Skocz do zawartości
Edness

TV BOX x92 problem z HDMI.

Rekomendowane odpowiedzi

@stivi76 Najprawdopodobniej podziała jako tako, do 1 lipca, potem kaplica.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi na firmware Ugoos dziala wszystko ok. Jak bedzie problem to sie zmieni build.prop na cos odpowiedniego grafice i chyba problem zniknie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    volty

Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie certyfikatu GMS. Czy zgodnie z zapowiedziami od 1 lipca przestały działać usługi Google. Czy jest już jakiś sposób żeby obejść ten certyfikat.  Sam od jakieś czasu przymierzam się do zakupu TV Box'a, a - gdy zdecydowałem się już na model X92 znalazłem info o tym certyfikacie i wstrzymałem się z zamówieniem box'a.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na porcie FW z Ugoos AM3 sklep działa i można wszystko normalnie pobierać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    volty

Z ROM'em od Ugoos w ustawieniach sklepu Play pokazuje, że urządzenie ma certyfikat? Z tego co gdzieś wyczytałem urządzeniach z androidem zakupionych i używanych jeszcze przed 01.04 będą działać usługi Google pomimo braku certyfikacji.  Jak z pozostałymi usługami od googla YouTube, Google Chrome, Gmail - czy wszystko działa jak należy? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do certyfikatu to musiałbym sprawdzić. Równie dobrze można zedytować build.prop na konkretny model telefonu, który ma certyfikację. YT chodzi bez problemów. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    volty

Pewnie jest jak mówisz - niestety statystyczny Kowalski ( w tym również ja) nie ma pojęcia czym jest build.prop i jak go edytować. Domyślam się tylko, że to jakiś plik systemowy z ustawieniami. Tylko pytanie jakie urządzenie tam wpisać - skoro większość Smart TV na androidzie nie ma certyfikatu. Z tego co czytałem tylko XIAOMI MI TV BOX posiada certyfikat- tylko box ten znacząco odbiega specyfikacją od X92 -  więc pytanie - jak zedytuje się ten plik  build.prop żeby nasz sprzęt podszywał się pod dowolny sprzęt, który posiada certyfikat np. XIAOMI MI -  to nie wpłynie w żaden sposób na działanie boxa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy aplikacja sklepu i usługi google są w stanie odczytać bebechy tv boxa? Tego nie wiem na pewno choć raczej nie. Zresztą na sklepie świat się nie kończy. Są strony (i aplikacje), które udostępniają pliki apk bez modyfikacji tak jak np apkpure oraz z modyfikacjami. Co innego aplikacje które wymagają zainstalowanych usług oraz sklepu i bez tego ani rusz ale tu też z pomocą przychodzi Xposed i moduł http://repo.xposed.info/module/xeed.xposed.dngmod zaś dla YT instalujemy microG https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=724118 i OGYT https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=522135 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam , wiec sprawa przedstawia się u mnie nastepujaco otoz mam wersje 3/16 urządzenie  posiadam mniej więcej od polowy kwietnia i wtedy pierwszy raz polaczylo się z siecia jak i usługami googla  Na początku wszystko było ok teraz za każdym razem kiedy wlaczam boxa mam komunikat "aplikacja sklep play została  zatrzymana" .Nie wpływa to w ogole na działanie urządzenia .Sklep play jak i wszystkie usługi googla dzialaja prawidłowo .Można pobierac aplikacje itd. .Samo urządzenie działa szybko i sprawnie nic nie zamula i nic się nie wiesza . Yt używam tego  zainstalowanego fabrycznie  na boxie bo te ze sklepu nie chce dzialac a nie chce mi się kombinować .Jeśli chodzi o certyfikacje to niestety ale nie mam potwierdzenia w ustawieniach i pewno urządzenie nie jest certyfikowane ale poki co wszystko działa ok . Ale czemu mam ten komunikat o zatrzymaniu sklepu to nie mam pojecie przywrocilem ustawienia fabryczne ale nadal jest to samo . Boxa wylaczam raz na tydzień w celu wyczyszczenia ramu i ogolnie odswiezenia androida . Sklep Play to tez jakas starsza wersja i nie chce się zaktualizować do najnowszwej

podrawiam

20170713_060012.jpg

Edytowane przez stivi76

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    volty

Dziękuje za odpowiedzi, jednak nie rozwiało to moich wątpliwości. Obawiam się, że kupie ten box i po 2 mc przestanie mi działać Youtube i inne aplikacje. Wiem, że pewnie będą jakieś metody aby obejść problemy z niedziałającymi usługami google, ale chyba nie chce mi się kombinować i szukać potem po forach jak to naprawić. Znacie może jeszcze jakieś androidowe boxy poza XIAOMI MI, które mają certyfikat GMS?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi