-other-web-videos-to-kodi-like-the-chromecast/ - może iplay będzie działało lepiej. Jeśli nie - zainstaluję tego moda.

Dobrze rozumiem, że od razu po odpaleniu tv boxa możesz w telefonie go wyszukać i rozpocząć streamowanie, czy musisz coś na tv włączać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Aplikacja Miracast jest identyczna zarowno na oryginalnym sofcie jak i porcie Ugoos wiec powinna dzialac tak samo. Nie jest to ideal ale trzeba pamietac ze to rozwiazanie softwareowe a nie typowo hardwareowe. SoundWire jest bajecznie proste. Instalujesz na PC odpalasz i "dziala". Apka po stronie androida powinna automatycznie znalezc serwer. Zadnych konfiguracji.

Nigdy nie bawilem sie z chromecastem ale wydaje mi sie ze do polaczenia wymagany jest wlasnie gwizdek chromecast i bez niego na "zwyklym" androidzie nie osiagniesz polaczenia bo to nie ta (pod)technologia.

Tak na porcie Ugoos powinno dzialac od razu. Jesli po nawiazaniu polaczenia bedziesz mial czarny ekran to wysun gorna belke szybkich ustawien i tam kliknij przesylanie - wiecej ustawien i zaznacz w opcjach (3 kropki) wyswietlacz bezprzewodowy.

Edytowane przez pavlikdc
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    souacz
    Napisano (edytowane)

To ściągnij ten soft, w środku powinien być pdf z instrukcją, wstaw go tu to Ci przetłumaczę.

EDIT: nie tu napisałem, prosze usunąć

Edytowane przez souacz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam Państwa

Zakupilem tego boxa na naszym portalu "aledrogo" . Ogolnie jestem bardzo zadowolony wszystko chodzi plynnie i stabilnie , Ale od mniej wiecej 10 dni wystepuje taki maly problem otoz po kazdym wlaczeniu boxa mniej wiecej 10 - 15 sek po zaladowaniu wyskakuje komunikat "Aplikacja sklep google zostala zatrzymana" .Wyczyscilem cache dane aplikacji i nadal to samo az w koncu przywrocilem ustawienia fabryczne i nadal mam ten komunikat  . Zaznaczam , ze nic nie kasowalem nic tez nie instalowalem spoza sklepu . Moze ktos cos poradzi w tym temacie  . Nie robilem zadnych zmian w oprogramowaniu bo sie na tym nie znam . Po prostu nie bylo a jest  .

I jeszcze druga sprawa boxa podlaczylem kablem optical pod amplituner i jak ogladam cokolwiek czy slucham radia to dzwiek mam i w telewizorze i w glosnikach czyli tak jak chcialem . Ale mam tez dziwny problem np wlaczam sobie radio internetowe i jak wylacze telewizor rowniez ginie dzwiek w glosnikch amplitunera a nie chce miec specjalnie wlaczonego tv jak slucham radia , nie za bardzo widze tu jakas zaleznosc co ma wyjscie optyczne do tego czy tv jest wlaczony  czy nie ???

I takie pytanie wylaczacie w ogole boxa z pilota np na noc mi akurat pasuje zegarek wiec prawie caly czas mam wlaczony , ze tak powiem wylacze 1x na tydzien w celu odswiezena systemu

dzieki za ewentulne sugestie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@stivi76 Mam prośbę - wejdź proszę do SKLEP PLAY-USTAWIENIA i na samym dole CERTYFIKACJA URZĄDZENIA - Certyfikowane czy Bez certyfikacji? - ta opcja nie ma kompletnie wpływu, póki co, na problemy, które opisujesz - jedynie dla mojej ciekawości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Brak certyfikatu .Sam sklep play tez jakas starsza wersja.Chcialem zaktualizować i jak wcisne to napis ze zaraz się zaktualuje do najnowszej wersji a po chwili komunikat ze aplikacja sklep zostala zatrzymana .Ale sam sklep jak i box dziala ok ...

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi