Skocz do zawartości
sebagit

Uceglony Sensation

Rekomendowane odpowiedzi

Niekoniecznie, ale po więcej info na PW ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam

mam podobny problem , telefon zawiesil mi sie podczas formatowania partcji w recorvery po wyjeciu i wlozeniu baterii stoi na logo htc , do bootloadera nie da sie wejsc , podlaczeniu do kompa wykrywa go jako unknown device , przay probie zrobienia czegokolwiek przez abd dostaje tylko waiting for device..., da sie jakos uratowac czy trup ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!

Wgrywałem revolutionary-0.4pre4 i nie zainstalowałem ostatniego partu i odrazu zmieniłem roma i cegła. jakas porada jak odceglić? PROSZE

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    audios

Zainstalowałem revelation 1.0.0 normalnie przez 4EXT(instalowałem już tak wiele systemów). Instalacja przebiegła pomyślnie. Telefon przed rebootem miał zainstalować update partycji boot, po czym pokazał się jakiś untouched error i telefon chciał normalnie się reebootować bez aktualizacji tej partycji. Zatrzymało się na logo HTC. to stwierdziłem że zainstaluję normalne cm 10.1 od Albinomana, instalacja też przebiegła pomyślnie, a telefon nadal stoi na logo HTC. macie jakiś pomysł?

Mój stoi na logo HTC po zmianie systemu na Revelation. Jakiś pomysł?

Edytowane przez patrykowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, od ok. 3 miesięcy mój sensation przegrzewał się czasem nawet w 2 minuty i wyłączał. Nie znalazłem pomocy na forum, pytałem w paru tematach. Działo się tak na każdym romie jaki wgrałem. Nie dało się grać w żadne gry itp. Ostatnio wyłączał się już po 3 minutach zwykłego używania. Tydzień temu sprawdzałem, czy obniżenie taktowania troche pomoże. Dałem w końcu na ok. 700 MHz. I tak się wyłączał. W końcu padł całkiem. Nie włącza się (do recovery też), nie widzi ładowarki, komputer też go nie widzi. Generalnie mnie wkurza ten telefon bo pół roku temu też mi padł bez niczego, wymienili mi w serwisie pamięć za 200 zł. Teraz oddałem do serwisu, ziomek nie potrafi powiedzieć co poszło. Dlatego chciałem zapytać czy opłaca się kupować płytę główną sprawną z demontażu i wymieniać całą? Bo chyba nic innego nie zostało

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sensation był zrootowany, S-OFF, Cyanogenmod 10.1 Albinomann. Zmieniałem Firmware z 3.32 na 3.33. Zaczyna się od bootloadera (podczas wgrywania tam jest chyba z 7 punktów, gdzie jak dobrze pamiętam ostatnie jest radio). Po pkt 1 napisał OK i sie zrestartował. Świecił ekranem z 10-15minut i nic nie robił (black screen).

Po tym czasie stwierdziłem, że jak tak to już nic nie zrobi. Wyjąłem baterie włożyłem i tak jak się spodziewałem cegła.

Co dziwnego?

Zmieniałem już wcześniej firmware z 3.32 na 3.33 i to za pomocą tego samego pliku, na te samej karcie pamięci itp. Wszystko działało jak trzeba.

Jakieś pomysły? Co radzicie? Oczywiście po podłączeniu do kompa widzi: "qhsusb_dload".

Edit:

Jako, że mam S-OFF to unbrick project mnie nie dotyczy. Mimo to próbowałem, ale jak się domyślacie nic to nie dało.

Na youtube znalazłem żeby go potraktować jeszcze metodą drut-trick, zeby poprawnie był wyświetlany przez system - i tak był dobrze odnajdywany... ostatecznie nic nie pomogło.

Jakieś jeszcze pomysły?

Mam go jeszcze na gwarancji. Próbować wysłać "na głupa"? Czyli udawać że sam się zepsuł i nie wiem dlaczego. Wyłączył się po prostu? Czy może dać go pod 220V? ;-)

Czytałem jeszcze że można go ratować JTAG? U mnie się nada?

Edytowane przez Lesiaczekk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam Sensation z S-off po drut tricku, wgrany hboot 1.27.1111, super-cid oraz rom vipers 1.63 z tamtejszym kernelem. Teraz problem: kupiłem wczoraj jedną grę na google play, nagle gra zawiesiła się, telefon rówież, po czym głośniczek "zapiszczał" i telefon się wyłączył (podobnie jak przy vice city). Ale jako że wiele razy widziałem takie cuda na nim to się tym nie martwiłem i włączyłem go ponownie. Przeszło logo htc, później animacja romu i gdy miał się już włączyć rom, nagle telefon wyłączył się. I już nie mógł się włączyć, na ładowarkę nie reagował, dałem inną baterię też nic, nawet komputer go nie widział, zupełnie jakby jakiś full brick. Przeczytałem na jakimś forum, że komuś również nie mógł się włączyć i zostawił go na kilka godzin z wyjętą baterią i dopiero wtedy się włączył. A więc sam zostawiłem go na całą noc, włączam rano i... włączył się, prawie, bo zawiesił się na logo htc, nie mógł już załadować systemu. Wyjąłem baterię, wsadziłem z powrotem i już nic nie chciał działać, totalnie odszedł. Zakładam jednak, że za kilka godzin będę miał kolejną okazję na włączenie go. Tym razem jednak od razu włączę recovery i zmienię ten badziewny rom i kernel na cm 9.1 + sultan. Chyba że macie inne propozycje jak to odkręcić.

I taka ciekawostka: wyjąłem dzisiaj kartę pamięci, wsadziłem do kompa, a tu nagle nie ma żadnego z moich plików i folderów jakie miałem za wyjątkiem ważącego ponad 200 MB pliku VENO.M ; a przecież w tym romie było np. Venom Tweaks. Czyżby sam rom zepsuł mi telefon ?

Zaś karta wydawała się być zapełniona - z 8GB wolne jakieś 260 MB. Jednak nie było nigdzie innych plików, a przykładowy program PC Inspector File Recovery nie był w stanie odzyskać żadnych plików. Dlatego musiałem już przeżałować moje dane i kartę sformatowałem przez kompa.

Jakieś inne sugestie ?

Edit: Problem sam się rozwiązał. Dzisiaj rano włożyłem baterię i od razu przytrzymałem vol- i włącznik. Włączył się hboot, zaznaczyłem recovery, który się nie włączyło, jednak włączył się sam system (wow). Sflaszowałem recovery od nowa, skopiowałem aplikacje i wgrałem cyana.

Edytowane przez raiton777
    Rozwiązane

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi