Skocz do zawartości
lavraeth

iPhone SE vs Sony Xperia X Compact vs... [2000zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam smartfona z ekranem max 4,7 cali. Zastanawiam sie glownie nad tymi dwoma modelami.

Telefonu uzywam do przegladania neta, muzyki, maili, smsowania itp. Robie malo zdjec i rzadko gram w cos wymagajacego. Mialem wieksze telefony i dla mnie mniejszy ekran (4-4,7) jest wygodniejszy w zasadzie we wszystkim od np. 5,5, co moze wydac sie nieco dziwne, ale tak po prostu jest w moim przypadku.

Zalezy mi przede wszystkim na ogolnym dobrym dzialaniu sprzetu i wsparciu. Nie interesuje mnie rozbudowa pamieci (wazne, zeby telefon mial 16GB wbudowanej, odkad uzywam serwisow streamingowych do muzyki, to mi to w zupelnosci wystarcza i nie mam zamiaru doplacac).

Nie mialem wczesniej do czynienia z iOS, ale podoba mi sie zalozenie tego systemu - ma po prostu dzialac jak nalezy, bez zbednego grzebania. Wsparcie jak najbardziej na plus.

Jestem w stanie przeznaczyc maksymalnie 2000zl., a samego zakupu dokonam prawdopodobnie w X-kom, jezeli postawie na iPhona, z uwagi na mozliwosc zwrotu do 15 dni (to taka furtka, gdyby iOS jednak mi nie podszedl). Xperie moge kupic od kogos, kto przedluzal umowe operatora, wiec wyjdzie na pewno znacznie taniej.

Od zawsze uzywam Androida, wiec co do X Compact, wiem czego sie spodziewac. Nie wiem, czy zostac przy sprawdzonym rozwiazaniu czy zaryzykowac z iOS, dlatego prosze o opinie, najlepiej osoby, ktore uzywaly obu systemow.

Sent from my D5503 using Tapatalk

Edytowane przez Natan
    Dodanie budżetu do nazwy tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Natan
    8 godzin temu, lavraeth napisał:

Zastanawiam sie glownie nad tymi dwoma modelami.

8 godzin temu, lavraeth napisał:

estem w stanie przeznaczyc maksymalnie 2000zl.

W grę wchodzą także inne modele?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wchodza, jezeli spelniaja warunek z ekranem. W sumie, to wiem jeszcze o Galaxy A3 2017, ale wole telefon z 3GB ramu w przypadku Androida.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mordrek82

Może pomyśl np. Huawei P9 ? Mimo, że ma ekran 5,2, to jednak w użytkowaniu jest dość kompaktowy. W Twoim przedziale cenowym również mieści się S7 - ten to dopiero wygląda na mniejszego niż jest i bardzo wygodnie się go obsługuje 1 ręką. Tylko trochę musisz poszukać aby taką cenę znaleźć - na pewno nie w x-kom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

129,00 x 65,00 x 9,50 mm vs 152.3 x 75.3 x 6.98 mm i "w użytkowaniu jest dość kompaktowy "

... po prostu uwielbiam takie rady ...

Edytowane przez doman18
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up
    Dokladnie. Wiem, ze strasznie ograniczam sobie wymogiem wielkosci ekranu pole manewru, ale mialem wieksze telefony (LG G3 i G4) i one nie sa dla mnie. Mam porownanie z np. A5 2016 i przy mojej Z1C to jest patelnia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tym przypadku który opisałeś zdecydowanie iPhone. Masz wsparcie na wiele lat ( se jest jednym z najszybszych modeli ). Najlepsza stabilność, szybkość i bezpieczeństwo. Z iOS jest jak napisałeś, nie ma tylu możliwości co Android ale to co jest ( a jest wystarczająco dużo dla normalnego nie grzebiącego w systemie użytkownika ) ma działać i zazwyczaj działa perfekcyjnie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rumpelst a to prawda co ludzie piszą że na iOS nie ma godnej konkurencji dla google maps?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    penguino

Prawda jest że mapy Apple'a są gorsze niż Google Maps. Nie wiem na czym Ci zależy, ale możesz tez pomyśleć o mapach offline (np. Here WeGo).

5 godzin temu, doman18 napisał:

129,00 x 65,00 x 9,50 mm vs 152.3 x 75.3 x 6.98 mm i "w użytkowaniu jest dość kompaktowy "

Chyba wziąłeś wymiary P9 Plus. P9 jest mniejszy. Jeśli masz możliwość to sprawdź w sklepie/salonie operatora jak w Twojej dłoni leżałyby Sony Xperia X i Huawei Nova (nie Nova Plus). Mają 5 cali i nie powinny przeszkadzać w dłoni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@doman Dzisiaj nie powiedział bym czegoś takiego... Na iPhonie używam obu bo Google Maps jest w pełni funkcjonalne na iOS. Mapy Apple są bardziej aktualne niż Google ponieważ pokazują zamknięte ulice a nawet wyświetlają termin spodziewanego otwarcia, bazują na bazie danych TomTom z którym Apple ma umowę. Tego w nawigacji Google nie ma. Mapy Google posiadają z kolei większa bazę punktów poi i asystent pasa ruchu. Do jazdy stosuje więc nawigację Apple natomiast na Google Maps tylko sprawdzam adresy np sklepów jeśli nie mogę tego znaleźć.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi