Skocz do zawartości
lavraeth

iPhone SE vs Sony Xperia X Compact vs... [2000zł]

Rekomendowane odpowiedzi

Wie ktos moze czy w przypadku iPhone'a ceny pojda znaczaco w dol po premierze nowszej wersji? Slyszlalem, ze ma wyjsc SE 128GB i stad to pytanie. Jestem juz prawie zdecydowany na ten telefon w wersji 16GB i nie wiem, czy jest sens brac teraz czy zaczekac.

Sent from my D5503 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie tylko 128 ale 32GB a to już ewidentnie powinno zachwiać cenami 16GB. Ja bym zdecydowanie poczekał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z cenami szczególnie w PL to nigdy nic nie wiadomo. Znalazłem coś takiego np: http://m.euro.com.pl/telefony-komorkowe/apple-iphone-se-64gb-bialo-srebrny.bhtml?gclid=CMf_qfXyq9ICFRhnGQod-d0CDA&gclsrc=aw.ds&dclid=CJeGsPXyq9ICFQa_GAodUUoGmw

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

dodana zawartość

Nie sądzę żeby 16 GB bardzo staniała. Raczej wycofają ten model i zostawią większe pojemności

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy gdzie będzie kupował. Stacjonarne sklepy pewnie wycofają ale za to sklepy internetowe rzucą się na towar w magazynach i sądzę że mimo wszystko będzie ciekawie. Może nie od razu ale z czasem na pewno.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mordrek82
    11 godzin temu, doman18 napisał:

129,00 x 65,00 x 9,50 mm vs 152.3 x 75.3 x 6.98 mm i "w użytkowaniu jest dość kompaktowy "

... po prostu uwielbiam takie rady ...

Najpierw sprawdź co piszesz, a potem wrzucaj nic nie wnoszące komentarze ? Pewnie ze i P9 i S7 są większe od SE, ale tez ekran jest większy. A komfort użytkowania bardzo dobry.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mordrek82 pewnie właśnie o wielkość ekranu chodzi. SE jest komfortowy bo bez problemu obsługuję go kciukiem prawej ręki. Wielkość ekranu wystarczająca do maila, whatsapp, tapatalk, twittera itd. Jeśli chce większy to od razu wyciągam ipada, którego zazwyczaj mam przy sobie.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Człowieku zrozum ...

Piszesz jako użytkownik urządzenia 153 x 75  mm który ma najprawdopodobniej zupełnie inne potrzeby niż użytkownicy urządzeń kompaktowych. Użytkownicy urządzeń kompaktowych zazwyczaj rzadziej korzystają z przeglądarki, nie potrzebują Youtube w FullHD a bardziej ponad duży ekran przekładają "zgrabność" i wielkość w kieszeni. Po prostu nie są oni nastawieni na media czy przeglądanie neta a bardziej na praktyczną użyteczność "smartfonowości" telefonu, czyli takie rzeczy jak zadania w kalendarzu, synchronizacja kontaktów między książką rozmów a pocztą, appki do obsługi poczty, notatek w chmurze itp itd. Do czegoś takiego nie trzeba full HD, bardziej ważne by telefon był poręczny.  

Przerabiałem tego typu nastawienie (zacietrzewienie) "doradców" już podczas wybierania HTC Desire Z gdy szereg osób próbowało mi wmówić że wysuwana klawiatura nie jest mi potrzebna, że "daj se pan spokój bo tu masz fajne modele bez tego". HTC DZ używałem z zadowoleniem przez ok 4 lata i później odziedziczyła go moja żona i do dziś uważam że pomimo "cudowności" ekranowych klawiatur przytaczanych przez "doradców" w czasach wyboru HTCDZ, fizyczna QWERTY w moich zastosowaniach sprawdziłaby się lepiej niż ekranowa. Niestety nawet w czasie kupna HTC DZ o fizyczną szeroką QWERTY było trudno więc później przy zmianie HTC DZ już nawet się przy tym nie upierałem, bo wiedziałem że nie ma szans na takie urządzenie na androidzie. Ale za to znów się znalazła grupa "znawców" podążających za trendami która próbowała mi wmówić że 5" jest fajniejsze i bardziej praktyczne niż 4.7" i że to jest przyszłość komórek. Wtedy właśnie 5" było "na topie" tak jak dzisiaj 5.2-5.5. Ja jednak kupiłem mi2s i po ponad 2,5 roku użytkowania gdyby nie brak LTE nawet przez myśl by mi nie przeszło żeby zmieniać telefon.

A teraz znów spotykam kolejnego indoktrynatora w twojej osobie który próbuje narzucić komuś swój pogląd, nawet nie próbując odgadnąć motywacji stojących za decyzją użytkownika o wyborze mniejszego rozmiarem typu telefonu. Powiadam ci że 143 x 70mm to już NIE JEST kompaktowy telefon i ktoś kto szuka takowego celuje raczej w rozmiary ok 135x65mm, powyżej już ów użytkownik idzie na kompromis a rozmiar 140x70 jest dla niego wymiarem absolutnie GRANICZNYM z założeniem że któryś z rozmiarów (wysokość lub długość) jest wartością niższą.

Sorry że tak ostro ale wkurza mnie brak jakiejkolwiek próby zrozumienia potrzeb osoby której próbuje się pomóc i próbowanie narzucania swoich osobistych upodobań. 

//edit

O widzę że autor mnie ubiegł.

Edytowane przez doman18
    • Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mordrek82

Czlowieku, zrozum że nie o to mi chodzi. Nie potrafisz sprawdzić danych, na które się powołujesz....

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

...

Edytowane przez somebody101

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    2 godziny temu, mordrek82 napisał:

Czlowieku, zrozum że nie o to mi chodzi. Nie potrafisz sprawdzić danych, na które się powołujesz....

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Ok mój błąd bo powołałem się na TWÓJ błędny link do komputronika. Co i tak nie zmienia faktu że P9 jest za duży (sprawdziłem już sam przed napisaniem posta) tak samo jak S7 a pisałeś o komforcie użytkowania. Więc jak nie o to ci chodzi?

Edytowane przez doman18

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi