Skocz do zawartości
sebagit

Uceglony Sensation

Rekomendowane odpowiedzi

Stało się. Mi też uceglił się Sensation. Niestety, wcale nie jest wykrywalny. Nic. Zero. Nie można go włączyć. Wyłączyłem go i już nie włączyłem. Czy wymiana płyty głównej wiąże się z wymazaniem modyfikowanych romów, cidów itp ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nofink

W jaki sposob uwaliles? Na xda jest sposob na przywrocenie go do zycia, dziala w wiekszosci przypadkow jesli uszkodzenie nie jest mechaniczne.

Wysyłane z mojego HTC Sensation XE with Beats Audio za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mam pojęcia. Wyłączyłem i nie mogłem go włączyć. Na szczęście "nie mogłem". Kilka minut temu włączył się bez problemu ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    momus
    Czy wymiana płyty głównej wiąże się z wymazaniem modyfikowanych romów, cidów itp ?

To super że ci się włączył, odpowiadając na pytanie, no skoro wymieniają płytę główną, na której jest pamięć, to chyba oczywiste, że tracisz WSZYSTKO, modyfikacje, cidy, kontakty, kalendarze, programy, etc. Jeśli nie miałeś kopii, to po ptokach, nie odzyskasz tego, a no i oczywiście IMEI, adres MAC wifi/bt, jak i s/n telefonu będą inne

A co do uceglonych Sensacji, wedle tego co piszą na XDA da się je "bez problemu" przywrócić do życia. Ostatnio jak tam zaglądałem procedura jednak była pogmatwana. Wymagała by telefon mimo wszystko był widziany na kablu, że coś jest po drugiej stronie, nie koniecznie telefon, "coś". Dalej wystarczyło skorzystać z Linuxa (wtedy na Windowsie nie było takiej możliwości by to zrobić, może znaleźli sposób), trzeba było przeprogramować od nowa wszystkie pamięci. Na końcu wgrać oryginalny system i telefon ożywa...Gościu jeden pisał, że uceglał telefon w opisany w pierwszym poście w tym wątku sposób i mu bez problemu 5x z rzędu telefon powstał. Kurs pojawił się tydzień po tym jak wysłałem swoją Sensacje do serwisu, na szczęście uznali gwarancje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    liguś

Witam. Dzisiaj przyszedł mój upragniony HTC sensation. Zaraz go uruchomiłem i śmigał, aż miło. Po jakichś 5 minutach odblokowałem telefon, chciałem wybrać 'aparat' i telefon się zawiesił. Na nic nie reagował. Wyciągnąłem baterię i spróbowałem uruchomić, podświetlił sie tylko ekran i nic więcej. Wyciągnąłem znowu baterię, próbowałem uruchomić, ale telefon już nic nie zareagował. Czy to znaczy, że płyta główna została uwalona? Czy można go jeszcze jakoś uruchomić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

odblokowałeś tzn co zrobiłeś?

Vol down i power jednocześnie wciśnij przez min 3sec- włączy się w recovery? odczekaj może chwilę, podepnij pod ładowarkę (reaguje na ładowarkę?).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    liguś
    Napisano (edytowane)

Nic z nim nie zrobiłem. Telefon nie był ruszany - standardowy soft. Do recovery nie da się wejść, a na ładowarke nie reaguje :(

Edytowane przez liguś

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Soren

A miga ci może pomarańczowa dioda podczas ładowania? Jeśli tak to podepnij pod ładowarkę i zostaw na jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Na telefonie miałem AOKP i próbowałem zresetować go do ustawień fabrycznych ze względu na konto google na telefonie z lenistwa dokonałem tego z poziomu romu a zazwyczaj robiłem to z poziomu recovery teraz telefon nie daje się włączyć

tylko na komputerze wyświetla sie QHSUSB_DLOAD ?? jest jakiś sposób odratowania telefonu ??

PS. nie dało się nic zrobić przeszperałem internet i w końcu natrafiłem na jtag a jutro tel idzie do serwisu naprawią za 50zł nawet sposób z xda nie zadziałał

Edytowane przez maslascher

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dalkes

Miałem tak samo padła kość od bootloadera musisz albo naprawić jtagiem albo wymiana płyty głownej ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi