Skocz do zawartości
lavraeth

iPhone SE vs Sony Xperia X Compact vs... [2000zł]

Rekomendowane odpowiedzi

...

Edytowane przez somebody101

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Somebody nie wierzę żeby s7 nie dostawał comiesięcznych poprawek do dzisiaj. Jeśli tak jest to jest to skandal. Szkodliwe oprogramowanie może tylko bardzo spowolnić działanie telefonu ale także dać dostęp do plików, haseł danych kart kredytowych a przede wszystkim możliwość wykonywania połączeń i wysyłanie i odbierania SMS. Pół biedy jeśli nie korzystasz z bankowości elektronicznej... Mnie nikt na szczęście na poważną sumę nie obrobił ale takie przypadki oczywiście, że się zdarzają.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A3 2016 nie wybiore, bo to bylby chyba nawet krok wstecz w porownaniu z Z1C, ktora mam teraz. 2GB RAM w Androidzie to obecnie minimum przy moim uzytkowaniu, a kupujac telefon z tym systemem na dluzej, celowalbym w 3GB.

Podjalem decyzje i kupie SE, ale jeszcze nie wiem dokladnie kiedy. iOS przekonuje mnie do siebie przede wszystkim wsparciem i prostota dzialania. To juz nie te czasy, kiedy jaralo mnie wgrywanie romow i ogolne grzebanie w systemie. Do Androida zawsze moge wrocic, do wiekszego ekranu takze, wiec juz wiecej nie ma sie co zastanawiac. Dzieki wszystkim za pomoc!

Sent from my D5503 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

...

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tutaj akurat zgadzam się z przedmówcą. Sam gdy kupowałem mi2s ten telefon już przestał dostawać aktualizacje. Większość zwykłych ludzi nie dba o to czy są one czy nie, ważne by telefon działał. Dlatego też wątpię że to jest jakimś priorytetem dla devów. Większy priorytet mają sprawy które nie działają, lub działają źle, bo to rzeczywiście ludzi wkurza. A to czego użytkownik nie odczuwa się odsuwa na dalszy plan. Poza tym rzadko się słyszy o jakichś wielkich aferach związanych z łatkami bezpieczeństwa androida.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

:) Mojego znajomego obrobili na kwotę kilkudziesięciu złotych co prawda ale jadnak. Aplikacja ściągnięta ze sklepu. Godles wykryto w co najmniej kilkunastu aplikacjach w sklepie i oczywiście wielu innych krążących po sieci. Tego typu dyskusja zresztą nie jest specjalnie na temat więc przyjmijmy po prostu,że bezpieczeństwo to mały lub wielki plus dla se.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    A3 2016 nie wybiore, bo to bylby chyba nawet krok wstecz w porownaniu z Z1C, ktora mam teraz. 2GB RAM w Androidzie to obecnie minimum przy moim uzytkowaniu, a kupujac telefon z tym systemem na dluzej, celowalbym w 3GB.

Podjalem decyzje i kupie SE, ale jeszcze nie wiem dokladnie kiedy. iOS przekonuje mnie do siebie przede wszystkim wsparciem i prostota dzialania. To juz nie te czasy, kiedy jaralo mnie wgrywanie romow i ogolne grzebanie w systemie. Do Androida zawsze moge wrocic, do wiekszego ekranu takze, wiec juz wiecej nie ma sie co zastanawiac. Dzieki wszystkim za pomoc!

Sent from my D5503 using Tapatalk

Spoko, oby długo i dobrze służył.

Ja na A3 2016 przesiadalem się z A5 2014, która też miała 2GB ramu. Na początku miałem obawy, czy da radę i w ogóle. No ale po tych kilku tygodniach to widzę, że to była bardzo dobra decyzja. Jeśli chodzi o zarządzanie ram-em jest bardzo ok, używając na raz nawigacji, odtwarzacza, w tle meil i inne aplikacje nic nie przycina i chodzi bardzo gładko. A wolnego ramu zawsze trochę zostaje i jeszcze mi nie brakło.

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wracając do treści porównania-czy ktoś miał realnie długi kontakt z tymi smartfonami? Pomijając kwestie systemu, jak faktycznie wypada użytkowanie (czy np. xperia nie jest za duża do idealnego używania, czy też może iphone ma za mały ekran do czegokolwiek itp.)

Dnia 28.02.2017 o 07:55, kuba6593 napisał:

eśli chodzi o zarządzanie ram-em jest bardzo ok, używając na raz nawigacji, odtwarzacza, w tle meil i inne aplikacje nic nie przycina i chodzi bardzo gładko. A wolnego ramu zawsze trochę zostaje i jeszcze mi nie brakło.

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Oczywiście że ramu zawsze trochę zostaję, android nigdy nie dopuści do sytuacji że ram się "skończy". Po prostu jak ma się go więcej to użytkowanie jest bardziej komfortowe, kwestia jak duże ma się wymagania :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja przesiadałem się na iPhone se z 5,5 calowego Androida. Po tygodniu gdy brałem duży telefon to dziwiłem się jaki to kloc. Jeśli chodzi o negatywy to w tym roku stuknęła mi 40stka i objawił się utajony astygmatyzm. miałem problemy z odczytaniem mniejszej czcionki. Powiększyłem w systemie a potem kupiłem okulary i problemu nie ma. Klawiatura paradoksalnie wygodniejsza na se. Do smsow, whatsapa, Twittera itd genialny telefon. Do przeglądania stron tez Ok ale wiadomo ze zdjęć na czymś takim dobrze nie obejrzysz. Jeśli ktoś chce telefon do wszystkiego, nie posiada tabletu i łatwego dostępu do komputera to lepszy będzie większy ekran.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi