Skocz do zawartości
19darkangel91

Android 7.0 vs 6.0.1

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Jako że mamy dużo osób co sobie potestowało 7.0 i 6.0.1 to postanowiłem założyć taki temat dla ludzi typu ja. Dokładnie mi chodzi tu o różnice na + i - w porównaniu tych systemów. Nie chodzi mi o dział wrażenia/opinie/błędy, bo tam się zrobił bałagan i jedne i te same pytania są wałkowane milion razy. Tylko typowe porównanie systemów. Czyli np 6.0.1 brak możliwości zmiany rozdzielczości, a w 7.0 jest = dla mnie plus. Dodatkowo zmiany graficzne fajnie by umieszczać na screenach (najlepiej 6.0.1 i 7.0). Czyli krótka informacja na temat zauważonej różnicy, żeby potencjalny użytkownik 7.0 wiedział czy dla niego warto aktualizować czy po prostu żyć z tym co jest.

Ja jestem na 6.0.1 i sprzeczne opinie nie dają mi tyle pewności żeby robić aktualizację. Myślę, że dużo osób skorzysta na tym.

Proszę o wpisy tylko w kwestii porównania obydwu systemów a wszelkie odstępstwa od głównych założeń wątku, będą traktowane zgodnie z Regulaminem Forum.

Edytowane przez 19darkangel91

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1.Jeśli ktoś korzysta to na plus dla 7.0 zdecydowanie AOD który wyświetla wszystkie powiadomienia.
    2.W moim odczuciu 7.0 chodzi szybciej.
    3. Na minus skopana galeria. Wiadomo można użyć alternatywy, ale mówimy o stocku. Białe tło i nie dopracowana animacja przejścia pełnego zdjęcia do miniaturki. Wygląda to lipnie.
    4. Mam wrażenie że na 7.0 jest jakby głośnik glosniejszy. Chodzi mi tu o multimedia.
    5. Korzystam z TW więc na 7.0 jest możliwość ustawienia STAŁEGO alfabetycznego rozmieszczenia ikonek w szufladzie aplikacji.
    6. Bateria na plus w 7.0 jeśli chodzi o BTU. W XEO jeszcze za krótko.
    7. Aparat - moim zdaniem interfejs jest ładniejszy i łatwiejszy niż 6.0.1, ale co do jakości zdjęć mam mieszane uczucia.
    Jeśli chodzi o cała szatę graficzną. Mi się jak najbardziej podoba w wersji 7.0.
    Narazie tyle z mojej strony.

Wysłane z mojego SM-G935F

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pxm
    Napisano (edytowane)

Dla mnie MINUS w 7 za brak możliwości wyłączenia szuflady aplikacji. Liczę na jakiś mały soft, który da taką możliwość.

Edytowane przez pxm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    horde

Dla mnie na plus 7.0 możliwość zmiany rozdzielczości i wbudowany filtr światła niebieskiego, co do baterii jeszcze za wcześnie, żeby ocenić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie jako użytkownika S7 Edge DUOS - na plus 7.0 jest to, że druga karta SIM otrzymała 3G i teraz karta z aktywną transmisją danych jest LTE/3G/2G zaś druga karta jest 3G/2G.

3G na drugiej karcie daje HD Voice, w stosunku do poprzednich wersji tylko 2G. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kfm877
    Napisano (edytowane)

W Nougat 7 na pewno bateria na plus. Takie małe porównanie:

Spoiler

bateria.jpg

Edytowane przez maarecki
    A§4. Pisanie nowych postów na forum - [4.11] screen <spoiler>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    horde

Dokładnie, bateria jak na razie rewelacja. Na 6.0 w trybie mieszanym wi-fi/lte 2 dni miałem ok 6 i ponad 6h sot, na 7.0 mam ponad 8h dochodzi do 9:) Nie wiem, czy i jaki wpływ ma na to rozdzielczość bo mam teraz fhd.

Również przechodzenie w doze jest lepsze, szybciej przechodzi niż na MM.

Nie wiem czy było to w poprzednim sofcie, ale teraz jak przyjdzie wiadomość i powiadomienie na pasku to pojawiła się opcja przeczytane, a zdaje się, że wcześniej było tylko zamknij, wyświetl, odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lwlw

Bateria wydaje mi się na plus na 7.0, co pewnie jest związane z domyślną rozdzielczością FHD i możliwością jej zmiany, mniej krzykliwe kolory, na minus pochowanie pewnych rzeczy gdzieś głęboko - na pewno wymaga nieco przyzwyczajenia. Na minus jeszcze moim zdaniem zbyt małe ikonki w górnym menu (np. Dane, Wi-Fi, Lokalizacja, itp., za to jest ich teraz 6 zamiast 5), ale idzie się przyzwyczaić.

@jano1978, jest możliwość włączenia HD Voice na 2G.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie wiem jak Wy używacie tych telefonów, że macie 6-9h sot`u. Mi może raz na tydzień wytrzyma 4h sot`u i to jest święto - pomagam sobie wakelock detector i nic tam nie ma takiego co by mi zjadało baterie ponad normę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi