Skocz do zawartości
mutasek24

Powrót do stocka przy S-ON

Rekomendowane odpowiedzi

mutasek24

Oto krótki poradnik dla wszystkich którzy chcą wrócić z custom romu do stockowego romu + OTA mając S-ON

Uwaga: Jesli interesuje Cię pełny powrót do stanu pudełkowego zapraszam to tego tematu http://forum.android.com.pl/f1288/przywra-cenie-fabrycznego-romu-wwe-t-mobile-orange-467253/

Wszystko co robisz,robisz na własną odpowiedzialność:

Wymagania:
    - Zgodny CID/MID
    - Obecna wersja systemu ( co najważniejsze firmware) jest niższa lub taka sama jaką bedziemy wrzucać
    - Bootloader - RELOCKED lub LOCKED
    - Trzeźwy umysł
    - Troche odwagi

1. Metoda z użyciem RUU.exe- BL musi być LOCKED/RELOCKED

RUU czyści wszystkie dane z telefonu ( dane na Karcie SD pozostają nietknięte (choć na wszelki wypadek radzę zrzucić wszystko na kompa) i wrzuca stock recovery.

0. Bateria min. 70%

1.Pobieramy RUU 3.28.401.9 .exe lub wersje z androida 5.0.1 RUU 4.16.401.10.exe
    Jeśli jesteś już LOCKED/ RELOCKED - pomijasz ten krok.
    2. Przechodzimy do bootloadera/fastboot usb otweiramy CMD i wpisujemy:

fastboot oem lock
    fastboot reboot-bootloader - zerkamy czy zamiast flagi unlocked mamy relocked jesli tak to
    fastboot reboot

3. Uruchamiamy pobrane RUU ( czekamy aż wszystko sie wypakuj i uruchomi sie instalator RUU)

4. Postępujemy zgodnie z instrukcja na ekranie.

5. Po wszystkim telefon uruchomi się z czystym stockiem.

2. Metoda z użyciem RUU.zip i karty SD. - bootlodaer musi być RELOCKED

RUU czyści wszystkie dane z telefonu ( dane na Karcie SD pozostają nietknięte -choć na wszelki wypadek radzę zrzucić wszystko na kompa) i wrzuca stock recovery.

0. Bateria min. 70%

1.Pobieramy

RUU 3.28.401.9.zip - MD5: 63e439d9947ac52488f4ee101e73016c    lub

RUU 4.16.401.10.zip - android 5.0.1    lub

RUU 6.12.401.4.zip - -androida 6.0 (MD5: 469C3B8504CE2A2C8AAE0FDE17BFE028 )

2. Zmieniamy nazwę na 0P6BIMG.zip ( Jeśli na komputerze mamy zaznaczone "ukryj rozszerzenia plików" .zip NIE DOPISUJEMY )

Jeśli jesteś już LOCKED/ RELOCKED - pomijasz ten krok.
    3. Przechodzimy do bootloadera/fastboot usb otweiramy CMD i wpisujemy:

fastboot oem lock 
    fastboot reboot-bootloader - zerkamy czy zamiast flagi unlocked mamy relocked jesli tak to
    fastboot reboot

4.Przenosimy nasze RUU (0P6BIMG.zip) na Karte SD ( można wyjąć kartę i podłączyć pod komputer z racji wagi pliku...bedzie szybciej)

5. Przechodzimy do Bootloadera i czekamy chwile , zostanie rozpakowane firmware i w dolnej części ekranu pojawi się pytanie : Do you want to start update - wybieramy VOL UP.

6. Proponuje zrobić sobie herbatę, kawę, kto co lubi... Cały proces trwać będzie w zależności od szybkości karty 15-30min.

7. Kiedy RUU zakończy działanie - na dole ekranu ujrzymy czerwony napis : Press Power to reboot wciskamy power. ( Spokojnie - pierwsze uruchomienie trwać będzie ~ 5 min )

8. Telefon uruchomi się z czystym stockem.

2. Metoda z wykorzystaniem RUU.zip i trybu RebootRUU - bootlodaer musi być LOCKED/RELOCKED + wersje pliku fastboot.exe dla HTC

RUU czyści wszystkie dane z telefonu ( dane na Karcie SD pozostają nietknięte - choć na wszelki wypadek radzę zrzucić wszystko na kompa ) i wrzuca stock recovery.

0. Bateria min. 70%

1.Pobieramy RUU 3.28.401.9.zip lub wersje z androida 5.0.1 RUU 4.16.401.10

2. Zmieniamy nazwę np na RUU.zip i wrzucamy do folderu z plikami fastboot

Jeśli jesteś już LOCKED/ RELOCKED- pomijasz ten krok.
    3. Przechodzimy do bootloadera/fastboot usb otwieramy CMD i wpisujemy:

fastboot oem lock
    fastboot reboot-bootloader - zerkamy czy zamiast flagi unlocked mamy relocked  jeśli tak to
    fastboot oem rebootRUU
    fastboot flash zip RUU.zip  - Jeśli dostaniemy taki komunikat( choć nie powinniśmy)- FAILED (remote: 90 hboot pre-update! please flush image again immediately) - powtarzamy komendę:
    fastboot flash zip RUU.zip

po zakończeniu procesu ( zerkamy czy nie wyskoczył nam żaden bład jeśli jest ok ) wpisujemy :

fastboot reboot-bootloaderfastboot reboot

4.Telefon uruchomi się z czystym stockem

Metoda przy użyciu Backupu - metoda ta jest również dla posiadaczy brandowanego romu ( Orange, T-Mobile)

Wymagania:
    - Backup zgodny z CID/MID
    - Stock Recovery zgodne z wersja oprogramowania
    - Odblokowany bootloader
    - TWRP/PHILZ - w zależności od posiadanego backupu

0.Bateria min. 70%

1 . Przywracamy zrobiony wcześniej backup przy pomocy TWRP lub PhilZ - jeśli nie zrobiliśmy wcześniej a na forum brak, szukamy w sieci :) najlepiej tutaj klik

2. Następnie przywracamy stock recovery ( najlepiej w tej samej wersji co backup ) znajdziesz je w tym temacie jeśli nie to w tym.

3. Zrobione .

To chyba wszystkie możliwości :PP,

Edytowane przez mutasek24
    • Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    chudyz

Mam CID_032 i fw 4.16.401.10 podczas ostatniego ota po wgraniu ponownie custom recovery niepotrzebnie kombinowałem z wipe. Straciłem aplikację kalkulatora i latarki. Po wgraniu stock recovery niestety dalej mam czerwony napis z informacją htc dev edytion. Czy jak przywrócę ruu z tego wątku 4.16.401.10.zip to wszystko będzie tak jak ma być ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mutasek24

Tak po flashu RUU ,wszystko powinno wrócić do normy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robiłem wg roznych tu sposobow i żaden nie efektywny, np wg 1 wyskakuje błąd sumy md5 już w bootloaderze, mam vipera 3.2.1 na androidzie 4.4.4 i chce wrócić do stocka żeby móc zaktualizować do 5.0, cid htc_001, bootloader unlocked

Edytowane przez Mirex85

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mutasek24

To coś musisz robić nie tak...jakaś metoda musi zadziałać :) sprawdzałeś RUU.exe 4.4.4? Lizaka ? metoda z wrzuceniem na SD też nie przechodzi? bootloader masz RELOCKED?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bootloader unlocked, ruu z 4.4.4 , przy opcji z karta sd tel się resetowal w kółko do bootloadera

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

jak w temacie jak mogę wrócić do stocku?

Jesli chodzi o parametry fona to następujące:

Cyanogenmod 11 android 4.4.4

Gapps 4.4.2 (cały czas wyłączają się usługi!)

***TAMPERED***

***UNLOCKED***

M8_UL PVT SHIP S-ON

HBOOT-6.16.0.0000

RADIO-1.15.2133156.UA13G

OpenDSP-v38.2.2-00542-M8974.0311

OS-

eMMC-BOOT 2048MB

Mar 24 2014, 13:24:20.2464

Wiem że można zrobić to w banalny sposób przy S-OFF ale problem w tym że mam S-ON.....

Chce wrócić do stocku z kilku przyczyn

1. gappsy cały czas wysyłają błędy i się zamykają (nie mogę znaleźć kompatybilnych z tą wersją CM)

2. Po wgraniu CM 11 głośniki "pierdzą" a nie grają tak jak miało to miejsce w stocku

3. chyba łatwiej będzie po powrocie do stocku wgrać Lolipopa

Bardzo proszę o pomoc!

dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

dobra przeczytam topic przy s-on!

dzięki!

[Dodano: 07.05.2015 - 12:42]

oK CZYTAŁEM ALE NIE ROZUMIEM :/

- Zgodny CID/MID   - jak mam sprawdzić czy CID mam zgodny? jak sprawdzić nr MID
    - Obecna wersja systemu ( co najważniejsze firmware) jest niższa lub taka sama - 3.28.401.9 chodzi o wersję HBOOT? nie wiem 
    - Bootloader - RELOCKED - Uwaga: można spróbować z LOCKED jeśli pojawi się błąd wtedy stosujemy Relocked- tylko dla metody z użyciem RUU.exe
    - Trzeźwy umysł
    - Troche odwagi

Edytowane przez luki1976666

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    RadkoR

Po prostu wgraj backup, który oczywiście zrobiłeś jak tylko zainstalowales TWRP. Zrobiłeś backup, prawda? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi