Skocz do zawartości
marcin060992

Mate 9 Pro - Gwarancja/Wymiana

Rekomendowane odpowiedzi

oddałem dziś swojego mate 9 do serwisu autoryzowanego, powiedzieli mi że jeżeli nie będą w stanie naprawić to wymienią na nowy, ja się pytam czy ekspertyza i wymiana u sprzedawcy czy bezpośrednio u nich, to mi powiedzieli że u nich. 
    A Wy jak mieliście? 

Edytowane przez Kubaan88
    Porządki z tematami

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@marcin060992

Jeżeli będą mieli taki na stanie, nowy lub naprawiony w stanie nowego,jakoś tak jest opisane w gwarancji ze złotej karty.

P.s

Ja mam wymianę w sklepie,ale biorę hajs:)

Edytowane przez łysyxmv6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a jak załatwiłeś wymiane w sklepie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Godzinę temu, łysyxmv6 napisał:

@marcin060992

Jeżeli będą mieli taki na stanie, nowy lub naprawiony w stanie nowego,jakoś tak jest opisane w gwarancji ze złotej karty.

P.s

Ja mam wymianę w sklepie,ale biorę hajs:)

@łysyxmv6 a otrzymałeś informację, że możesz żądać zwrotu pieniędzy? Bo zgodnie z prawem to przysługuje tylko naprawa lub wymiana na nowy. 

Co do zwrotu pieniędzy to musi być odstąpienie od umowy, które jest możliwe tylko w przypadku kiedy naprawa lub wymiana na nowy jest niemożliwa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie żadna umowa nie obowiązuje, nie kupowałem telefonu u operatora.

Naprawa niemożliwa z braku części. Serwis wydał swoją ekspertyzę.

Więc gotówka jak najbardziej, jakie by to nie były pieniądze to za towar wadliwy należy się pieniądz.

Edytowane przez łysyxmv6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie mówię o umowie z operatorem tylko wolnej sprzedaży:

Kiedy zwrot pieniędzy?

W odróżnieniu od przepisów określających uprawnienia z rękojmi za wady fizyczne sprzedanej rzeczy, jakie przy okazji regulacji umowy sprzedaży znalazły się w Kodeksie cywilnym (art. 556 i n.), przepisy prawa konsumenckiego nie dają nam możliwości, byśmy od razu mogli odstąpić od umowy.

Kiedy zatem można żądać zwrotu pieniędzy? Pod tym powszechnie używam zwrotem kryje się tak naprawdę odstąpienie od umowy. Odstąpienie od umowy ma ten skutek, że umowa jest uważana za niezawartą, a strony mają wzajemny obowiązku świadczeń. Kupujący będzie musiał oddać zakupiony towar, zaś sprzedawca uiszczoną cenę. 

Zgodnie z art. 8 ustawy prawo do odstąpienia od umowy powstaje w konkretnych sytuacjach. Przede wszystkim odstąpienie od umowy będzie możliwe wtedy, gdy żądanie naprawy lub wymiany będzie niemożliwe albo będzie wymagać nadmiernych kosztów. Ponadto odstąpienie od umowy możliwe będzie w sytuacji jeżeli sprzedawca nie zdoła uczynić zadość żądaniu konsumenta w odpowiednim czasie, jak również w sytuacji gdy naprawa lub wymiana narażałaby kupującego na znaczne niedogodności (art. 8 ust. 4 ustawy).

Także napisz jak już będzie po czy faktycznie bez problemu odzyskałeś pieniądze bo nie jest to takie proste.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiedzieli że albo pieniądze albo towar, nie robią problemu.

Moi koledzy też odzyskali pieniądze za wadliwe telefony, więcej się nie wypowiem bo nie miałem do czynienia w takich przypadkach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A w jakim sklepie telefon kupowałeś? Gdzie oddawałeś do serwisu ? Ja rano oddałem do serwisu o godzinie 9 a o 13 już dostalem telefon ze telefon mam wymieniony na nowy... Nie było nawet możliwości żeby gadać z nimi o czymkolwiek. Oddawałem w autoryzowanym serwisie Huawei w Warszawie.
    PS. Taka ciekawostka. Autoryzowany serwis i tak oddaje telefony do ccs bo to ccs jest głównym serwisem Huawei na Polske, nawet autoryzowany serwis jest pod ccs.. jak dla mnie absurd

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@marcin060992

Sklep Euro AGD.

Serwis we Wrocławiu.

Jeżeli serwis ma telefon na stanie to dadzą Ci nowy lub naprawiony ''nowy''

Jeżeli masz ekspertyzę z serwisu że brak części czy usterka nie do naprawienia, to wymiana telefonu w sklepie gdzie został zakupiony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No akurat w Warszawie nie możliwe jest dostanie ekspertyzy

Wysłane z mojego MHA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi