Skocz do zawartości
maarecki

Powrót / zmiana do softu XEO / BTU / TPL, zachowując aktualizację OTA

Rekomendowane odpowiedzi

maarecki

Witajcie.

Postanowiłem napisać ten krótki poradnik, aby rozwiązać problem zachowania aktualizacji OTA, przy wgraniu najnowszego softu XEO i BTU.

1.  CSC BTU i soft BTU.

Powrót do XEO = full wipe, wgranie brandu, np plus (5 plików z re-partition) ; wgranie XEO (5 plików z re-partition).

2.  CSC XEO i soft BTU.

Powrót do XEO = wgranie XEO (4 pliki bez repartition) do wyboru, albo home_csc i zachowanie danych, lub csc i pełny Wipe).

3. Zmiana  CSC TPL a nie DPL:

Najpierw wgrywamy soft nougat 7.0 4 plikowy z plikiem PIT i bedziemy mieli csc DPL.

Potem wgrywamy ten sam soft 4 plikowy ale bez pliku PIT i wtedy csc powinno sie zmienic na csc TPL

na koniec full wipe i wipe casche  ---> [działa tylko w chwili obecnej na S7E]

Dla osób które mają oprogramowanie DPL zainstalowane w tel. Wpisujemy na

klawiaturze tel. *#272*62826# wybierz z menu TPL i INSTAL.

Telefon zresetuje się i postawi system

od nowa.

Ważne karta SIM powinna być w telefonie.

Ps. u mnie przed zmianą Phone info pokazywał dostępne kody: DPL,TPL.

Nie nabiło Knoxa.

Sprawdzone i działa, a informacja o tym sposobie jest dzieki koledze @hakuma.

Jak zrobić Full Wipe i ogólne opcje recovery 

§ 

Spoiler

Aby wejść w tryb recovery należywyłączyć telefon, a następnie wciśnięcie kombinacji takich klawiszy, jak klawisz Home (znajdujący na środku), klawisz Volume Up (zwiększanie głośności) oraz klawisz Power (zasilanie telefonu). Przyciski te należy przytrzymać przez kilka sekund. 

Opcje:

Reboot system now - restartuje telefon. Opcja przydatna szczególnie np. po instalacji nowego ROMu

§  USB-MS Toggle - aktywuje/dezaktywuje dostęp do telefonu poprzez tryb USB. Dzięki temu możemy wgrać np. nowy ROM na kartę:)

§  Backup/Restore - menu posiadające opcje, które umożliwiają stworzenie kopii zapasowej aktualnie zainstalowanego systemu, lub jej przywrócenie

§  Nand backup - wykorzystuje skrypt Nandroid do utworzenia kopii zapasowej systemu. Możemy stworzyć dowolną ilość kopii używając tego skryptu

§  Nand + ext backup - jak wyżej, z tym że w tym przypadku, tworzona jest również kopia zapasowa partycji ext - opcja ta jest przydatna, kiedy często zmieniamy ROMy i korzystamy z aplikacji Apps2SD, która zapisuje zainstalowane aplikacje na partycję ext naszej karty microSD

§  Nand restore - opcja ta pozwala przywrócić uprzednio utworzony Nandroid backup

§  BART backup - alternatywny skrypt do wykonywania kopii zapasowej, który wykonuje pełen backup (system + ext) i radzi sobie z nowszym Apps2SD (Nandroid miewa problemy). UWAGA: W danej chwili możemy mieć tylko jeden BART backup na karcie SD!

§  BART restore - przywraca backup BART

§  Flash zip from sdcard - pozwala na wgranie nowego ROMu/Radia do systemu. Radio to zestaw sterowników Wifi/GSM/GPS - zawsze warto je mieć w najnowszej dostępnej wersji

§  Wipe - opcje z gałęzi wipe pozwalają na czyszczenie określonych danych w systemie

§  Wipe data/factory reset czyści /data oraz /cache; opcja przydatna przed wgraniem nowego ROMu oraz w sytuacji kiedy w bieżącej instalacji coś się popsuło, np. mamy problem z systemowym kontem Google. Generalnie przywraca system do stanu początkowego. Jeśli nie korzystamy z Apps2SD, znikną nam również wszystkie aplikacje

§  Wipe Dalvik-cache - czyści Dalvik-cache. Warto skorzystać z tej opcji przed wgraniem nowego ROMu

§  Wipe SD:ext partition - formatuje partycje ext. Warto skorzystać z tej opcji przed wgraniem nowego ROMu

§  Wipe battery stats - resetuje statystyki baterii. Opcja może być przydatna, kiedy bateria rozładowuje się w nienaturalny sposób. Np. przez długi czas jest wysoki poziom, a potem nagle nienaturalnie bardzo szybko opada

§  Wipe rotate settings - czyści ustawienia G-Sensora. Przydatne gdy mamy problemy z orientacją ekranu, lub gdy wgrywamy nowy ROM, który obsługuje np. 360 stopniową orientację

§  Partition sdcard - narzędzia do zarządzania partycjami na karcie SD

§  Partition SD - uruchamia kreator partycjonowania. Skrypt zaleca tworzenie partycji fat32 (maksymalna dostępna wielkość); ext2/3 (partycja na aplikacji - około 500MB); swap (partycja do przyspieszenia pracy telefonu - około 32MB). Partycje ext oraz swap powinniśmy tworzyć tylko jeśli mamy szybką kartę pamięci

§  Repair SD:ext - naprawia błędy partycji ext

§  SD:ext2 to ext3 - konwertuje partycję ext2 na ext3

§  SD:ext3 to ext4 - konwertuje partycję ext3 na ext4. Opcja nie zalecana

§  Other - pozostałe opcje

§  Fix apk uid mismatches - naprawia zależności plików APK

§  Move apps+dalvik to SD - przenosi aplikacje zainstalowane w telefonie oraz Dalvik-Cache na kartę SD. Opcja ta nie jest równoznaczna z aktywnym Apps2SD

§  Move recovery.log to SD - przenosi plik logu Recovery na kartę SD

§  Power off - opcja wyłączenia telefonu

Często w opisach dla instalacji ROMów pojawia się tekst Full Wipe, przez tą nazwę należy rozumieć:

§  Wipe data/factory reset

§  Wipe Dalvik-cache

§  Wipe SD:ext partition

Taka kombinację zaleca się przy zmianie ROMu na inny. Natomiast jeśli zmieniamy ROM na nowszy określonego developera i w ROMie nie wykonano poważnych ruchów, to zazwyczaj wystarczy tylko Wipe Dalvik.

Aktualizacja [02.03.2017]

Zmiana regionu przez czyszczenie cache oraz danych systemowej aplikacji „CSC”.

Bez root!

Wchodzimy – Ustawienia -> Aplikacje  -> 3 kropki prawy górny narożnik -> Pokaż aplikacje systemowe -> CSC -> Domyślna Pamięć -> WYCZYŚĆ PAMIĘĆ (CACHE) -> WYCZYŚĆ DANE

- wgrywamy ROM zawierający CSC jaki potrzebujemy, z HOME_CSC

- wchodzimy Ustawienia -> Aplikacje  -> 3 kropki prawy górny narożnik -> Pokaż aplikacje systemowe -> CSC -> Domyślna Pamięć -> WYCZYŚĆ PAMIĘĆ (CACHE) -> WYCZYŚĆ DANE

- restart

- Wchodzimy – Ustawienia -> Aplikacje  -> 3 kropki prawy górny narożnik -> Pokaż aplikacje systemowe -> CSC -> Domyślna Pamięć -> WYCZYŚĆ PAMIĘĆ (CACHE) -> WYCZYŚĆ DANE jeśli nie udało się za pierwszym razem zmienić CSC

- jeżeli się nie udało, wtedy trzeba robić przywrócenie ustawień fabrycznych.

Wszystkie zmiany kontrolować przez Phone INFO Samsung w zakładce Kod CSC.

Tłumaczenie zrobione specjalnie dla forum.android.com.pl przeze  @19darkangel91

Wszelkie wątpliwości i pytania proszę pisać w tym wątku.

Dziękuje Kolegom @cholek3  @19darkangel91 za potrzebne informuje i pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cholek3

Spoko, ale zdanie "Do wyboru, albo home_csc... Umieść zaraz za poprzednim zdaniem, a nie w następnej linii, bo wygląda jakby dotyczyło obu zagadnień, a nie tylko drugiego. 

A tak to git. Może będzie parę pytań mniej tego typu. :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy używać pliku PIT przy powrocie z 7.0 (csc xeo, Rom btu) na 6.0.1 xeo?

Wysłane z mojego SM-G930F

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maarecki
    Napisano (edytowane)

@dzemozerca

Nowe romy brandowane i niebrandowane różnią się w większości przypadków rozmiarem. Wyciągnięty plik *pit, wrzucony w okienko PIT w Odinie - ułoży odpowiedni rozmiar partycji pod nowo wgrywany rom. Odin odróżnia pliki *pit wrzucone w okienko *pit i ten w pliku CSC. Plik *pit, który znajduje się w CSC podczas flashowania nie ułoży rozmiaru partycji.

Przykład. Masz soft brandowany i chcesz wgrać niebrandowany. Wrzucasz soft 4 plikowy niebrandowany . Niestety Odin wywala błąd np. FAIL (Size). Musisz wtedy wrzucić plik *pit w okienko PIT. Plik *pit ustawi odpowiedni rozmiar partycji i dopiero wtedy flashowanie zakończy się powodzeniem. 

Edytowane przez maarecki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rabbit

Mam BTU z CSC XEO.

Teraz chcę wgrać XEO/XEO tylko jako, że jest to nowiutki system to chcę to zrobić nie 4, a 5 plikowcem bo podobno taka operacja układa wszystko od nowa wraz z re-partition.
    Mam rację?

Ktoś tak może już robił i rzuci szybką instrukcję krok po kroku jak to zrobić?

Odpalam SamFirm

Model: SM-G935F

Region: XEO

zaznaczam Auto, Check CRC32 i Decrypt automatically.

Co z Binary Nature? Zaznaczam czy nie?

Ściągam, wyciągam plik PIT z CSC ale którego? Home_CSC czy inny?

Zaznaczam re-partition i tyle?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Rabbit Wystarczy wgrać 4 plikowy rom z Home CSC bez repartition itp. i masz XEO-XEO ja tak zrobiłem i wszystko się zachowało. BTU nic się nie różni od naszego XEO. To ten sam soft tyle że regiony inne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rabbit

Tak, tak ale chcę wgrać wszystko na perfect czyli z pełnym czyszczeniem i ustawianiem partycji pod nowy system.

Dlatego pytam czy dobrze to zaplanowałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrób tak, jak w poradniku o debrandowaniu i wszystko będzie jak trzeba.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sroczkin
    Napisano (edytowane)

Dobrze to sobie zaplanowales .

Co do wyciągnięcia pliku PIT robisz to z pliku CSC podstawowego nie z Home_CSC 

Przy ściąganiu romu nie musisz zaznaczać binary nature choć ja osobiście też to zaznaczam . 

Przy wgraniu ODINem zaznacz re-partition i będziesz miał wgrany  Rom z pełnym czyszczeniem telefonu oraz ulozeniem na nowo partycji systemowej . 

Edytowane przez sroczkin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rabbit

No i o taka odpowiedź mi chodziło! Krótko zwięźle i na temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi