Skocz do zawartości
c!chy

Brzęczenie ekranu

Rekomendowane odpowiedzi

c!chy

Witam, mam następujący problem, podczas wykonywania jakichkolwiek operacji na ekranie, czy to podczas oglądania filmu, poruszania się aktywnej tapety czy też przesuwania palcem np. paska powiadomień, jest słyszalne ciche brzęczenie(najlepiej przy przyłożonym telefonie do ucha w cichym miejscu), dodam, że nie jest to zależne od opcji, ponieważ wszystkie które mogą to powodować są powyłączane. Proszę o pisanie tutaj jakichkolwiek logicznych możliwości naprawy usterki, również proszę o sprawdzenie swoich x10 i napisanie tutaj czy mają podobne problemy, czy niestety mój telefon jest jeden na milion.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vst

Ciche brzęczenie to normalna sprawa wynikająca z działania ekranu pojemnościowego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ukey

w 2 ktore mam slychac taki "bzykanie" . Całkiem normalna sprawa :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u mnie ustąpiło po zmianie ROM,u z oryginalnego na coś innego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    c!chy

W takim razie wynikałoby z tego, że każdy telefon z ekranem pojemnościowym posiadał by podobny problem, a z tego co mi wiadomo to tak nie jest, sam miałem okazje sprawdzić inne modele x10 i też nie "brzęczały".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vst

Może nie każdy brzęczy, ale akurat X10 mini pro - tak.

Jest to tani telefon i nie spodziewałbym się w nim skomplikowanej elektroniki redukującej to zjawisko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ukey

Podpinajac np nie ori ladowarke (samochodowa) mozna usłyszeć w głośnikach też rózne dzwieki :] Więc jest to wina telefonu. Jednak mam tez jeszcze 1 pomysl .... w romi od SE nie ma MT a w innych romach jest MT więc moze to jest powodem ? Sam nie wiem oba moje X10MP po 10 minutach od odebrania mialy juz rom alternatywny ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    c!chy

Conradox można wiedzieć jakiego ROMa wgrałeś ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

SILENTSCREEN 4.8

a moze to nie brzęcz ekran tylko cos innego??

ja zauważyłem że w czasie ładowania zdjęcia albo innej operacji która trwa brzęczy dłużej, może procesor, moze coś innego.

Jest też koncepcja że sony oryginalnie wstawiło nieśmiertelną muchę która sobie lata jak smeramy palcem po ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    c!chy

Dziękuję wam za wszystkie odpowiedzi, już rozwiązałem problem bzykającego telefonu :) to jednak nie jest uzależnione od wyświetlacza tylko od procesora, ponieważ jestem perfekcjonistą i nie tylko to co sam robię, ale również to co posiadam musi działać tak jak ja chce, postanowiłem zrobić roota i wgrać inny system dokładnie froyo ostatnią wersje i okazało się, że telefonik brzęczy bardzo cichutko, a później dowiedziałem się, że jest gingerbread ostatnia wersja, no to zainstalowałem i tutaj zaś brzęczał jak by jakiś czołg jechał, dało mi to do myślenia i wpadłem na pomysł, żeby pobawić się trochę procesorem, a że akurat gingerbread ma opcje podkręcania owego no to spróbowałem i problem ustał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi