Skocz do zawartości
paweld905

rozwiązany S5 - gniazdo USB / Ładowanie bezprzewodowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W moim telefonie tj. Galaxy S5 prawodopodobnie uległo uszkodzeniu złacze USB/ewentualnie układ zasilania zaznaczam, że jest to opinia z lokalnych ,,serwisów GSM". Telefon po podpięciu ładowarki ładuje się przez kilka sekund po czym przestaje ładować i tak wkółko (telefon będący podpięty całą noc naładował się jedynie w 30%...) Wykluczam uszkodzoną baterię ponieważ objawy występują po wymianie jej na inną. Większość serwisów niechce się podjąć wymiany takiego gniazda ponieważ wiąże się to demontażem ekranu, który jest klejony ?? z koleji gdy w grę wchodzi wymiana układu zasilania na płycie głównej to podobno koszty przerastają wartość telefonu (Gwarancja na telefon skończyła się 2 miesiące temu.....). Czy jest jakiś ratunek dla telefonu ?? do głowy przychodzi mi ładowanie go bezprzewodowo, tylko czy będzie ono funkcjonować poprawnie gdy uszkodzony jest układ zasilania ?? 

Pozdrawiam

Edytowane przez marcinadd
    Oznaczam jako rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a pod inną ładowarką? Sprawdzałeś kabelek? Może spróbuj od USB 3.0 kabelek, on jest dwuwtykowy, może masz po prostu wyrobione gniazdo (jak u mnie) a to trzyma się pięknie. Jeśli nie, to zapytaj w serwisie, wiecej jak 200 nie powinni krzyknąć za to. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i jest jeszcze kwestia podłączenia pamięci pod komputer...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 22.02.2017 o 15:56, emka1990 napisał:

a pod inną ładowarką? Sprawdzałeś kabelek? Może spróbuj od USB 3.0 kabelek, on jest dwuwtykowy, może masz po prostu wyrobione gniazdo (jak u mnie) a to trzyma się pięknie. Jeśli nie, to zapytaj w serwisie, wiecej jak 200 nie powinni krzyknąć za to. 

Kabel sprawdzałem w pierwszej kolejności zarówno usb 3.0 jak i 2.0, nic to nie pomaga

@glock_oo

pozstaje transmisja danych po WIFI bądź podpięcie bezpośrednio karty SD do komputera :) 

Edit:

Kupiłem obudowę z ładowaniem bezprzewodowym :):) telefon się ładuje  :):) 

Temat można zamknąć

Edytowane przez marcinadd
    Nie cytujemy w całości posta poprzedzającego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem na myśli np.zmianę softu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi