Skocz do zawartości
Ramelov

[ROOT ] SGS2 Easy Rooting Toolkit V 4.0 - metoda rootowania

Rekomendowane odpowiedzi

Na forum XDA pojawiło się nowe narzędzie do szybkiego i bezproblemowego rootowania o nazwie SGS2 Easy Rooting Toolkit przygotowane przez DooMLoRDa a wykorzystujące zergRush Exploit. Napisane było dla telefonów Sony Xperia - jak się okazało działa w 100% na SGS2. Sam przed chwilą zrootowałem nim telefon. Rootowanie zajmuje kilka minut. Nie trzeba flashować kernela i nie ma żółtych trójkątów.

zergRush Exploit wykorzystywany w tym programiku nie działa niestety na ROM-ach bazujących na Androidzie w wersji 2.3.6 a więc najnowszych XWKK2 i XWKK5. Jedną ze zmian wprowadzonych do wersji 2.3.6 jest właśnie załatanie luki w bezpieczeństwie systemu, którą wykorzystywał zergRush Exploit. Narzędzie działa więc zgodnie z opisem do wersji 2.3.5

Instrukcja:

1. Ściągnąć plik z linku poniżej i rozpakować

2. W telefonie włączyć tryb debugowania USB (ustawienia -> aplikacje -> ustawienia deweloperskie)

3. Upewnić się, że jest włączone instalowanie aplikacji z innych źródeł niż Android Market

4. Zamknąć wszystkie procesy Kiesa na kompie w menadżerze zadań

5. Odpalić plik runme.bat z folderu, gdzie wypakowaliśmy zawartość pliku archiwum - przeczytać instrukcje - pojawi się na końcu informacją, że rootowanie uruchomi wciśnięcie dowolnego przycisku

6. Podłączyć telefon kabelkiem usb do komputera

7. Wcisnąć dowolny przycisk klawiatury komputera i obserwować trwającą procedurę, która trwa około 3 minut

8. Po zakończeniu procedury telefon robi reboota

Download:

Aktualna wersja:

V 4.0 http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=841876&d=1325678726

Poprzednie wersje:

V 1.0 http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=761956&d=1319631837

V 2.0 (nowsze pliki superusera i binarki ZerRush - 10.11.2011) http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=778113&d=1320911452

V 3.0 http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=784296&stc=1&d=1321435888

Więcej informacji (w języku angielskim):

Want To Root Something (Anything)? Try DooMLoRD’s Easy Rooting Toolkit | xda-developers

[10/Nov][ROOTING/UNROOTING] DooMLoRD's Easy Rooting Toolkit [v2.0](zergRush Exploit) - xda-developers

[ROOT]SGS2 Easy Rooting Toolkit(zergRush Exploit) - xda-developers

[NEW][26/OCT/2011][ROOTING] Xperia X10 Easy Rooting Toolkit [v1.0](zergRush Exploit) - xda-developers

Narzędzie do usuwania roota (tylko dla telefonów zrootowanych opisywanym powyżej narzędziem):

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=765523&d=1319922608

Edytowane przez Ernest05
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Swietne narzedzie do roota. Na poczatku nie chcialo mi isc dlatego ze uruchamilem aplikacje jako administrator. Root robiony na XXKI4 ,nie ma zandego wykrzyknika przy starcie i nie nabija licznika. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potwierdzam. Wszystko się zgadza tak jak kolega napisał.

- bez trójkącika,

- nie nalicza licznika,

szybko i bezboleśnie.

przeprowadzone na KI4 XWKJ1.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale potem licznik się włącza przy wgrywaniu customów czy zostaje na 0?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

i czy sflashowanie nowszego oprogramowania ( oficjalnago ) KI4 nabije licznik po tym roocie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A potrafisz czytać - dwa posty wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie pytam się o tą metodę( bo się nie zwiększy) tylko czy jak już zrobię tego root'a i wgram sobie nowszy system to licznik się zwiększy :)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie rozumiem Twojego pytania. Zrobienie roota nie powoduje zwiększenia licznika a po co wgrywać root jak później wgrasz nowy ROM (a nie system), co spowoduje nie działanie roota.

A wracając do tematu: również potwierdzam przyjemne działanie tej metody ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie kapuje waszego sr*nia sie o ten licznik...

Ja mam 18 na liczniku i jakie to ma znaczenie ...

Mam JIG ,ale nie chce mi sie wgrywac starego bootloadera bo mi na XWKJ1 nie dziala .

Nie wiem , nawet jak bym mial 100 na liczniku w trybie download to jakie to ma znaczenie?

Trzasc sie zeby miec caly cas na liczniku zero.

Przeciez jak bym mial oddac do serwisu to bym wgral rom np. z czerwca i uzyl jig i ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ta metoda na root, daj również cwm recovery ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi