Skocz do zawartości
Ramelov

[ROOT ] SGS2 Easy Rooting Toolkit V 4.0 - metoda rootowania

Rekomendowane odpowiedzi

kamil_w

Czy jak zrobiłem roota tym narzędziem to:

- mogę wgrać najnowszy, oficjalny, niebrandowany rom?

- jeśli tak, to czy po wgraniu najnowszego romu za pomocą Odina wciąż będę miał roota?

EDIT:

Dobra, nie było pytania. Nie doczytałem, że jednak go stracę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Askqa

Ściągnęłam najnowszą wersję (v4), zrobiłam wszystko zgodnie z instrukcją, jednak program zatrzymał się na "pushing Superuser app" już od 30 min. To chyba nie jest normalne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ściągnęłam najnowszą wersję (v4), zrobiłam wszystko zgodnie z instrukcją, jednak program zatrzymał się na "pushing Superuser app" już od 30 min. To chyba nie jest normalne?

To nie jest normalne. Czy masz Androida w wersji do 2.3.5? Czy masz włączony tryb debugowania w komórce? Czy na pewno zamknęłaś wszystkie (z reguły 2) procesy Kiesa w menadżerze zadań? Czy na pewno komputer rozpoznał podłączoną komórkę i zainstalował ją? Jeśli wszystkie odpowiedzi są na tak to zamknij programik i spróbuj jeszcze raz od początku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrób roota CF-Rootem. To prostsze, szybsze i skuteczniejsze.

EDIT: Koleżanko, nie lepiej jak już robisz roota, wgrać sobie po prostu niebrandowany soft KI4 lub KK5 i na nim zrobić CF-Roota, niż grzebać w tym "archaicznym" sofcie Orange?

Edytowane przez RadkoR

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Askqa

Wszystko dokładnie wykonałam, powtarzałam ect. Mam 2.3.3 i BVKH1 i nie ma dla mnie kernela(a przynajmniej nie jestem w stanie go znaleść), więc CF odpada. Generalnie to jestem bardzo zielona i prosiłabym o pomoc.

Cofam, jednak poradziłam sobie ;) Sorry za zamieszanie.

Edytowane przez Askqa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich

Jestem tu świeżutki zarazem na tym forum jak i w modyfikacjach. Za zaistniałe błędy bardzo z góry przepraszam.

Postanowiłem zrootować swojego Galaxy SII raczej wszystko jest mi jasne po przeczytaniu kilku postów z forum.

Potrzebuję go odblokować w celu wgrania programu "Voltage Control" w celu zwiększenia mocy ładowania przez ładowarkę samochodową.

Ale nie znalazłem odpowiedzi na kilka moich pytań.

- czy jak poddam rootowaniu mój telefon to czy coś w nim zniknie czy mogę być spokojny o dane w telefonie i czy logo plusa które pojawia się

podczas włączania telefonu zostanie.

- czy jeżeli coś mi się popsuje w telefonie i bedę chciał oddać go do serwisu to jak usunę roota to czy wszystko wróci do ustawień jak z fabryki i czy bedzie coś widać że było coś odblokowywane.

Dziękuję i czekam na odpowiedź

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A widzisz nie czytasz bo wszystkie odpowiedzi znajdziesz w FAQ w dziale ogólnym. Trochę chęci i zrozumienia tekstu. Root nic nie zmienia bo to tylko root. Jak sie pozbyć tez jest napisane. Zresztą takich pytań jest już sporo na forum.

Wysłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Sekator

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko jasne kolego Sekator ale na to pytanie nic nie znalazłem.

Znalazłem informacje jak się pozbyć roota ale czy zostawia jakieś slady to już nic nie znalazłem.

Jak możesz odpowiedz mi konkretnie i na temat.

Edytowane przez Sekator

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi