Skocz do zawartości
Ara-

LG G3 - na co zamienić?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zmienilem na OnePlus 3T Midnight Black i jestem meggaaaaa zadowolony. Wart kazdej zlotowki wydanej.

A G3 ustawilem sobie jako sluzbowy tel

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zioomal
    Napisano (edytowane)

Panowie ja zmieniłem na chińczyka.... no i mnie rozwalił Kupiłem model z średniej półki Xiaomi, a dokładnie Redmi note 4x. Szczerze to G3 dorównuje mu tylko pod względem aparatu, co do reszty to po prostu jest dużo, dużo słabszy. Wykonanie tego fona jest powalające. Wisienką na torcie jest bateria, ludzie odbijają do 13h SOT.... wiem, wiem myślicie nie możliwe. Ja teraz mam 75% baterii i już prawie 3 godziny na ekranie. Koszt tego cacka (nie zawaham się użyć tego słowa) nie jest duży. Ja dałem około 900 zł, kupiłem w polskim sklepie gdzie dostałem 2 lata gwarancji, bo w Chinach to z tym różnie. Pozdrawiam :)

Ps. Dodam jeszcze tylko, że zakup tego modelu poprzedziły kilkutygodniowe szperanie po forach i oglądanie recenzji. :)  A jak już ktoś się zdecyduje na zakup, to bierzcie na snapdragonie, a nie na mediateku. ;)  Chyba będą musieli mi zapłacić za reklamę. :D 
    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez zioomal
    Poprawiona estetyka posta
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co powiecie o xiaomi redmi note 4 (ze snapkiem 625 3/32 GB) ? Będzie różnica na plus dla xiaomi ? LG już mnie zaczyna denerwować i myślę nad zmianą. Note'a można dorwać w dobrej cenie z gwarancją w pl, kusi mnie mocno ten model :).

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    miklo
    Napisano (edytowane)

Miałem XIaomi mi4c. 5", ale snap 808, niezły aparat (lepszy niż w redmi note4). Lubiłem ten telefon. Nie lubię MIUI, więc wrzuciłem RessurectionRemix i działał nieźle. Brakowało mi NFC (wygodnie się płaci telefonem), poza tym fajny.

W mojej ocenie zmiana z G3 na Redmi Note 4 to "awans poziomy". W sumie niewiele zyskasz:

- gwarancja

- poprawki bezpieczeństwa Androida, bo soft Xiaomi aktualizuje

- dobra bateria

- czytnik linii papilarnych

Stracisz:

- dobry aparat. ten w Xiaomi Redmi Note 4 jest gorszy niż w moim mi4c, a w mojej ocenie aparat z G3 jest lepszy niż w mi4c

- NFC

- łatwy dostęp do baterii (potrafi się wysypać, jak każda bateria).

Wydajnościowo będzie mniej więcej podobnie. 

Nie używam już mi4c, bo moja Rusałka (żona) go niechcący pogniotła :D:D:D Zakup części do tego telefonu jest praktycznie niemożliwy. To kolejna wada Xiaomi.

Tutaj masz moje porównanie aparatów mi4c i lg g3 (g3 na stock 30n wtedy był, Xiaomi na sofcie xiaomi.eu na Android 7): https://flic.kr/s/aHskUJUEBL

Zauważ, że Xiaomi mocno oszukuje na ISO. Jak się ogląda z niego zdjęcia, to WOW, bo na ISO1000 jest ok. W porównaniu jednak widać, że w tej samej scence G3 ma ISO powiedzmy 400 :D Także ten... Tutaj małe porównanie samej czułości ISO robione przeze mnie:

Pierwsze zdjęcie LG, drugie Xiaomi (tzn. LG na górze lub po lewej). A oto parametry ekspozycji:

LG - ISO100, f2.4, 1/20s, Xiaomi ISO442, f2.0, 1/30s

Spoiler

67d6f4bf9e9e15a72d866afc99607d62.jpg

LG - ISO400, 1/12s, Xiaomi ISO968, 1/15

Spoiler

0343de334a1c0044360bbb1751478b32.jpg

LG - ISO100, 1/20s, Xiaomi ISO 400, 1/33s

Spoiler

c38b2885f3cf2ad75fbbf03476c12921.jpg

LG - ISO200, 1/17s, Xiaomi ISO 847, 1/17s

Spoiler

032aa60e132eae0adc5b30616b1cff3e.jpg

Sprawdzałem mi4c na sofcie RR, xiaomi.eu na Android 5 i Android 7. Oszukuje zawsze. Sprawdzałem też Redmi 4X (córka ma) - to samo. Po prostu Chińczycy oszukują w tym temacie i trzeba sobie z tego zdawać sprawę.

Edytowane przez miklo
    Grafike umieszczamy w spojler
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zioomal

@miklo Z całym szacunkiem, ale  jak można ocenić telefon nie trzymając go w ręku, a podpierając się jakimiś innymi modelami...abstrakcja totalna.

1 Aparat. Pewnie wiesz, że niektóre modele mają matrycę sony, a inne samasunga i te od sony robią fotki porównywalne do G3.

2 Wydajności. W antutu LG G3 3/32 to jakieś 35000,natomiast RN4 62000. Ludzie mają do 84000 zależy od romu, ale wiem,wiem to tylko cyferki.:E

3 Bateria. LG G3 w porywach do 4h SOT (wiem niektórzy mają więcej, ale część ludzi do 3h ledwo dobija).... a ''chińczyk'' od 8 do 13 godzin. Faktem jest, że minusem jest brak możliwości wymontowania baterii.

Jestem daleki od krytykowania LG G3, bo był to mój pierwszy telefon z którym spędziłem dwa lata. Wymieniłem go tylko dlatego, że padła mi płyta główna, a nową cenią na prawie pięć stówek. Reasumując. Uważam, że warto było kupić note4, no a baterią to nie mogę się po prostu nacieszyć. :58aa2d257e657_)):

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dszymek
    Notatka od Moderatora: dszymek
    wykrzyk.png  

Prosze trzymac sie tematu.Ten watek nie sluzy do porownan. Jezeli jestescie zainteresowani porownaniami telefonow to zapraszam tutaj:

http://forum.android.com.pl/forum/283-porównania-telefonów/

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DoNaTeLo
    Napisano (edytowane)

To u mnie podobna sytuacja :)
    Telefon u mnie 2,5 roku padła płyta główna :) Tego samego dnia kupiłem redmi note 4. 

No ale redmi ma wszystko lepsze oprócz aparatu. 
    Nawet wyświetlacz ma ładniejsze czernie i głębie a w rozdzielczości wielkiej różnicy nie widać. 
    Aparat jest straszny w porównaniu z G3 Jak dojedzie do mnie G4 zastanowię się który telefon sobie zostawić 

Edytowane przez dszymek
    Usunieta zbedna czesc tekstu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    marek.m73

A czy przesiadka na lg g6 według Was będzie dobrym wyborem?

G3 + Fulmics 7.5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    miklo

Przy tak postawionym pytaniu - nie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

co sądzicie o przesiadce g3 na s7edge czy lepiej na p10?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi