Skocz do zawartości
Ramelov

[ROOT ] SGS2 Easy Rooting Toolkit V 4.0 - metoda rootowania

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli wgrasz firmware przez ODIN to stracisz root-a. Chyba, że chodzi CI o wersję firmware z rootem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MDakin

Po pierwsze mobile odin ma opcje zachowania roota, po drugie mozna dzięki niemu zmienic kernel na cf root bez nabijania licznika i trójkąta, więc jest sposób na zrootowanie 2.3.6 dla osób bez wtyczki.

Może moja wypowiedz odbiega od tematu, ale myślę że jest to istotne, tym bardziej że pisze się, że się nie da inaczej...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Po pierwsze mobile odin ma opcje zachowania roota, po drugie mozna dzięki niemu zmienic kernel na cf root bez nabijania licznika i trójkąta, więc jest sposób na zrootowanie 2.3.6 dla osób bez wtyczki.

Może moja wypowiedz odbiega od tematu, ale myślę że jest to istotne, tym bardziej że pisze się, że się nie da inaczej...

Dokładnie. Obecnie chcąc mieć zrootowany telefon z Androidem 2.3.6 bez nabijania licznika i trójkącika po drodze, rootujemy telefon z romem 2.3.5. Potem jeśli chcemy wgrać firmware stockowy 2.3.6 to musimy użyć MOBILE Odina Pro (płatny program w Markecie pochodzący od Chainfire'a) i używamy opcji "ever root", która rootuje nam w locie taki stockowy firmware. Jesli chcemy wgrać jakiegoś customa 2.3.6 to musimy najpierw wgrać na nasz zrootowany telefon kernel z Clockworkmod Recovery. Może to zrobić przy pomocy programów do flashowania kerneli (unikamy wtedy ponownie żółtego trójkąta i nabijania licznika). Ja używam w tym celu programu hc-kTool z marketu. Po zaflashowaniu takiego kernela (np. Siyah czy Speedmod) mamy CWM i tam już sobie spokojnie flashujemy custom roma. Przez CWM możemy również wgrywać kernele bez nabijania licznika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    slig

Witam wszystkich !

Co to znaczy? Trójkącik to domyślam się, że bez błędów oprogramowania a ten licznik ?

Jakich błędów oprogramowania ? Żółty trójkąt przy starcie pojawia się po wgraniu ODIN-em (przez USB, w trybie download mode) nieoficjalnego romu/kernela. Nie przeszkadza w pracy telefonu tylko informuje że załadowany jest custom rom/kernel. Znika po użyciu wtyczki JIG na starym bootoaderze. Po wgraniu z powrotem oficjalnego romu też przestaje się pojawiać. Licznik, można sprawdzić w trybie download mode, pokazuje ile razy był wgrywany custom rom/kernel. W starym bootloaderze można było go skasować JIGiem, w nowym już nie. W odróżnieniu od żółtego trójkąta po wgraniu oficjalnego romu licznik zachowuje swoją wartość pokazując, że wgrywany był wcześniej jakiś custom rom albo kernel. To się tyczy tylko wgrywania ODINem przez USB, Mobile Odin czy kTool nie zwiększają licznika i nie pokazują trójkąta. Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sok0l

Witam. Ten sposób zadziała jak mam najnowszego softa od samsunga ? Jak tak to czy mogę po roocie instalować aktualizacje przez kiesa ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    slig
    Witam. Ten sposób zadziała jak mam najnowszego softa od samsunga ? Jak tak to czy mogę po roocie instalować aktualizacje przez kiesa ?

Co to znaczy najnowszy ? Najnowszych jest jak psów w zależności od regionu. Mój to XXKI4 wgrany przez Kies-a. Ta metoda powinna działać dla wszystkich softów opartych o androida 2.3.5 lub starszy, podobno 2.3.6 lub nowszy może nie działać. Spróbuj a się dowiesz, najwyżej się nie uda. Aktualizacje przez Kies można wgrywać ale to wymiecie root-a. Chyba lepszą metodą będzie jednak Mobile Odin Pro i wgrywanie nowego stocka z rootowaniem w locie. Ja się na to nastawiam bo nie chce mi się przerzucać kernelami żeby rootować coraz to nowsze ROM-y. Dni tej metody są z definicji policzone - opiera się ona na błędzie, który w nowszych wersjach jest już załatany, więc jak ktoś chce bezbolesnego roota bez zabawy z odinem, licznikami, bootloaderami i kernelami to lepiej się szybko namyślać :)

Edytowane przez slig

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Sok0l

Możesz mi podesłać link do tej metody ? Jak nie z tego forum to na pw. Z góry dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    slig
    Możesz mi podesłać link do tej metody ? Jak nie z tego forum to na pw. Z góry dzięki ;)

Na pierwszej stronie w pierwszym poście tego wątku jest link do paczki oraz instrukcja jak tego użyć zrobić. Ściągasz wersję 3.0, całość zajmuje może z 5 minut.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tomaj33

Rewelacyjny sposób na zrootowanie i wgranie kernela z CWM bez nabijania licznika!

Do tego zawsze można przywrócić stockowy kernel i wywalić roota :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest to najlepszy sposób na zrootowanie telefonu! nawet taki zielony jak ja potrafił sobie z tym poradzić. Cała operacja trwała chyba 2 min. i wszystko poszło elegancko :-) teraz wystarczy tylko kupić odin mobile pro i przy wrzucaniu jakiegoś romu zaznaczyć ze chcemy zachować roota i w banalny mamy nowy rom + root. Wszystkim którzy zastanawiają się nad zrootowanien telefonu, bardzo polecam ta metodę:-)

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi