Skocz do zawartości
under555

Kontakty pozapisywane w Samsungu - jak przenieść do Google.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, sprawa wygląda tak.

Mam Samsunga S7 (6.0 stock) i dodawałem sobie normalnie z pozycji dialera kilka/naście/dziesiąt już może kontaktów do ludzi... dopiero potem obczaiłem,ze tam to nie jest dodawane do mojego gmaila tylko do konta Samsunga... wszystko spoko ale ja potrzebuje mieć je synchronizowane z google bo sprawdzam je często/edytuję z poziomu komputera + mam drugi telefon (Sony) na którym też musze mieć te numery... i na odwrót.

Po prostu jak jakiś kontakt dodam w S7 z dialera to chcę go mieć w S7 + Sony + komputery (czyli szeroko pojęta moja chmura google).

To samo w Sonym... jak na nim dodam to sony + s7 + kompy.

Jak teraz przerzucić kontakty nie są synchro. z google ? W ogóle to jak je hurtowo znaleźć?

Chciałbym 100% mieć także w googlu.

Macie pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

synchronizuj konto samsung z telefonem(chociaż pewnie masz już wszystko na telefonie) po prostu w ustawieniach -> konta -> Google i tam synchronizuj(możliwe nawet że telefon już sam to zrobił) jak się zrobi to sprawdź na komputerze :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Albo nie rozumiem albo nie wiem.

Namierzyłem dla przykładu jeden kontakt - jest znaczek Samsunga czyli z kontem Samsunga spięte - ani Soniak ani komputer go nie mają.

Po co Samsung to robi? Kalendarz Samsunga, mail samsunga, konto samsunga - tylko mi to przeszkadza i potem trzeba wyłączać wszystko.

Po pierwsze problem jest taki;

1. Nie znalazłem opcji (będąc w ww. kontakcie) jak przesłać/przestawić go na konto google.

2. Przecież nie będę leciał przez 800 kontaktów i sprawdzał, który jest na google a który na Samsungu. Już prędzej jakieś scalanie, niech wyłapie kontakty z telefonu,karty pamięcie, simki, chmur i złoży w całość i wtedy na gmaila, to sobie pokasuję czy coś. 

dodana zawartość

Tak mnie teraz olśniło...

Jak patrzę na te kontakty w lapku to jest funkcja importu z pliku.

A może by tak po prostu zrobić kopię z telefonu do pliku (wszystkiego) potem import tego na lapku i kwestia tylko czy duplikaty się automatycznie skasują czy ręcznie trzeba będzie męczyć.

A jak się przestawia,żeby przy każdym dodawaniu nowego numeru automatycznie bylo z kontem google spięte ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wchodzisz w ustawienia -> konta -> google i powinno pojawić się coś takiego

0bb02fbc4be95b0388d16d1fd4074f8b.jpg

jeśli było zaznaczone to odznacz i zaznacz powinno się zsynchronizować. Co do drugiego pytania, to przy tworzeniu kontaktu powinno być coś takiego

6935fb468d3f7131abaac6d2d4f670cc.jpg

u mnie jest konto google bo tylko na nie mogę je wrzucić ty powinieneś móc zmienić tą opcję z konta Samsung na Google.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi