Skocz do zawartości
sebagit

Uceglony Sensation

Rekomendowane odpowiedzi

rrud

Witam wszystkich. Jestem nowym posiadaczem Sensation. Zabrałem się za rootowanie za pomocą HTC One-X AIO. Niestety mój telefonik zawiesił się w trakcie. Postanowiłem odczekać, ale po 2godzinach było bez zmian. Odłączyłem baterię i przy próbie włączenia zawiesza się na logo HTC i na tym koniec. Na nic nie reaguje, trzeba ponownie wyjąć baterię. Vol - i power działa - UNLOCKED, S-ON, HBOOT- 1.27.0000, RADIO-11.22.3504.07_M. Próbowałem Factory Reset, ale po resecie zatrzymuje się tak samo na logo startowym. Z poziomu kompa jest jakoś tam widzialny, choć HTC One-X twierdzi, że device not found. Ale np Fastboot USB pojawia się po podłączeniu kabla.

Mam gorącą prośbę o pomoc step by step

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żadna tam cegła!

Wgraj oryginalne oprogramowanie za pomocą ruu (poszukaj na forum).

Wysyłane z mojego HTC Sensation Z710e za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rrud

Próbowałem RUU kilka razy z różnymi plikami. Ostatnio z RUU-Pyramid-ICS-hTC-Europe-3.32.401.5-Radio-11.69.3504.00U-11.22.3504.07-M-release-246089-Signed.exe.

Robię upgrade z 3.32.401.5 na tą samą wersję. Wcześniej próbowałem na wersję 401.1. Niestety za każdym razem dostaję błąd 155 Błąd aktualizacji obrazu. Funkcja Usuń błędy nic nie daje. Po takiej operacji Sens zachowuje się jak poprzednio tzn. po normalnym uruchomieniu wiesza się na ekranie z logo HTC. Później pomaga tylko wyjęcie baterii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

odpalasz go w trybie fastboot? mi na błąd 155 instalacja na telefon włączony w tym trybie pomogła, i tak jak raggatokan napisał żadna cegła z niego:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A właściwie to czemu użyłeś narzędzia stworzonego do HTC one X?

Wysyłane z mojego HTC Sensation Z710e za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rrud

cezary1808 - właśnie w trybie fastboot mi wywala ten błąd. Inaczej nie mogę odpalić, bo wiesza się na logo startowym.

raggatokan - W opisie podane jest, że to narzędzie dla Sensation tez działa. Tak naprawdę to nic innego jak graficzny interface do command line fastboot.

Prawdopodobnie zaszkodziłem robiąc flash kernel stock 2.6.39.4 to chyba niewłaściwa wersja w moim przypadku.

Powiedzcie jak to odkręcić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cytat z xda: xda-developers - View Single Post - [Q] Sensation RUU (htc dev unlock, HTC Super Tool)

Relock boot loader then re-run RUU. The exe will not run on the unlocked bootloader.

Wynika z tego, że ruu nie zadziała jeśli masz odblokowany bootloader po przez htc dev.

W takim wypadku proponuję zablokować bootlaoder, zrobisz to w fastboocie komendą:

fastboot oem lock

potem jedziesz z ruu ponownie (powinno musi zadziałać).

Skoro już ściągnąłeś blokadę to proponuję Ci zdjąć ją ponownie, potem zrobić s-off (drut-trik) i świat customów stoi przed Tobą otworem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rrud

raggatokan dzięki.

Po wykonaniu relock RUU poszło bez problemów. Fonik wstał ładnie. Piwo poleciało.

Teraz powalczę z kabelkiem

---------- Post dołączono 09-06-12 o 00:30 ---------- Poprzedni post napisano 08-06-12 o 11:54 ----------

Z kabelkiem tez poszło sprawnie (za 5-tym razem). Dzięki jeszcze raz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam serdecznie.

Mam spory problem bo ucegliłem mojej narzeczonej telefon.

Otóż kupiłem dziewczynie używane sensation z orange z ważną gwarancją, papierami itp.

Po 2 tygodniach skapnęliśmy się że obszar na ekranie wielkości paska o szerokości 1 cm nie działa do końca prawidłowo, więc postanowiliśmy oddać telefon na gwarancję.

Przed wysłaniem do Regeneris, sprawdziłem jeszcze telefon i okazało się że ma roota i jest odblokowany (prawdopodobnie przez htc dev, ponieważ w bootloaderze był wpis UNLOCK s-ON , Hboot 1.27).

CID nie był zmieniany, bo jest oryginalny orange pl.

Ściągnąłem zatem rom Orange PL 1.45.69.3 signed i chciałem go wgrać przez ruu. Niestety za każdym razem wywalało błąd 155. Nawet, jak wszedłęm w fast boot i instalowałem ruu - błąd 155.

Wyczytałem w tym temacie że należy z powrotem zablokować bootloader i dopiero wtedy zadziała RUU.

Tak też więc zrobiłem, wpisując komendę fastboot oem lock. Bootloader wyświetlił RELOCK, więc przystąpiłem do wgrywania romu przez RUU. Pasek postępu zaczął iść i wyświetliło błąd 155.

PROBLEM POLEGA NA TYM ŻE TELEFON URUCHAMIA SIĘ JUŻ TYLKO DO BOOTLOADERA. Nie mogę wgrać softu od orange bo za każdym razem wywala błąd 155 i nie wiem co mam dalej robić???

Chciałem wszystko przywrócić do oryginału żeby można było tel oddać na gwarancję a tu takie cyrki.

Dziewczyna mnie zaje*** :(

---------- Post dołączono o 21:27 ---------- Poprzedni post napisano o 14:31 ----------

Próbowałem wgrywać rom przez fastboot według tej instrukcji pkt 4.2.2:

[GUIDE]RUU related info (Extracting rom.zip, Restoring stock, going back S-ON, etc.) - xda-developers

Rom jest ładowany do pamięci telefonu i podczas przechodzenia próby inicjalizacji wywala coś takiego:

"mage...

INFOsignature checking...

INFOzip header checking...

INFOzip info parsing...

INFOchecking model ID...

INFOchecking custom ID...

INFOchecking main version...

INFOchecking hboot version...

FAILED (remote: 44 hboot version check fail)

finished. total time: 125.188s"

A na telefonie jest napis: "Hboot Version is older"

Jest jakiś błąd z hbootem. Jak mogę przywrócić z powrotem unlock bootloadera po komendzie "fastboot oem lock" (obecnie jest relock)?

p.s. dlaczego htcdev nie przysyła mi pliku na maila już od 5godzin?

PLEASE POMOCY

---------- Post dołączono 11-06-13 o 07:51 ---------- Poprzedni post napisano 10-06-13 o 21:27 ----------

Dobra telefon uratowany.

Zrobiłem jeszcze raz unlock bootloadera przez htcdev. Po prostu maile na skrzynkę onetu nie dochodziły od HTC.

Po zrobieniu unlocka, telefon się uruchomił jak by nigdy nic z oprogramowaniem które miałem przed tą jazdą.

To tak dla potomnych...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I po twojej gwarancji.

Tapatalk

SwiftKey 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi