Skocz do zawartości
Daniel.s2298

Xperia Z3 nie reaguje na nic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, xperia Z3 umarła. Nie działa w żaden sposób. Nie idzie jej włączyć normalnie, nie reaguje na power+ volume down/up. Nawet na przycisk OFF pod kartą microSD. Jedyne co robi, to świeci stale czerwoną diodę gdy jest podłączona do ładowania. Xperia Companion jej nie wykrywa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałam tak samo i okazało się, że bateria padla

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ile kosztowała wymiana baterii?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

@Daniel.s2298 ceny są różne ale w 100zł sie mieszczą. Pamiętaj o jednym-nie ma nowych oryginalnych baterii w sprzedaży, więc jak będziesz szukał to oryginalna z demontażu, najlepiej z możliwością przetestowania, na podróbach wiele osób się przejechało i czekał ich dodatkowy wydatek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie tak dużo, ale w zasadzie tak na prawdę nie mam pewności, czy to ta bateria jest uszkodzona, czy płyta nie padła. Według brata telefon wyłączył się podczas ładowania i już nie wstaje. Nic mu nie pomaga. Żadne kombinacje przycisków. 2 dni pod ładowarką. No nic. Działa tylko dioda, po podłączeniu do ładowarki. I śweci cały czas czerwonym światłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    patrikos23

to są objawy albo baterii albo płyty głównej. Aby sprawdzić co trzeba zacząc wymieniać, bateria to tańsze rozwiązanie niż płyta główna

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamówiłem tę baterię. Przepatrzyłem filmiki na youtube - myślę, że powinienem sobie dać radę samemu wymienić baterię. Jeśli telefon zadziała dam znać za prawdopodobnie kilka dni.

Edytowane przez Daniel.s2298

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Przed chwilą zmieniłem baterię. Telefon dalej nic tylko czerwona dioda. Jeszcze spróbuję zostawić na parę godzin. Może po prostu bateria jest wyładowana. Ale wątpię. :/ Pewnie padła płyta. :/

Edit:

Minęło trochę czasu, więc sprawdziłem czy reaguje na cokolwiek. Telefon cegła. Poczytałem też trochę zagranicznego forum sony. I za każdym razem gdy był temat pt. "xperia z3 dead" "xperia z3 dont turn on", ludzie od sony odsyłali ich do serwisów.

Edytowane przez Daniel.s2298

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi